Žaidimai visokie

Posted: 2015-12-31 in Pezalai
Žymos:,

Kadangi šventės, tarpušventis bei nedarbas, tai nusprendžiau leisti sau šiek tiek pašvaistyti laiką žaidimams. Vietoj eilinio įsėdimo į S.T.A.L.K.E.R ar Carmaggedon nusprendžiau daugiau laiko duoti savo Android tapšninukui (ir šiek tiek telefonui).

Tapšninukas mano, jei ką, yra Teclast X98 Air II, konkrečiai HG9N. Tai dar nepasenęs ir gan galingas kiniškas tapšninukas su Intel procesoriumi. Žinot, aš nieko prieš ARM neturiu, bet Intel x86 yra jėga. Skraido ten Androidas, kaip jokiam kitam mano čiupinėtam divaise.

Taigiz keli žaidimai, kurie mane džiugina.

Temple Run | Android | Darau, blėTemple Run

Tiek pirma, tiek antra šio žaidimo versija man puikiai tinka laiko užmušinėjimui. Tiesa, šį reikalą daugiau žaidžiu telefone, nes geriau pavyksta kontroliuoti posūkius. Žaidime šuoliai, pritūpimai ir posūkiai yra braukomi. Deja, braukymas yra gan lėtas būdas kontrolei, tad atradau, jog vieną pirštą prispaudęs, o kitu bakstelėjęs galiu atlikti manevrą. Nubėgti nuotoliai iš karto pailgėjo bent keturgubai.

Šis žaidymas yra toks visiškai pointless. Jame be galo bėgama, painiojasi visokios kliūtys, renkamos monetos ir pasiekimai (achievements). Už surinktas monetas galima gauti valiutos (arba jos nusipirkti) ir pasipildyti bėgiojimą įvairiais priedais — pavyzdžiui, prisikėlimu. Su kiekvienu nubėgtu kilometru tempas greitėja, kliūtys darosi sudėtingesnės. Visas darbas čia tenka jūsų refleksams ir sugebėjimui atsipalaiduoti. Jei neatsipalaiduojate, tuoj pat padarote klaidą. Reikia sugebėti išjungti tą tarpinį reikalą iš tripleto jausmas-mintis-veiksmas. Turi likti tik jausmas-veiksmas.

Žaidimuose yra tarpinė būsena, kai pasipainioja nemirtina kliūtis, bet, sakykim, sužeidžianti. Ji kurį laiką trunka ir tuo metu ant kitos sužeidžiančios kliūties užšokti yra rizikinga, tada jau bus mirtina dozė.

Jei dar nežinojote šio žaidimo ir mėgstate kažką papliekti visiškai bukai — pabandykite.

Flight Pilot Simulator 3D | Android | Darau, blėFlight Pilot Simulator 3D Free

Dar vienas betikslis žaidimas, o ir kokybė nėra labai aukšta. Tačiau kai noras paskraidyti pribaigia, visai džiugina. Tiesa, nepaisant pavadinimo, čia visai ne simuliatorius, o tiesiog skraidymo žaidimas. Simuliacija gan prasta. Kadangi man buvo kablys ant X-Plane, tai aš žinau, kas yra neblogas simuliatorius. Šis žaidimėlis — tiesiog skraidyklė.

Žaidimą sudaro dvi dalys. Jas išskirčiau kaip „pramogos“ ir „darbas“. Pramogos — dalyvavimas lenktynėse ir prizų kaupimas. Darbas — skraidymas po nemažą žemėlapį, misijų vykdymas ir atsitiktinių pinigų kaupimas visokiems papildymams. Kaip ir daugumoje šiuolaikinių žaidimų, nenorint dirbti galima visko įsigyti už realius pinigus (kažkas tokio, ko aš visiškai nesuvokiu, bet taip yr).

Skraidymas toks visai malonus ir relaksuojantis, bent jau man. Misijos ten paprastos: nusileisti viename oro uoste, jame kažką paimti ir nugabenti kitan oro uostan. Dar pakeliui verta atsitrenkti į kuo daugiau oro balionų, nes tai duoda pinigų. Tik negalima persistengti, kai kurios misijos turi laiko ribą, tad per daug nukrypus medžioti balionų misija gali žlugti.

Visiems mylintiems skrydį.

Badland | Android | Darau, blėBadland

Kažkas tokio nerealaus, bent jau man. Paprastas žaidimas, iš pažiūros. Bet jame yra ir ką pagalvoti, ir spėti sureaguoti.

Šitas žaidimas dar be visko turi ir kelių žaidėjų bei kooperacinį režimą. Aš kol kas bandžiau tik vieno žaidėjo variantą, bet nekantrauju pabandyti ir kitus.

Mano akimis žiūrint, šis žaidimas yra apie rūšies išlikimą. Būtent rūšies, o ne paskiro individo. Nes kartais tie individai pasidaugina, bet sėkmingam lygio perėjimui užtenka išlaikyti bent vieną gyvą.

Šiaip net nežinau, kaip šitą žaidimą nupasakoti. Jame reikia skraidinti (o kartais ridenti) keistą sutvėrimą. Tas sutvėrimas gali sumažėti, gali padidėti ir gali pasidauginti. Taip pat įgauti įvairių savybių, kurios beveik visada būna reikalingos kitos kliūties įveikimui. Labai retais atvejais reikia kai kurių prielipų išvengti.

Prieš šituos įdomius individus iš pradžių būna susimokiusi tik gamta, o po to prisideda ir piktos mašinos. Ir reikia kažkaip pratempti per vieną lygį vieną išgyvenusį padarėlį. Šiaip smagu, kad žaidimo kūrėjai po individo žūties ne visada spaudžia peržaisti visą lygį, kartais žaidimas prasideda iš naujo po kokios nors sudėtingos kliūties įveikimo. Tas visai džiugina. Žodžiu, žaidimas, nors ir sudėtingas, neverčia aimanuoti apie godmode trūkumą.

Gelbėkite kailiuotus burbuliukus su sparneliais ir akimis 🙂

Monument Valley | Android | Darau, blėMonument Valley

Va tai buvo mano geriausias metų atradimas absoliučiai. Patiko visai šeimai. Gavau žavėtis savo penkiametės sugebėjimu orientuotis erdvėje ir persukti smegenis 🙂

Šis žaidimas yra pilnas perspektyvos iliuzijų ir visiškai jomis paremtas. Reikia įtempti savo pilkosios masės gebėjimus ir bandyti pereiti kartais ilgus ir sudėtingus lygius. Be to, tie lygiai dar ir labai gražūs. Na, visiškas moralinis orgazmas, negaliu kitaip apibūdinti.

Vienintelis trūkumas — žaidimas sąlyginai trumpas. Bet aš tai puikiai suprantu: žaidimo kūrėjams visa tai sudizaininti turėjo būti rimtas iššūkis. Panašus su perspektyvom žaidimas yra ir PlayStation platformai, vadinasi Echochrome. Na, jis panašus tik perspektyvų laužymu, daugiau niekuo 🙂

Labai smarkiai rekomenduoju šį žaidimą visiems visiems.

Osmos HD | Android | Darau, blėOsmos HD

Šitas jau senas, žaidžiu nebe pirmi metai. Kartas nuo karto vis užeina noras pabūti bakterija ir pavalgyti kitas bakterijas.

Tai — labai gražus ir labai relaksacinis žaidimas. Jame negalima skubėti, reikia tiesiog ramiai mėgautis judesiu ir muzika. Laiko tėkmę galima pagreitinti ir palėtinti pagal poreikius.

Žaidimo esmė — suvalgyti, o ne būti suvalgytam. Tam reikia protingai judėti ir nežiopsoti.

Jei niekur neskubate ir mėgstate ramybę — šis žaidimas jums tiks.

HoPiKo | Android | Darau, blėHoPiKo

Tai yra ne žaidimas, o retropizėkazė, nesikeikiant. Kažkas tokio, kas mano, jau kiek pagyvenusio kompiuterasto nervus privertė džiugiai drebėti ir klykti viduje nuo teigiamų emocijų.

Žaidimas primena maždaug 90-ųjų pradžią. Na, žinote, pikseliuota grafika, drebanti animacija, pypsintis garsų kratinys, kuris lyg ir turėtų vaizduoti kažkokią muziką…

Legenda byloja, kad kiekvieno kompiuterio viduje HoPiKo prižiūri tvarką ir rūpinasi, kad viskas veiktų. O va kai užpuola virusai, reikia juos pulti naikinti. Taigi žaidimas ir yra apie virusų naikinimą, pakeliui surenkant papildomus bonusus. Kiekvieną lygį sudaro penki etapai, kuriuos būtina pereiti visus iš eilės. Pasitaikys sunkus ketvirtas etapas ir teks bandyti pereiti vėl viską nuo pirmojo. Aš kažkurį lygį taip perbandinėjau gal kokius 30 kartų 😀

Etapai trumpučiai, kelioms-keliolikai sekundžių. Reikia greitos reakcijos ir įsisavinimo, ką visokios kliurkos ten reiškia. Šiaip reikia tiesiog nedurnai peršokinėti nuo vienos saugios salelės iki kitos, kol bus pasiektas virusas. Bet tos salelės greitai subyra, o pakeliui dar būna ir visa krūva viruso sargų — šitų reikia išvengti.

Jei bent kiek prijaučiate retro stiliui ir turite greitą reakcija — pabandykite. Nu žiauriai fainas žaidimukas 🙂

Super Hxagon | Android | Darau, blėSuper Hexagon

Dar vienas šizoidinis retrožaidimas. Irgi pypsinti muzikytė, irgi baisesnė už gyvenimą grafika, primityvus valdymas… tik įvertinantis moteriškas balselis šiuolaikiškas. Trenktas toks žaidimas visiškai, primenantis man rusišką elektroninį žaidimuką su formulėmis, kuriame reikėdavo atbėgančių linijų išvengti. Čia reikia išvengti besisukančių šiašiakampio kraštinių, iš kurių kartais tik viena laisva būna. Na, pabandykite tiesiog ir suprasite, apie ką čia aš. Žaidimas mane kabina, bet dar tik pora dienų jį bandžiau, tai pražaidžiu iki „mirties“ keliolika sekundžių maksimum, dažnai ir tiek nespėju. Reikia kažkaip atrasti būdą suvesti reakciją su tinkama paspaudimo-palaikymo trukme. Kol kas prastai sekasi, bet smagu.

Jei neturite epilepsijos, bandykite.

Zia pabaiga

Deja, mano žaidimų vakarai ir kiti laikai greitai baigėsi, nes parsitįsiau iš mamos krūvą senų prifotografuotų juostelių, iš darbo skenerį ir prisėdau viso to seno analoginio gėrio skaitmenizuot ir gelbėt nuo išnykimo. Nesgi juostelės nebuvo laikytos šaldytuve ir jau kai kur melsvos dėmės nuotraukose šokinėja. Beigi senasis mūsų fotoaparatas Skina-222 labai mėgo juosteles raižyti ir braižyti. Brrr. Gerai, kad infraraudonasis jutiklis ir VueScan moka su šituo reikalu gerai tvarkytis.

Na ir visai pabaigai, neseniai atlikinėjau šiokį tokį žongliravimo pasirodymą ant ledo. Sena ir apleista mano aistra kartais netikėtai apsireiškia ir įkliūnu į visokias nesąmones. Tokiame viename rytmetėlyje (nes „vakarėliu“ pavadinti renginį, vykstantį sekmadienį 8:30 nakties tiesiog liežuvis ir pirštai nesiverčia) buvau pagautas organizatorės telefonu ir įamžintas. Galite pažiūrėti.

Komentarai
 1. as parašė:

  “Gavau žavėtis savo penkiametės sugebėjimu orientuotis erdvėje ir persukti smegenis“. Prieš porą savaičių išbandžiau su 5 m. dukterėčia. Abiems labai patiko. Gal dar būtų kokių pasiūlymų penkerių metų mergaitėms (išskyrus dress up tipo žaidimus).

  • Darau, Blė parašė:

   Joo, dressupai yra blogis…

   Na, pabandysiu pasidalinti, ką turim ne visai šlamštinio, nors nebūtinai penkiametėms. Kai kuriuos žaidimus žaidžia ir ne pagal amžių:

   • Talking Angela — man nelabai, bet dukrikei patinka. Yra visokių pašalinių veiklų, kuriomis mielai užsiima ir šiaip kažkaip ta kate rūpinasi.
   • Mickey’s Color and Play! — buvo kablys kurį laiką, ypač kai atrado, kad gali spalvint su fotiku 😀
   • Pepi Play visi žaidimai patiko, kartais dar pažaidžia
   • Cut the Rope — su šituo kartais papuola į neviltį, bet visada grįžta dar bandyti
   • Kakės Makės nuotykiai — kadangi didelė meilė knygoms, tai ir žaidimas patinka. Kadangi lietuviškų nedaug, tai šitas gan vertingas
   • Toca Hair Salon 2 — o va šitas, nors ir panašus į dressupą, visgi neblogas. Pravertė ir kaip edukacinis prieš vizitą kirpyklon
   • Inside Out Thought Bubbles — tiesiog kiaušinių daužymas su kitu skinu, bet dėl meilės filmukui patinka
   • Dr. Panda serija irgi, nors jau pradėjo atsibosti
   • Waldo & Friends — vėlgi su meile knygoms, bet pats žaidimas kokybiškas ir užimantis
   • Minion Rush! — ne kažkas, bet už dressupus geriau…
   • Piano Tiles 2 — kartais ir porą valandų pragroja…

   O daugiau tai ne kažkas, visokie dressupai, makeupai ir nagų terliojimai…

 2. thx1138 parašė:

  Čia vėl “as“, rašau po metų. Monument Valley vis dar “veža“, jei paleisi BlueStacks emuliatoriuje ir monitorių pasuksi portretiniu režimu. Gausi tokią 25 colių planšetę 😉

  • Darau, Blė parašė:

   O man per metus meilė androidiniams žaidimams išblėso. Aišku, eGPU ir „No Man’s Sky“ tam kartui eterį užėmė. Dar paskaitysiu vieną kitą „Raganiaus“ knygelę ir eisiu „Witcher“ paketo įsigyt.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.