Tranzistoriukai 2N7002

Posted: 2016-03-19 in Darbeliai
Žymos:,

Trumpas čia toks įrašėlis apie pasitikėjimą kinais. Elektronikos komponentų pas juos nusipirkti galima, dažnai ir gerų. Neskaitant kai kurių anekdotinių atvejų, be abejo, bet visgi paskaičius rusiškus atsiliepimus tiesa dažniausiai paaiškėja.

Bet aš vis tiek dėl visa ko patikrinu, ką man ten atsiuntė.

Dabar užsipirkau rulonėlį tranzistoriukų 2N7002, tokie mažuliukai MOSFETukai:

MOSFET tranzistorių 2N7002 rulonėlis | Elektronika | Darau, blė

Jų panaudojimo planas labai primityvus: minimali mikrovaldiklio apsauga nuo visokių negandų. Pavyzdžiui, netyčinio užtrumpinimo, per didelės įtampos padavimo ir pan. Kad tiesioginio mikrovaldiklio kontakto su junginėjama periferija nebūtų — kad ir mano jau aprašytomis elektroninėmis relytėmis.

Na, o tikrinimas tai paprastas, noriu tiesiog įsitikinti, kad tranzistorius veikia. Bet jį tokį mažą, beveik be kojyčių, į breadboardą įkišti sunku. Taigi vėl pakrausčiau stalčių, kur vienas skyrelis skirtas nukarpytoms detalių kojytėms ir va, testuoju, ar tas MOSFETas atsidarinėja ir užsidarinėja bei ar nėra kokių nors parazitinių srovių (pvz. ar neįkišo NPN):

Primityvus MOSFET tranzistoriaus 2N7002 testavimas | Elektronika | Darau, blė

Viskas veikia, niekas nesvyla, tai ir gerai.

Trumpai. Jeigu čia būtų pakištas NPN tranzistorius vietoj MOSFET (bo taip kartais kinai padaro), tai jis gavęs įtampą tiesiai į bazę gan greitai susviltų. MOSFETui tuo tarpu px., srovė į užtūrą teka minimikroneženkli. Dar jis reaguoja į pačiupinėjimą pirštais ir pasireiškia kondensatoriaus efektas — atjungus nuo užtūros pliusą diodas iš karto neužgęsta, MOSFETas išsikrauna. Tai kaip ir viskas gerai, tranzistoriukai turėtų būti geri, bus galima naudoti, o kinui iš AliExpress žvaigždutes palikti be pretenzijų.

Reklama
Komentarai
  1. robchizprojects parašė:

    Del anekdotiniu situaciju, is asmenines patirties : hermetishai supakuotos mikroschemos kiti komponentai daznai turi dregmes indikatoriu toks popieriukas su keliais melynais taskais kurie priklausomai nuo aplinkos dregmes tampa roziniai (galima spresti ar komponentams vieta siuksliu dezeje) kartais pasitaiko, kad jie tiesiog atspausdina ta reikiama spalva, pasitaiko juostoje supakuotos mikroschemos be kristalu dazniausiai sudetos i juostos gala (pavyko nustatyti su rentgenu), arba usb virshsroviu apsauga (su spec logika) paprasciausias sroves ribotuvas ir t.t. Nors tau pasiseke, neprarask budrumo 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.