Nekenčiu „delfių“ ir skatinu neapykantą jumyse

Posted: 2016-03-20 in Pezalai
Žymos:,

Tokia žodžio laisvė: delfi.lt, lrytas, 15min prieš „Siūlyk antraštę“ | Darau, blėNekenčiu delfio, lryto, 15min ir visų kitų šūdinų žiniasklaidos portralų. Tiksliau, purvasklaidos ir bailių. Mižnių, privariusių į batą, bet išpylusių ant kito. Jie elgiasi, kaip gydytojai, kurie be kyšio žmogui pakenkti stengiasi. Luditai prakeiktieji, užsėdę savo šikna patogiai ir bijantys ja truputį pamojuoti, dusinantys kitus.

Trumpai tariant, esu labai smarkiai nusivylęs tuo, kaip suprantamas terminas „žodžio laisvė“ ir kaip gąsdinami pažangūs jaunuoliai. Kalbu apie tai, kaip patyliukais, taikant teisinį reketą buvo sunaikintas skaitytojų įrankis „Siūlyk antraštę“.

Štai atsirado jaunuolis, ką tik iškeptas programuotojas Karolis, kuris sukūrė naudingą įrankį tiems, kam rūpi žiniasklaidos kokybė. Sukūrė kažką, kas turėjo poveikį pačiai žiniasklaidai. Jūs suprantate? Kokia tai novatoriška ir pažangi priemonė? Skaitytojai įtakoja žiniasklaidą — net nepajudėdami iš savo patogių fotelių. Tokia, blė, turi būti ateitis!

O dar kažkas skundžiasi, kad Lietuvoje per mažai inovatoriškų technologijų, nepažangus švietimas, milžiniškas atotrūkis tarp mokymo ir ateičiai reikalingų įgūdžių. Ir ne be reikalo skundžiasi, nes va, seni stori lopai paėmė ir užgniaužė dar vieną ateities siekiančią sielą. Nesistebiu, tikras lietuviškas biznis: sėdžiu monopolijoje ir bet ką, kaišantį pagalius į ratus, nužudau. O dar sako, Lietuvoje mafijos nėra. Va jums akivaizdi mafija. Prigąsdino protingą jaunuolį savo gerai apmokamais advokatais. Be abejo, jei jaunuolis būtų labiau patyręs, gal būtų padėjęs juos į vietą. Bet aš tokio amžiaus ir tokioje vietoje būčiau pasielgęs lygiai taip pat: o kam terliotis šūdu, net jei po to tave nupraus? Mano močiutė nuo vaikystės kaldavo: šūdo reikia lenktis ne iš baimės, o dėl smarvės.

Nepatinka man toks portalų požiūris. Kodėl? Todėl, kad jie vietoj to, jog ieškotų naujų būdų užsidirbti ar juo labiau, iš viso bandytų dirbti savo tiesioginį darbą, tiesiog užlenkė vieną sąlyginai nežymų ir net netiesioginį konkurentą. Net ne konkurentą, o pagalbininką, kuris jų turinį už dyką gerino. Nesuklyskite: portalų tikslas ne jus informuoti, o sugaudyti kuo daugiau antraščių paspaudimų. Todėl jos ir miglotos, ir apgaulingos, ir neinformatyvios. O kartais iš viso neatitinkančios turinio.

Taaaip, nesistebiu, kad didelį atotrūkį nuo pilkos realybės turinčios kryptys turi ir didžiausią pasipriešinimą…

Beje, tuose pačiuose portaluose apie jų pasiekimus sunaikinant „Siūlyk antraštę“ — ne žodžio. O ir kam?

O dabar kviečiu visus mąstančius ir patyrusius programuotojus skirti šiek tiek savo asmeninio laiko ir kurti alternatyvas. Tik dabar jas kurti taip, kaip tai turi daryti XXI a. knygnešys: patyliukais, miško takučiais ir kad nebūtų sąsajų su konkrečiais žmonėmis. Tegu portalai užsipisa tada, o mes galime padaryti viską taip, kad jie neturės prie ko prisikabinti. Jei reikės, tai ir serveris Seišeliuose bus, galės užsiverst jie ten.

Nekenčiu visokių „delfių“ savininkų, apsirijusių grobuonių, žudančių iniciatyvą ir tikrąją žodžio laisvę.

Komentarai
 1. Danguole parašė:

  Stipriai cia tu, bet taip tikriausiai jauciasi dauguma mastanciu zmoniu. Su “siulyk antraste“ buvo sugrizes noras skaityti portalus. Specialiai neskubedavau klikinti neaiskaus turinio. Dabar laiko gaila kuistis tame antrasciu siukslyne. Kur mano pilietine teise i kokybiska ziniasklaida? Stai taip ir suzinom, i koki klienta orientuojasi portalai – buka dunduka, kurio nuomone galetu vartyti kaip nori.

 2. Laura parašė:

  o tai kam juos skaitai, jeigu nekenti? 🙂 aš va jau koks pusmetis neskaitau (na nebent atsiunčia kokį straipsnį kažkas iš draugų) – ir dar gyva 😀

 3. Marius Sukesian parašė:

  Iš principo čia turi būti arba vėjas – nėra kaip tave pagauti ir už ko paimti; arba uola – niekaip tavęs nesutraiškysi, arba spiečius – užmuši vieną, kitą, bet ne visus.
  Pirmas variantas būtų nebent parašyt kodą ir paleist anonimiškai į pasaulį kaip open source’ą. Dar variantas – būti ne ES jurisdikcijoje: gyventi kokioj Pietryčių azijoj, turėt UAB’ą įstegtą kur nors Panamoj, pinigus laikyt Singapūre, o pačiam turėti kokios nors Karibų salos pilietybę – daug kiaušinių skirtingose pintinėse ir nieko tu nepadarysi.
  Antras variantas – parsiduot kokiai milžiniškai transnacionaliniai korporacijai, prieš kurią Delfiai nepasišakos, o jei bandys – taip gaus atgal, kad gali net prisireikti subankrutuot.
  Trečias variantas – tie appsai pradeda lįsti iš visų pakampių, kaip kokie ad blockai ir jų prisidaro tiek daug, kad delfiai nuleidžia rankas ir tik retsykiai burbteli apie jų neva tai ten žalą.

 4. Vaidas parašė:

  Ateis diena, kai reklamą pirks tik kokybiško turinio portale.

 5. omg parašė:

  man atrodo paprasta, nes žmonės paprasti. Tokios antraštės visuose portaluose, nes tokie žmonės jas skaito. Kad ir ši tavo antraštė, tikrai pritraukia dėmesį, tavo publikos. Gal skalidytumeisi tokiom antraštėm, kas antrą dieną, būtų kitaip. Bet atkreipk dėmesių kiek “hitų“ gavai 🙂 ir kiek “palaikino“, pasidalino. Būtum parašęs “politiškai korektiškai“, būtų numiręs tavo pasipiktinimas.
  Esmė, antraštės veikia.

  • Darau, Blė parašė:

   Tai va, gerbiamasai, suprantate bėdą? „Siūlyk antraštę“ buvo įdomus mažai daliai žmonių. Tai daliai, kuri be šito įnagio minėtų portalų neskaitė, o dabar ir neskaitys. O tie, kurie yra paprasti, tai nei varginsis appsą įsidiegt, nei įskiepį naršyklėn. Aš, be abejo, norėčiau pamatyti tų portalų statistikas, kurias galbūt paveikė „Siūlyk antraštę“. Bet, nors užmušk, netikiu, kad jos būtų smarkiai pablogėję. Kažkuo ten lyg ir užkliuvo reklamų blokavimas su „Siūlyk antraštę“. Tai tada įdomu, o filadelfijai grąsina „AdBlock“, „AdAway“, „Ghostery“ ar visoms naršyklėms, kuriose galima JavaScriptą išsijungt? Mmm?

   Aišku, antraštės veikia, čia ir kalbų nėra. Portalams irgi reikia gyventi. Tik kai tas „gyventi“ tampa „prisisprogti ir kitiems nepalikti“, tai va tada man nepatinka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.