G1W remontas

Posted: 2016-01-27 in Darbeliai
Žymos:, ,

Mano pirmasis registratorius G1W kažkada pradėjo durniuot ir persikraudinėt. Pirma diagnozė buvo nusibaigęs akumuliatorius. Tada tą akumuliatorių užsisakiau ir baisingai ilgai laukiau, kol iš Kinijos pareis. Parėjo. Registratorius dar kurį laiką paveikė, paskui pradėjo vėl taip pat kvailiot. Bet akumuliatorius nusibaigti nespėjo.

Čia naujas akumuliatorius. Cielais 20 mAh mažesnės talpos, nei originalas (bent jau pagal užrašus):

Akumuliatorius registratoriui G1W | Darau, blė

Šiek tiek paskaitęs internetų atradau keliamą tą pačią bėdą: komplektuojamas G1W maitinimo šaltinis yra prastas ir jį geriau iš karto keisti kitu. Hmm. A tai kodėl jis beveik metus veikė, o paskui staiga „pablogėjo“? Šito priežasčių neišsiaiškinau. Spėju, kad arba registratoriaus energijos vartojimas pakilo dėl kažkokių priežasčių (gal ir firmwarės atnaujinimo), arba pats maitinimo šaltinis apylievis.

Kad įsitikinčiau, kuriam čia iš jų (registratoriui ar maitinimo šaltiniui) blogai, pradėjau eilę eksperimentų. Tiesiog namuose kišau maitinimą iš įvairių turimų kroviklių ir žiūrėjau, su kuriais registratorius veikia, o su kuriais — papuola į persikrovimo ciklą. Na, mano nemokslinės išvados rodo, kad kaltas visgi registratorius. Su juo komplektuojamas maitinimo šaltinis yra 5 W, t.y. duoda 5 V ir maksimalią 1 A srovę. Su visais telefonų ir kitų įrenginių krovikliais iki 1,2 A jis veikė nestabiliai. Su 1,5 A problemos baigėsi.

Kai atsidariau maitinimo šaltinį, tai nusprendžiau, kad jis ne apylievis, o visai šlamštinis, nepaisant registratoriaus „kaltės“:

Registratoriaus G1W maitinimo šaltinis | Darau, blė

Čia yra vienas iš paprasčiausių „buck“ tipo įtampos konverterių su MC34063A mikroschema. Mikroschema yra sena, nelabai aukšto dažnio (iki 100 kHz), raktinis jos tranzistorius apie 1 A. Kainuoja centus, nereikia daug periferijos, todėl galima rasti dažname pigiame kiniškame „prikurkės“ kroviklyje.

Nusipirkau kokybišką „prikurkės“ kroviklį su dviem USB lizdais, vienas 2 A, o kitas 1 A. Į 2 A lizdą įjungtas registratorius veikia stabiliai (vėl). Tik va, laido tai tokio ilgo, kad jį būtų galima aplinkui priekinį langą apvest, neturiu.

Nagi reikia imt senąjį registratoriaus laidą ir prilituot jam USB kištuką. Tik va tą kištuką reikia turėti. Kadangi važiuoti iki kokios nors parduotuvės žiauriai tingėjau, tai apsidžiaugiau savo žiurkėnišku polinkiu kaupti visokį šlamštą. Neseniai pirkau 10 USB laikmenukų (naudojimui vietoj diskelių, kai kam nors ką nors perduoti reikia — ne sau). Visus iš paranojos patikrinau ir ką — vienas buvo blogas. Atsiėmiau iš kino dešimtadalį kainos. Atliko nepilnai veikiantis USB „raktukas“:

USB atmintinė-laikmena-raktukas | Darau, blė

Apipaišytas markeriu, atseit „blogas“. Taigi išardžiau aš jį, nukirpau dalį plokštės, suardžiau flash mikroschemą ir va, visai geras kištukas:

Iš blogos USB atmintinės padarytas kištukas registratoriaus maitinimui | Darau, blė

Dalį plokštės palikau, kad būtų paprasčiau laido galiukus prilituoti. Kam apsisunkinti gyvenimą?

Na ir galutinis rezultatas:

Registratoriaus maitinimo laidas su perdarytu kištuku | Darau, blė

Atmintuko korpuse laidas užmegztas mazgu, tai neištrūks. Mašinoje šitą laidą apvedžiau pro „burdačioką“, toliau po gumom, statramsčiu ir lubų konstrukcija iki pat registratoriaus. Gražu, elegantiška ir nesipainioja.

Komentarai
 1. And3r parašė:

  Che, nesenai ir aš atradau šituos atmintukus su tikru atminties kiekiu, gaila labai lėti 🙂

 2. mechadrake parašė:

  O koks tas kokybiškesnis kroviklis? Ar čia pas mus ne tokį pat parduot gali kaip centu vertas kiniškas g1w komplekte? 🙂

  • Darau, Blė parašė:

   Nugriebiau Puro Mini Car Charger. Šiaip ne kažką žinau išskyrus tai, kad Puro Italijoje yra gerai užsirekomendavęs visokių priedų gamintojas. Šiaip veikia, dizainas išoriškai tikrai neblogas, su kiniškom papigiaškom nepalyginsi. Tikiuosi, kad ir vidus atitinka. Neardžiau, užklijuotas rupūžė 🙂

 3. mechadrake parašė:

  O kažin kas nors prekiauja maitinimo šaltinukais kur laidai yra y ne kvaila prikurkes jungtis? Aš gi ketinu normaliai pajungt laidais o ne pasenusia ne tam skirta jungtim tokius priedus.

 4. mechadrake parašė:

  ne, noris kanors padoresnio gamintojo isigyt, kad po bardačioku mašinos imontuotas gaisro nesukeltu pvz 🙂 o su tais noname ka ten gali zinot ar gerai ar blogai padare…

 5. mechadrake parašė:

  o, iškart puokštė variantų, dėkui 🙂 Išeinantis laidas mano poreikiam kaip tam kiniškam tai patogiau, kažką gal išsirinksiu. gal reik kinišką irgi pakankint testais, ir pigesnis daug ir formatas tinkamesnis 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.