Kartoninė virtualybė

Posted: 2015-11-28 in Pezalai
Žymos:, , ,

Žinote, jei norite gerai pasidžiuginti už porą dolcų, tai tą tikrai galite padaryti. Ar kažkam po eglute kokią tai pigią, bet smagią dovanėlą padėti. Nors dabar iki Kalėdų mėnuo, tai jau per vėlu tokiais niekučiais rūpintis, iš Kinijos jie ilgai keliauja…

Su sąlyga, kad vienas pilietis, vardu Augustas, mano tinklaraščiui paaukojo, aš pildau savo pažadą — perku už aukas šūdniekius ir juos aprašinėju. Taigi ant mano stalo vieną dieną atsidūrė va tokis pakelis:

Neišpakuotas Google Cardboard | Darau, blė

Tai — Google Cardboard „žiūryklė“. Aš, kaip visada, visokias „technologines“ naujienas sužinau paskutinis, dėl to man šitas kartoninis žaisliukas buvo nuostabus atradimas.

Girdėjote ką nors apie Oculus Rift? Na, tebevystomus virtualiosios realybės akinius? Norėtumėte pabandyti? Tai ir bandykite, nes Google Cardboard nekainuoja nė dviejų dolerių (čia su siuntimu), o džiaugsmo patirti galite.

Surinktas „įrenginys“ atrodo va šitaip:

Surinktas Google Cardboard | Darau, blė

Jau suprantate, kas tas yr? Taip, tai yra priemonė jūsų telefonui. Telefonai, kurių ekranai yra 5″ įstrižainės, puikiausiai tinka šiam įrenginukui. Įdedate ten į kartoną telefoną paleidę vieną iš daugybės programų, skirtų Cardboard, ir gėritės trimačiais vaizdais. Geriausia atsistoti vidury kambario ir sukinėtis, nes „akiniai“ išlaiko kryptį. Sėdint ant sofutės visų 360° neapžvelgsite 🙂 T.y. visų dvylikos su puse steradianų, norėjau pasakyti.

Va taip atrodo telefono ekranas, kai jis rodo kažką trimačio. Tiesiog du vaizdeliai vienas šalia kito:

Telefonas su dvigubu vaizdu, skirtu Google Cardboard | Darau, blė

Na, o kai žvelgiate į tuos du vaizdelius pro lęšius kartone, gaunate tikrai neblogą virtualios realybės variantą. Na, kamon, du dolcai?! Kaip to galima nepabandyti?

Į Google Cardboard žiūryklę dedamas telefonas | Darau, blė

Užtai dabar pradėjau suprasti, kam telefonams gali būti naudingi didesnės raiškos, nei 720p, ekranai. Na, maniškio ta raiška, tiesa, 1080p ir kaip telefonui, tai yra per daug. Bereikalingas grafinio procesoriaus ir baterijos apkrovimas. Bet juk dauguma naujesnių telefonų ir QHD palaiko, o jau girdėjau ir apie Sony Xperia Z5 su 4k…

Vienintelis tikrai naudingas šios raiškos panaudojimas — Cardboard. Nes su 1080p ekranu man pikseliai akyse šokinėja. Tiksliau, įžūliai patys į mane spokso. Raiškos kartoninei virtualybei tikrai trūksta.

Mano atžala irgi labai apsidžiaugė šituo daiktu:

Google Cardboard naudotoja | Darau, blė

Čia ji virtualiai po Tokijų keliauja. Nes tai buvo antra programulkė, kurią parsisiunčiau — Tokyo VR. Bo kadangi su žmonike prieš dešimtmetį ten gyvenom, tai nostalgija vis dar pjauna. Todėl gera kai kurias vietas bent jau virtualiai aplankyti.

Kitas daiktas, kuris man labai patiko, tai tas pats Google Street View, kuriame pilna punktų, prifotografuotų su 360cam arba analogu. Net ir mano gimtajame Kaune pilna vietų virtualiajam keliavimui. Gėris ir grožis.

Ai, dukrikei dar labai patiko virtualūs amerikietiški kalneliai, galvojau, kad nusivers nuo koto klykaudama 😀

Truputuką prasčiau su visokių „mygtukų“ paspaudimu. Prie Cardboardo yra pridėti du magnetukai, vienas iš jų slankiojantis. Greitai truktelėjus telefonas kartais pastebi magnetinio lauko pokytį ir sureaguoja. Bet šiaip jau galvoju išsivesti kokį prie ekrano priliestą varinį laidelį, kad būtų galima bakstelėjimą perduoti. Dar vienas variantas būtų NFC žymekliukas. Reikės gal kokį nuo durų spynų išbandyti.

Komentarai
  1. D@d.com parašė:

    Kazkurioj makers grupej (makers of Vilnius?) Buvo organizuojamas tokiu dalyku gaminimo vkarelis

  2. Mindaugas Marozas parašė:

    Realiai ir 4k rezoliucijos būtų per maža.

  3. As parašė:

    Prasom nuoroda kur ten uz kelis dolcus tai silo – kiek radau $20 praso 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.