Penktadieniniai vaizdeliai #5

Posted: 2016-01-22 in Pezalai
Žymos:

Nagi vėl eilinė porcija iš mano borto kamerų. Smagu buvo pasidžiaugti žiema keliuose.

Vieną rytą važiuodamas paskui sniegvales stačiai žavėjausi, kaip gražiai jos pritraukia šoninius peilius, kad neužkabintų pirmoje juostoje stovinčių automobilių:

Sniegvalės nuvažiavo, o va bjaurybės mokinukai vaikšto per raudoną šviesoforą, kad juos kur:

Šitą vietą žino kiekvienas kaunietis — čia Via Baltica pereina į Vilnius-Kaunas ir Kaunas-Klaipėda. Durnai šiaip tos dvi juostos padaryta tokioj vietoj, bet per kamščius padeda truputį prasklaidyti srautą. Na, bet jokių kamščių, vietos kiek nori, o vis tiek atsiranda lopų (čia kažkoks pensininkas su užsienietiškais numeriais), kurie lenda net nežiūrėdami:

O mano mašinoj, lyg tyčia, dar signalas neveikia 😦 Tai tik ilgom apmirksėjau, bet ką jau ten…

Dabar truputį apie gatves Kaune. Šiaip pastaruoju metu Kaunas smarkiai tvarkosi. Anot mano kolegos — griaunam Kauną, statom miestą. Negaliu nepritarti. Mane išdidžiai „transporto arterija“ vadinamas Savanorių prospektas varo į neviltį dėl leidžiamų posūkių į kairę. Neseniai skaičiau, kad jų žada mažinti. Labai gerai, seniai laikas. Taip pat duodu dešimt balų už tai, kad iš Pramonės prospekto link Karmėlavos dabar vietoj žaliosios rankutės padarė nuolat šviečiančią žalią rodyklę — taigi nėra stabčiojimų degant raudonam tiesiai. Jėga. Užtai pykstu, kad pristatė Pramonės prospekte stulpiukų ties posūkiais į kairę, bet su mažiukais ir žemais apvažiavimo ženklais — per purvą jų tuoj pat nesimato…

Na, o čia yra mano rytinių ir vakarinių keiksmų priežastis — dar viena „iškarpėlė“ dviguboj ištisinėj juostoj. Ji čia visai nereikalinga, nes 100 m toliau, pievutės zonoje yra normali apsisukimo zona. Tuo tarpu čia yra tik gadinamas srautas, nes yra sukančių tiek į parduotuves, tiek gudručių darančių nukirtimą per laukus:

Ant Kleboniškio tilto kažkada pastatė išmaniuosius ženklus. Ilgai jie stovėjo tamsūs ir neveikiantys. Kartais ten vietoj 80 km/h rodo 90 km/h. O va vieną vakarą važiuoju, žiūriu, kažko visi stabdo. Ir taip smarkokai. Na, normalu, ten radaras yra. Bet ne, stabdo kažkaip nepagrįstai, nors nieko blogo nesimato… ogi išmanieji ženklai nusipaišė perspėjimais apie slidžią dangą ir 60 km/h:

O dabar — pamokėlė/priminimas. Pamenu, kažkada feisbukuose sklandė nufotografuotas vienas Kauno ženklas, tiksliau du ženklai ant vieno stulpo. O ten įdomybė tokia: trikampis „duoti kelią“ ir „plyta“. Internautai lopais išvadino kelininkus, atseit, jei jau plyta, tai nafig trikampis, žodžiu, nesąmonė. Deja, patys jie lopai. Nors aš teises laikiausi dar praeitam tūkstantmety, bet puikiai prisimenu paskaitėlę apie tokius, tarsi patiems sau prieštaraujančius, ženklus.

Kame tokių ženklų logika? Ogi yra ženklų prioritetai. Draudžiamieji turi aukščiausią prioritetą. Taigi eiliniai vairuotojai turi domėtis tik draudžiančiaisiais ženklais ten, kur yra „prieštaravimas“. Tuo tarpu visuomeninio transporto maršrutai gali būti suplanuoti per draudžiamąsias zonas. Todėl papildomi „nelogiški“ ženklai yra viešajam transportui!

Va vienas pavyzdukas iš Kauno:

Sau prieštaraujantis ženklas, kuriuo gali naudotis viešasis transportas | Darau, blė

Tai reiškia, kad tiesiai yra dvi juostos, bet paprasti mirtingieji gali važiuoti tik pirmąja. Tuo tarpu autobusai ir mikriukai gali važiuoti ir antrąja. Konkrečiai šioje sankryžoje viešasis transportas aplenkia dalį spūsčių. Pamenu, vienu metu buvo leidžiama iš K. Petrausko gatvės sukti į kairę būtent viešajam transportui, su tokia rodykle į kairę su plyta. Jetaus, kaip visi nepastabūs vairuotojai ant tų autobusų ir mikriukų pypsėdavo…

Va kaip autobusas nuvažiuoja tiesiai ties paveiksliuką iliustruojančiu įrašu:

O štai čia dabar bus labai ilgas (2 min.) įrašas apie tai, kokią įtaką sugedęs autobusas gali turėti transporto spūstims. Autobusas sugedo A. Baranausko g., netoli KTU chemijos fakulteto, Teokomo kryptimi. Tikri kauniečiai turėtų jau pradėti virpėti apie tai pagalvoję. Štai jumi vaizdo įrašų iškarpos su keliais subtitrais (juos reikia įsijungti, berods, CC knopkę paspaudus):

Ir prie viso to dar Parodos kalno apačioj dar vienas sugedėlis pasitaikė:

Užsigardžiavimui antipamokėlė. Ką daryti, jei pamiršai, kur nori važiuoti? Ogi rauti skersai tris juostas priešais visų nosis (atkreipkite dėmesį į Volvo kairiojoje pusėje):

Tiek smagumynų šiam kartui.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s