Šuniuko nagų karpymas

Posted: 2016-04-25 in Pezalai
Žymos:,

Aš eilinį kartą, kaipo atsiskyrėlis ir pradedantysis mizantropas, pražiopsojau blogerių savireklamos savaitę. Nesuprantu, kada ir kodėl tas reiškinys vyksta, o kai pabandau jame dalyvauti, eilinį kartą pasijuntu durnai, nes nepagaunu kampo. Apskritai, nemėgstu visokių klubų, bendraminčių ratų ir kitų saistančių įsipareigojimų. Pasižiūriu kad ir į dronų gamintojų bendruomenę ir man keista pasidaro. Na, bet ne visi tokie asocialūs sociopatai, kaip aš.

Adis mane apibambėjo, kad sumažėjo rašliavose manosose temų jovalo. Ksi pareiškė kažką šiek tiek panašaus, tik ne taip tiesiogiai. Na, ką gi, vietoj blogerių savireklamos savaitės aš savajame grafomaninės dizenterijos sąvartyne skelbiu temų jovalo savaitę.

Tiesa ta, kad dabar tikrai esu giliai pasinėręs į šviesos valdymo tinklo įgyvendinimą, tad atitinkamai ir galva tuo užimta kiaurai. CAN bitukai ir C kodas sukasi prieš akis net ir naktimis. Dar nemažai laiko skiriu statyboms, bet ar apie jas bus įrašų – nežinau. Man ta tema nuobodi ir neįdomi. Ant stalo guli dvejos ausinės, kurias tikiuosi sukergti ir padaryti audiofilinį frankenšteiną, bet dabar neleidžiu sau to – šviesos valdymas ir statybos yra numeriai pirmi.

Šiandien truputuką apie paprastą gyvenimišką ir šunišką dalią. Kadangi turime šuniuką, o jis pagrinde gyvena ant ąžuolinio parketo, tai tenka karpyti nagučius. Nenusinešioja jie taip jau gerai. Kadaise, kai kieme po langais buvo nedidukė veterinarkė, nešdavau mūsų ciuciką (seną kalę) darytis pedikiūro tenais. Sumokėdavau dešimts litų ir būdavo ramu. Kažkaip prie svetimų tie šunys sukalbamesni pasidaro, patvirtintas faktas. Su šeimininkais elgiasi panašiai, kaip vaikai su tėvais, blė.

Deja, veterinarkė išsikraustė, o vietoj paėjimo važiuot aš jau tingiu, todėl vėl ėmiausi karpymo pats.

Mūsų šuva yra mažas rusų toiterjeras (kaip minėjau, sena kalė iš tikro). Tik neseniai priedurniai VLKK sugalvojo, kad veislė turi vadintis „rusų žaisliukas“. Nu žodį „toiterjeras“ supranta beveik visi universaliai, tarptautinis reikalas gi…

Jei atkreipėte dėmesį, ji puikuojasi ant visų mano nuotraukų vandenženklių. Seniau užklydę skaitytojai gal dar ir pačią pradžią pamena.

Letenėlė yra juokingo dydžio:

Rusų toiterjero letenėlė | Darau, blė

Bet nagai užauga ilgi. Kas blogai, kai užauga nagai? Ogi jie yra išlenkti ir šuneliui elementariai pradeda į kitą pusę laužti pirštukų sąnarius. Šuniukas tada stengiasi kompensuoti tą laužimą raumenukais ir pradeda realiai lakstyti ant nagų ir slidinėti. Nesaugu ir nesveika.

Prisiversti karpyti nagus man sunkoka, nes niekada neapsieinam be dramų. Dramos paprastos: dažnai pažeidžiu nago gyvuonį. Šuo, aišku, tada rauda kruvinom ašarom ir drapstosi kraujais po visur. Ir man nepavyksta nutaikyti to viduriuko, kad ir nagai nebūtų per ilgi, ir kad nesužeisčiau 😦 Aišku, yra kita medalio pusė, gyvuonis turi tendenciją plėstis, jei nagai per retai karpomi. Atitinkamai su pažeidimais jis kažkiek „atsitraukia“. Todėl dėmesio: neapleiskite savo šuniukų nagų.

Karpymo įrankiai namuose yra du. Žirklutės ir giljotina:

Žirklutės ir giljotina šuns nagų karpymui | Darau, blė

Žirklutėmis paprasčiau naudotis man, bet skaudžiau ciucikui. Man paprasčiau, nes įrankis mažesnis ir lengviau prieina ten, kur reikia. Ypač atsižvelgiant į šuns dydį. Bet tai yra žirklės, jos kerpa prasilenkenčiais ašmenimis. Nori nenori, o susidaro kampinė jėga, kuri ir nagą pavarto bei pasukinėja. O tada šuniukui skauda. Todėl giljotina nors ir nėra tokia patogi naudoti, šuniuko atžvilgiu yra humaniškesnė (o gal kaniškesnė*) priemonė.

Po procedūros kriauklė atrodo maždaug šitaip (labai pasisekęs atvejis, mažai kraujo):

Vonios kriauklė po šuns nagų karpymo | Darau, blė

Kaip kovoti su gyvuonies kraujavimu? Vieną kartą palikom ciuciką namuose lakstyt. Tai visą savo keturių kambarių butą paskui plovėm ir skalbėm. Labai ilgai tie gyvuonys kraujuoja, o kadangi jie yra ant labai naudojamų galūnių, t.y. kojyčių, tai kraujavimas vis atsinaujina.

Aš paprastai naudodavau superklijus. Na, nesijuokit, šiaip ar taip, cianoakrilatas buvo išrastas kaip skubiosios medicininės pagalbos priemonė ypač didelėms žaizdoms apdoroti iki operacinės. Kraujuojantį nagą reikia užspausti (gyvuonis yra iš apačios) ir užterlioti klijais. Cianoakrilatas tvirtėja nuo kontakto su drėgme, tai kraujuojantys nagai jam tikras malonumas. Užlipdo kapitaliai. Bėda tame, kad visgi tvirtėja ne taip greitai, kaip norėtųsi, o ir pėdutės apsiterlioja, sulimpa ir visokie kitokie ten nepatogumai pasidaro.

Kol kas geriausia atrasta priemonė – senasis gerasis kalio permanganatas. Jį mano senelis „margansovke“ vadindavo. Vis bandydavau suprasti sąryšį tarp to ružavai-violetinio tirpalo ir sofos, bet taip ir nepavyko. Dar labai gera priemonė mikroterorizmui, bet apie tai nepasakosiu, galit patys internetuose pasiieškoti. Tik pažymėsiu, kad kalba eina visiškai ne apie sprogmenis ar panašias banalybes, o kur kas subtilesnį panaudojimą humanoidams ir jų mylimai technikai pažeisti.

Dabar prieš imdamasis pedikiūro pamirkau ausų krapštuką spirite, atsidarau buteliuką ir imuosi giljotinos:

Kalio permanganatas (margansovkė) paruoštas nago gyvuonies prideginimui | Darau, blė

Jei kas, tuoj pat krapštuką pavolioju margansovkės grūdeliuose ir užterlioju kraujuojantį nagą. Aišku, verksmo ir skundimosi būna kaip už visų protėvių nuodėmes, bet uždegina pažeidimus efektyviai. Veterinarkėse, beje, irgi permanganatą naudoja.

Žodžiu, šiukštu neužleiskite savo augintinių pedikiūro.

* canis – lot. šuo

Komentarai
  1. Skirmantas parašė:

    Tai šiaip tai baisiai įdomiai susiskaitė ir net pažvygavau senesnį straipsnį apie stalinę lempą skaitydamas.

    O reikia surašyti kuriuos blogus skaitai. Dar galima beskaitant pašarinti soc tinkluose.

    Watch me – va šarinu šitą postą.

  2. Žygintas parašė:

    Kalio permanganatas (KMnO4) rusiškai dar vadinamas марганцовокислый калий (margancovokislij kalij): rusai susitrumpino iki “marganCovka“, o lietuviai sulietuvino pridėdami lietuvišką galūnę – “margancovkė“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.