Paradoksalus reikalas: particijos

Posted: 2015-12-03 in Pezalai
Žymos:,

Truputukas pasvarstymų apie signalizacijos ypatybę, vadinamą „particijomis“. Kaip lietuviškai gražiai — nežinau. Skyriai? Plotai? Skirsniai? Vadinsiu particijomis.

Particijos — tai loginis zonų grupavimas ir izoliavimas. Jei jau tiksliai, tai particijas galima laikyti atskiromis signalizacijomis vienoje centralėje. Na, panašiai, kaip savo kompiuteryje užsikurti virtualią mašiną ir joje kokią nors egzotišką OS sudiegti 🙂

Kiekviena particija gali būti priduodama atskirai, nepriklausomai nuo kitų. Particijoms taip pat priskiriami ir atskiri vartotojai su savo kodukais. Toks signalizacijų naudojimas yra gyvybiškai svarbus verslo pastatuose. Sakykim, stovi namukas su keturiom kontorom. Atėjo koks kompiuterastas, atsirakino savo kontorą, o kitos trys lieka priduotos. Jei ten kas nors sukrutės, atlėks apsauga. O kompiuterastas ramiai sau sėdės savo kontoroje — particijoje.

Ar reikia namą skirstyti particijomis? Mano atveju — ne. Nėra prasmės. Mano turima centralė ir jos klaviatūra turi du skirtingus pridavimo režimus: „Arm“ ir „Stay“. Pirmasis — pilnas pridavimas, o antrasis — kai kažkas pasilieka namie. Tereikia sukonfigūruoti, kurios zonos nėra stebimos „Stay“ režime ir viskas. Panašiai ir su mano dabartine signalizacija namuose: priduodu ją nakčiai ir jei per tą laiką neatidarau lauko durų, „Stay“ įsijungia automatiškai. Gan gudriai padaryta.

Kada būtų verta sukurti atskirą particiją? Manau, kad man toks atvejis būtų kažkokios zonos, dėl kurių nenorėčiau išgirsti kaukiančios sirenos, tik sulaukti signalo. Na, arba jei turėčiau kokią pirtelę, kurią gal norėčiau atskirai pridavinėti. Sakykim, įjungiu „Stay“ režimą ir staiga sugalvoju į ūkinę dalį nueiti. Atjungiu signalizaciją, tačiau pirtelė su savo particija toliau lieka priduota. Bet tada išlįstų papildomas galvos skausmas — particijų suvaldymas. Manau, kad WAF* taip pat būtų labai žemas. Todėl paprastame šeimos būste particijų turbūt nereikia. Bent jau man taip šviečiasi. Aš kol kas viską konfigūruoju pirmoje particijoje ir ją pervadinau „Namas“ vietoj standartinio „Area 1“ 😀

Standartininė pirmoji Paradox EVO192 particija pervadinta iš „Area 1“ į „Namas“ | Darau, blė

Beje, per klaviatūrą nesugebėjau to „Area 1“ pakeisti, teko į pagalbą išsikviesti BabyWare.

Dar vienas atskiros particijos panaudojimo atvejis — sabotažiniai iškvietimai. Sakykim, banke gali būti mygtukas po stalu, kuris išsiunčia signalą apsaugai, tačiau nei sirena, nei joks pultelis nė cypt. Dar kartais į atskirą particiją suvedamos 24 val. priduotos zonos ir taip logiškai atskiriamos. Kartais netgi daviklių tamperiai jungiami į atskirą laidų gyslą (vedamas šešiagyslis ar aštuongyslis laidas) ir sukonfigūruojami atskiroje particijoje. Na, bet visi šitie pasvarstymai yra nors ir įdomūs, bet man namuose mažai praktiški.

Tiek šiam kartui.

WAF — Wife Acceptance Factor

Komentarai
  1. Andrius parašė:

    Labas, ‘sritimi’ vadinama lietuviškai. Kol nėr būtinybės geriau jų nenaudot- paprasčiau eksploatuot sistemą naudojant skirtingus saugojimo režimus vienai sričiai, sakyč…

    • Darau, Blė parašė:

      Na, man vienintelė realesnė dviejų sričių panaudojimo galimybė pasirodė tokia: sakykim, 24 val. zonas padaryti „normaliomis“, ne 24 val., bet sudėti į antrą sritį, kuri visada būtų priduota. Čia, atseit, jei norėčiau ramiai ją atsijungti dėl kokio nors remonto 😀 Bet jei jau reikės kažką remontuot, tai ir taip susitvarkysiu, tai kaip ir vis tiek prasmės nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.