Raspberry Pi 3: nesitikėjau to patirti

Posted: 2016-03-11 in Pezalai
Žymos:, , ,

RS Comonents logotipas | Darau, blėPerskaitęs naujienas apie Pi 3, be abejo, pagromuliavau mintį apie poreikį (gal tiksliau „poreikį“) atsinaujinti. Bet tą mintį atmečiau iškart. Kai pasirodė Pi 2, jį įsigijau per pačias pirmas prekybos valandas, nes pirmoji Avietė — visgi silpnokas įrenginukas. Nepaisant to, su ja praleidau nemažai laimingų valandų. Tuo tarpu Pi 2 atnaujinimas į Pi 3 — abejotinas žingsnis. Visgi, jei turite pirmąjį modelį ar netgi B+, Pi 3 — rimtas patobulinimas. O jei iki šiol vis dar neturite Avietės, bet apie ją vis svajojote — Pi 3 turėtų pašalinti daugumą įsigijimo abejonių.

Taigi atsinaujinimo iš Pi 2 neplanavau. Tačiau su manimi susisiekė „YE International“, kurie taip pat yra „RS Components“ atstovai Lietuvoje ir pasiūlė Raspberry Pi 3 mainais už mano iškalbingumą ir šios naujos Avietės apžvalgą. Taigi tiek jų, tiek mano dėka dabar galėsite sužinoti įvairių smulkmenų apie naująją Avietę, o aš dar pasinaudosiu naujaisiais ypatumais bei užkursiu keletą mano galvoje seniau kirbėjusių projektų.

Norėdami įsigyti Raspberry Pi 3 iš pirmų rankų Lietuvoje, keliaukite čion ir tą padarykite. Arba pabandykite laimėti trečiąją Avietę „RS Lietuva“ feisbuke. O aš tuo tarpu imu naują kortelę, siunčiuosi Raspbian Jessie ir žiūriu, kas čia dabar naujojoje Avietėje 3 yra gero.

Taigi kurjeris pasibeldė ir įteikė didelę dėžę:

Siuntinys nuo RS Lietuva (YE International) | Darau, blė

Su Aviete, gražia dėžute ir 2,5 A maitinimo šaltiniu. Kaip norėčiau, kad iš to šaltinio Avietė sugebėtų USB diską pasukt…

Raspberry Pi 3 komplektas iš RS Lietuva | Darau, blė

Pradžiai šiek tiek apie aparatūrinius skirtumus. Visų pirma, pagaliau Avietėje — tikrai modernus ARM v8 Cortex-A53 64 bitų procesorius. Lyginti jį su pirmosios Avietės ARM v6 procesorium net kažkaip nesąžininga, pirmoji Avietė buvo morališkai pasenus dar nepradėjus jos gaminti. Trečioji Avietė procesoriaus pajėgumais yra apie dešimt kartų galingesnė už pirmąją (antroji — apie 6 kartus). Didesnis ir standartinis taktinis dažnis — 1,2 GHz. Grafinis procesorius irgi porą kartų galingesnis, taigi savadarbis medijos centras su trečiąja Aviete — dar labiau įgyvendinamas variantas. Įjungus trečiąją avietę pirmą kartą ir bandant ja naudotis įprasto PC vietoje nejusti ypač ženklaus skirtumo. Atminties, tiesa, nepadaugėjo, taip ir liko 1 GB. Čia  yra turbūt vienintelis ženklus skirtumas, dėl kurio toks kompiuteriukas nėra pilnavertis — šiuolaikinės programos visgi labai rajos, net ir interneto naršyklės.

Toliau. Pagrindinis skirtumas nuo senesniųjų aviečių — papildoma radijo mikroschema plokštėje. Avietė iš karto turi WiFi ir Bluetooth! Tiesa, WiFi tik 802.11n ir tik 2,4 GHz, tai labai jau normalaus greičio nereikia tikėtis. Deja, ir antena tik viena, nėra MIMO. Beje, antena iš tų, kurios vadinamos „chip antenna“:

Raspberry Pi 3 radijų antena | Darau, blė

Įdomybė va tokia: BCM43438 mikroschema, kuri visais bevirvėlaidžiais reikalais rūpinasi, yra ir FM imtuvas. Nuoširdžiai sakau: radiją iš Pi 3 pasidaryti norėčiau. Nors tai ir visai nereikalinga. Bet tiesiog iš meilės menui. Nes labai pykstu ant telefonų gamintojų, kad FM radijos iš telefonų dingsta. Lėktuve jau radijų nepaklausysi…

Didžiausias nusivylimas man — vis dar 100 MBit/s tinklo plokštė. Nu, kamon, gigabitinis tinklas — dar praėjusio tūkstantmečio išradimas, o šiuolaikinis žaislinis kompiuteris jo vis dar neturi… šiaip čia yra pagrindinės procesoriaus magistralės problema, dėl tos pačios priežasties ir USB jungtys tik 2.0 versijos. Bet už šimtinę tinklo skylę tai truputį pykstu, toks kompiuteris tikrai galėtų ją išnaudoti ir turi tam resursų. Deja, BCM2837 procesoriukas turbūt turi tik USB 2.0 magistralę, o tai nesiekia nė pusės gigabito. Be to, šioje Avietėje, kaip ir kitose, naudojama integruota tinklo ir USB šakotuvo mikroschema LAN9514. Faktiškai tai yra penkių USB prievadų šakotuvas, tik prie vieno prievado pačioje mikroschemoje prijungtas Fast Ethernet (t.y. 100 MB/s) adapteris. Tas pats yra ir antrojoje bei pirmoje B+ Avietėse. Todėl gigabito ir neturime bei neturėsime. Gal Broadcom’as susimylės ir BCM2838 bus su integruotu Ethernet ir USB 3?

Raspbian. Va ši distribucija man ir patinka, ir tuo pačiu nervija. Nors Pi 2, nekalbant apie Pi 3, yra gerokai pažangesnis įrenginys už pirmąją Avietę, tačiau distribucija visoms Avietėms yra tokia pati. T.y. sukompiliuota vis dar ARM v6. Tai kas iš to naujojo Cortex A53, jeigu jame suksis persenusiai architektūrai kompiliuotas kodas? Pradedu galvoti apie kokią susikompiliuotiną distribuciją…

Patiko vienas dalykas naujoje Avietėje: Micro SD kortelės lizdas. Jis patikimesnis: kortelė tik įstumiama, nėra „paspausk ir užfiksuok“ mechanizmo. Aš to mechanizmo, jei atvirai, iš viso nesuprantu — ir brangiau gaminti, ir daugiau galimybių sulaužyt. Todėl šitą reikalą tikrai užskaitau. Be to, su savo antrąja Aviete porą kartų turėjau visai nemalonų incidentą: grūsdamas HDMI laidą ir laikydamas plokštę užkabinau kortelę, ją spustelėjau, o ji, aišku, iššoko lauk. Su trečiąja Aviete to jau nebus.

Na, beletristikų tiek. Raspbian parsisiuntė, į kortelę sulindo. Laikas užkurti Avietę:

Raspberry Pi 3 su prijungta klaviatūra, pele ir monitoriumi | Darau, blė

Žvakelė čia šiaip, kad nuotaika romantiškesnė būtų ir piktos dvasios nelįstų. O ir naujajai Avietei reikia suteikti jaukumo, kad kaip namie jaustųsi ir pradėtų pratintis.

Raspbian

Raspbian Jessie, kaip visada, mane nudžiugino. Jokių didelių blizgučių, viskas paprasta ir primityvu. Bevielio tinklo plokštė buvo rasta iškart, Epiphany naršyklė mano tinklaraščiui barškinti visai tinkama. Tiesa, Jessie pagal nutylėjimą iš karto krauna grafinę sistemą, tą jau pamačiau su Pi 2. Ir nors sėdžiu sau ir rašinėju šias eilutes, šalimais sukasi Task Manager, o terminale kažkas diegiama, nejaučiu jokio didelio stabdymo. Atminties irgi naudojama tik dalis. Sakau, kad man Raspbian patinka.

Tuoj pat įsimečiau programulkę wpa_gui (nors viską galima sėkmingai ir paprastai pasidaryt su wpa_cli), labai jau knieti pažiūrėti, kaip Avietė prie bevielio tinklo jungsis. Aišku, kabelis įkištas, na, bet iš principo… ir iš principo pavyko. Ir skenuoja tinklus, ir leidžia prie jų prisijungti. Aišku, kaip ir turėjo būti, mato Avietė tik 2,4 GHz diapazoną. Tai liūdina, dar labiau, nei 100 MB/s tinklo skylelė…

Panašu, kad Epiphany išnaudoja Pi 3 GPU YouTube vaizdų paišymui. Nes ir procesoriaus naudojimas ne stebuklingas, ir vis dar naudotis įrenginiu galima:

LXDE, Epiphany, Raspberry Pi 3, YouTube | Darau, blė

Tik pabandžius vaizdą iškelti į pilną ekraną Epiphany ėmė ir nulūžo… dar netobulas reikalas.

Bluetooth demonukas irgi sukasi vos Avietei užsikrovus, o bluetoothctl duoda sėkmingai skenuoti prieinamus įrenginius. Reikės giliau pasinagrinėti, ką galima su Aviete ir jos mėlynais dantimis nuveikti.

Pasikrapštęs po Raspbianą staiga prisiminiau, kad norėjau pažiūrėti, kaip ten su USB diskais. Išsitraukiau vieną dulkėtą, įjungiau… Avietė nenulūžo, nepersikrovė ir nieko blogo nepasakė. dmesg parodė, kad viskas ok. Pabandžiau primountinti. Vis dar ok:

[ 1324.826148] scsi 0:0:0:0: Direct-Access   ADplus  SuperVer     2023 PQ: 0 ANSI: 6
[ 1324.826926] sd 0:0:0:0: [sda] 488397168 512-byte logical blocks: (250 GB/233 GiB)
[ 1324.827298] sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
[ 1324.827309] sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 67 00 10 08
[ 1324.827653] sd 0:0:0:0: [sda] Write cache: enabled, read cache: enabled, supports DPO and FUA
[ 1324.835088] sd 0:0:0:0: Attached scsi generic sg0 type 0
[ 1324.859564] sda: sda1
[ 1324.861018] sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
[ 1395.331336] EXT4-fs (sda1): recovery complete
[ 1395.331810] EXT4-fs (sda1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)

Svietas nematė. Antroji Avietė turėjo papildomą MOSFET tranzistorių papildomiems 600 mA USB periferijai, jį buvo galima įjungti. O su trečiąja kažkaip dar nežinau, kaip ten yra. Kadangi produktas šviežias, dar internetuose ne viską galima lengvai rasti. Bet va, diskas sukasi, o trečioji taip pat veikia. Pamūčijau prijungtą diską su hdparm, viską atlaikė. Džiugu!

O dabar pasižiūrim, ką /proc/cpuinfo rodo. Ir tai, ką rodo, manęs nedžiugina. Na, taip, tikrai tikiu, kad ant mano stalo nauja Avietė, spartesnė ten visaip ir pan., bet va, Raspbian’ui antra ir trečia visiškai vienodos šiuo požiūriu:

Visiškai vienda Raspberry Pi 2 ir Pi 3 /proc/cpuinfo inbformacija — watafak | Darau, blė

Na, ok, pajuokavau, ne visiškai vienodos. Skiriasi procesoriaus fyčių sąrašėliai (trečioji turi CRC32), versijos, dar šis tas.

Ubuntu Mate

Prieš keliolika dienų perskaičiau apie Ubuntu Mate skirtą Raspberry Pi 2, o dabar ir Pi 3. Tai — kažkas įdomaus. Todėl vieną laisvą kortelę skyriau būtent Ubuntu Mate. Ką aš galiu pasakyt… nors Mate yra ir gan „lengva“ grafinė aplinka, o Pi 3 turi smarvės, visgi daug kas stabdo ir ne viskas veikia. Taip ir nesugebėjau įsijungti lietuvių kalbos ir pabaigti rašyti šį įrašą iš Mate aplinkos. Užstabdė tas reikalas ir viskas. YouTube peržiūra irgi nepavyko, nors apkrovos lyg ir nebuvo tragiškai didelės. Bet tai FireFox, tai dar kas nors vis pastovėdavo ir palūkėdavo. Manau, kad reikėtų daug tiuningo.

Suerzino tai, kad diegimo metu Ubuntu Mate nepasiūlė užimti visos Micro SD kortelės vietos ir taip ir paliko pagrindinį skirsnį apie 3,5 GB dydžio.

Šiaip Mate aplinka mane pradžiugino ir sukėlė didelę nostalgiją kadaise mano labai mėgtam Gnome 2. Bet kai bandžiau Mate prieš beveik porą metų, tai bugų buvo daugiau, nei naudojamumo. Su Pi 3 to buvo mažiau, gražiau Mate išlaižyta, bet vis tiek: mečiau tą reikalą jau senokai ir vis dar tebesidžiaugiu Unity.

Nors Pi 3 turi panaglintą GPU, FireFox su YouTube nesugebėjo jo išnaudoti ir viskas buvo paišoma programiškai. Tad 1080p YouTube vaizdelių nepažiūrėsite. Bent jau kol kas.

Kažkodėl mano QHD monitorius gavo 1900×1200 raišką (WUXGA). Pakeisti nedavė.

Viena ekrano nuotrauka su Ubuntu Mate man bandant ją patyrinėt:

Ubuntu Mate Raspberry Pi 3 minikompiuteryje | Darau, blė

O beje. Pi 3 turi WiFi, kuris sėkmingai veikia su Raspbian. O tai kodėl „Network Connections“ to nerodo? Nedadaryta Ubuntu dar, ar aš tiesiog kažko nesusidėjau? Hmm…

Citata iš Ubuntu Mate tinklapio:

The Ubuntu MATE image we’ve prepared supports the integrated Wifi on the Raspberry Pi 3 but support for the integrated Raspberry Pi 3 Bluetooth is still in progress and we hope to enable full support via an update very soon.

Taigi kaip ir ne per anksti. Bet neveikia. Gal reikėjo leisti atsinaujinti?

Šiaip truputuką Ubuntu Mate nusivyliau. Na, visgi tai „normaliems“ kompiuteriams skirta sistema. Pi 3 jai yra per silpnas. Sudėtos įprastos Ubuntu programos: Firefox, Thunderbird ir kitos, kaip eilinėje Ubuntu distribucijoje. O juk Avietė nėra tokia galinga. Tad naudotis „įprastu“ Ubuntu kaip ir galima, bet kaip ir gaunasi šito mažo kompiuteriuko užspaudimas. Aišku, kad yra dar viena distribucija Avietei ir dar populiari — tai labai gerai ir tuo džiaugiuosi. Tiesiog ji nelabai tam tinkama.

Kol kas tiek. Toliau grįšiu į Raspbian ir bandysiu užkurti ant Avietės hotspotą bei dar kokį žaisliuką su Bluetooth. Tikiuosi, sunku nebus.

Pabaigai

Be abejo, aš bambu, kaip ir daugybė kitų žmonių, nepatenkintų Raspberry Pi Foundation pasirinkta kryptimi. USB sukergtas su Ethernet, lėtas vieno diapazono WiFi, 1 GB RAM, nusenus pirmai Avietei tebetinkanti distribucija…

Bet čia ir yra Avietės privalumas ir stiprioji pusė. Jei pirmojoje Avietėje turėjote Micro SD kortelę, prijungtą per adapterį, ištraukite ją ir grūskite į trečiąją Avietę — ji veiks. Raspberry Pi Foundation kur kas svarbiau išlaikyti suderinamumą ir užsibrėžtą kainą. Ir jie tai daro: leidžia naujas Avietes ir išlaiko tą pačią tikrai nedidelę kainą.

O aš dar kartą dėkoju „RS Components“ atstovams už suteiktą galimybę pasibovyti su gykišku žaisliuku, kurio tikrai nesitikėjau net rankose palaikyti.

Komentarai
 1. automateaqua parašė:

  Labas, ar gali paaiskint man kaip zmogui, niekad reikalu su aviete neturejusiam: ar galima ka nors su ja daryt, nenaudojant komandines eilutes, t.y. kad nauju moduliu instaliavimas veiktu grafines sasajos pagalba. Gal ir smagu butu aviete isigyti, bet visur internetuose matau kad valdymas vyksta per komandine eilute linux aplinkoj, kas man gerokai nepatinka.

  • Darau, Blė parašė:

   Na, kažkiek daryti galima, kaip pats matei iš ekrano nuotraukų. Raspbian turi visai padorų grafinį interfeisą. Ubuntu Mate tai jau beveik prilygsta windauzams, tik kad truputuką stabdo. Iš principo be komandinės eilutės galima gyvent, gal tik pradžią pasidaryt reikia.

   „Modulių instaliavimas“. Su Raspbian galima vieną kartą įsidėti su komandine eilute „Synaptic Package Manager“ ir paskui juo naudotis kitoms programoms įsikelti. Avietė turi netgi nedidukę grafinę programėlę prie nustatymų, kur varneles sudėliojus ir panašiai galima jos pagrindinį derinimą padaryt: išplėsti skirsnį per visą kortelę, nustatyti jos pavadinimą ir panašias malonias smulkmenas.

   Su Raspbian kartu platinamos ir grafinės programavimo aplinkos. Todėl su jos GPIO galima diodukus padegiot ir nelendant į komandinę eilutę. Na, nebent reiktų kažką paruošt.

   Ir visgi: o kas toje komandinėje eilutėje nepatinka? 🙂 Čia tiesiog išėjimas už savo komforto zonos ribų, o tai juk gali būti labai smagu! Sužinoti kažką naujo, įsisavinti, patobulėti asmeniškai. Juk atradimo džiaugsmas suteikia daug gerų emocijų. Svarbiausia atsipalaiduoti ir žiūrėti į tai, kaip į žaidimą.

   Arba… apsispręsti, kad galbūt konkrečiai toks žaisliukas nereikalingas.

   Šiaip naudoja Avietes vietoj „tikrų“ kompiuterių ir visai sėkmingai. Yra daug kitų distribucijų, kur komandinės eilutės nepamatysi niekad. Kad ir OpenELEC, kuri skirta Avietę paversti medijos centru. Arba Windows 10 IoT Core išbandyti (ko aš pats nesu daręs, bet visai gundausi).

 2. jarik parašė:

  Jeigu dar tie dosnus sponsoriai papasakotu kodel Lietuvoj rasberiai tokie velniskai brangus… 😦 Internete 30Euru, o pas mus 47+PVM. Gaunasi net su ismuitinimu ir visas mokesciais, turbut bus pigiau palaukti menesiuka kol atsius is uzsieniu.

  O dabar siek tiek labiau i tema – jau puse metu naudoju OSMC distribucija “namu pramogu centrui“. Ant antrosios avietes sukasi visai padoriai. Plius papildomai isirasiau trasmission torrentu demona, o kompe Transmission GUI programa, kuri atrodo kaip normalus torrentu klientas, bet realiai, torrentus siunciasi ne kompas, o pati aviete. Kas truputi nuliudino, kad Kodi kolkas nesugeba groti video per airplay (kiek supratau nuo iOS9) 😦 kas yra tikrai superinis, nerealiai patogus dalykas. Gerai, bent jau garsa leidzia. Su treciaja aviete, jauciu, butu imanoma uzkurti ka nors panasaus per bluetooth sasaja?

  • Darau, Blė parašė:

   Šiaip logistika ir sandėliavimas yra brangus reikalas, gerbiamasai. Ypač, kai yra labai maža apyvarta. Ir nors yra toks neigiamai pažįstamas „lietuviškas verslas“ su 400% pelnu, bet pakankamai yra ir normalaus verslo. Nusipirkti kažką internetu iš dėdulio, kurio sandėlys yra garaže, o logistika – dviratukas iki pašto, tikrai yra pigiau.

   Beje, tamsta truputuką neteisingai parašei, ne 47+PVM, o 47 įskaitant PVM 😀 Ir prašom man nuorodėlę, kur internete yra Raspberry Pi 3 už €30. O dėl išmuitinimo tai abejoju, nes €9 pasiima vien paštas už išmuitinimo paslaugą ir plius PVM. Tad geriau suktis be muito 😉

 3. jarik parašė:

  Tai kad parasyta “Vieneto kaina (be PVM) už 1 vnt.“ 🙂 Gerai nors pristatymas nemokamas.
  O radau, tai element14 uz 32€ https://www.element14.com/community/docs/DOC-80899?ICID=rpimain-feature-products
  Beda kad jie nebesiuncia patys i Lietuva (pirmaji raspberry pirkau pas juos), o duoda linka i lemona, kur kainos dar zveriskesnes!
  Vienu zodziu liudesys cia pas mus su tais visais muitais ir mokesciais. Reiks ieskot gal vokiskam ar angliskam ebay

  • Darau, Blė parašė:

   Blem, rimtai. Dar +PVM. Neapsižiūrėjau.

   Aš seniau irgi iš Element 14 šį tą pažiūrėdavau. Dabar geriausia būna iš Farnell su kokia firma kartu užsisakyt.

 4. Tomas parašė:

  Užsakot RS Raspberry ir jau turit kitą dieną, kol niekur kitur negalit gauti. Nemokamas atvežimas. Plius 7% nuolaida užsakant internetu. Tai gal valio, kad kažkas pasistengia ir bent jau suteikia progą pirmiems gauti naują modelį. Taip, USA kaina 35$, ten Iphone irgi pigiau kainuoja. Ir ką?Pabandykit atsisiųst ir pamatysit kiek “sutaupot“ 🙂

  • Darau, Blė parašė:

   Na, Tomai, tamsta teisus. Nors dauguma visada ieško, kaip rasti, „o kodėl taip brangiai“. Iš kitos pusės, jei yra kantrybės, tai galima ir porą mėnesių palaukt. Viskas priklauso nuo poreikių, požiūrio ir kaštų skirtumo. Raspberry Pi 3 kaina yra ties ta riba, kuri yra normaliai suvokiama. Bet, sakykim, kremo prieš skutimąsi Lietuvoj neperku, nes čia 100 g dėžutė kainuoja €8, kai tuo tarpu draugas gali iš Italijos parvežt 500 g už €7 😀

 5. Petras parašė:

  Rpi3 modmypi taškas com pirkau per pirmąsias valandas buvo už ~48eur (įskaitant pvm ir siuntimą). Asmeniškai frikcinis kortelės lizdas pasirodė žingsnis atgal, link pirmųjų aviečių, bet gal tai skonio reikalas.

  -Gal teko išbandyti maksimalų Wifi pralaidumą? N standartas turėtų lenkti 100Mbps LAN, bet ar taip pavyksta realybėje? (savo rpi3 padovanojau taip dorai ir neišbandęs visko pilnai, bet nepatiko kad cmromiumo nebuvo trečioje rasbiano versijoje, o gal tk man nepavyko jo ten per 90 sek suinstaliuoti -būčiau išbandęs Javascript webkit spider testu koks cpu pajėguas -įdomu per kiek Rpi3 atlieka šį testą)

  • Darau, Blė parašė:

   Webkit tai nepabandysiu, bet iperf3 ant WiFi ryt praleisiu, pasidalinsiu rezultatais.

  • Darau, Blė parašė:

   iperf3 su Avietės 11n:

   [ ID] Interval      Transfer   Bandwidth    Retr Cwnd
   [ 4]  0.00-1.00  sec 7.10 MBytes 59.5 Mbits/sec  1  304 KBytes    
   [ 4]  1.00-2.00  sec 5.55 MBytes 46.6 Mbits/sec  0  305 KBytes    
   [ 4]  2.00-3.00  sec 5.60 MBytes 47.0 Mbits/sec  2  235 KBytes    
   [ 4]  3.00-4.00  sec 6.00 MBytes 50.3 Mbits/sec  0  272 KBytes    
   [ 4]  4.00-5.00  sec 5.61 MBytes 47.0 Mbits/sec  2  212 KBytes    
   [ 4]  5.00-6.00  sec 6.11 MBytes 51.2 Mbits/sec  0  228 KBytes    
   [ 4]  6.00-7.00  sec 5.62 MBytes 47.1 Mbits/sec  0  233 KBytes    
   [ 4]  7.00-8.00  sec 6.02 MBytes 50.5 Mbits/sec  0  235 KBytes    
   [ 4]  8.00-9.00  sec 5.54 MBytes 46.4 Mbits/sec  0  235 KBytes    
   [ 4]  9.00-10.00 sec 5.67 MBytes 47.6 Mbits/sec  1  189 KBytes    
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
   [ ID] Interval      Transfer   Bandwidth    Retr
   [ 4]  0.00-10.00 sec 58.8 MBytes 49.3 Mbits/sec  6       sender
   [ 4]  0.00-10.00 sec 57.9 MBytes 48.5 Mbits/sec         receiver
   

   Daugiau išlaužti nepavyko. Rūteris rodo, kad MCS yra 70 MB/s, Avietė padėta visai prie pat jo.

 6. jarik parašė:

  Dar butu idomu isgirsti kokie atsiliepimai pasileidus win10? Siaip, bent jau senieji windowsai, ant seno hardwaro geriau vaziuodavo uz linuxus, gal ir cia su win10 iseis naudot kaip normalu kompa?

  • Darau, Blė parašė:

   Nu, dar nepasileidau. Nors laisvą numatytą korčikę tam prilaikau. Tai gal pabandysiu.

  • Rimvydas parašė:

   IoT core nera skirtas “normaliam“ naudojimui. Out of the box net browserio nepasileisit. GUI veikia tik viena programa vienu metu. Zodziu neskirtas jis tam.
   O skirtas jis programavimui/debuginimui tiesiai is visual studio. Dar kaip visai neblogas IoT device’u hubas, leidzianits device’ams be interneto iseiti i interneta.
   O dar tai yra super sviezia ir labai apkarpyta operacine, todel net ne visi device’ai veiks.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.