Apple AirPort 1st gen: norite?

Posted: 2015-10-26 in Pezalai
Žymos:, ,

Papuolė į rankas iš kažkur atlikęs maršrutizatorius Apple AirPort 1st gen. Kai pažiūrėjau jo charakteristikas, pagalvojau, kad netgi šiais laikais tai pusė organo daiktas: palaiko 802.11n standartą tiek 2,4, tiek 5 GHz diapazonuose; turi tris gigabitines LAN ir vieną WAN skylę; turi USB lizdą tinklo spausdintuvui arba tinklo diskui. Ko ne daiktc? Na, 11ac iš jo negali tikėtis, visgi žmogui 8 metai, solidus amžius.

Tiesa, kai jau prisėdau prie šito daikto, likau smarkokai nusivylęs. Pirmasis dalykas, kuris mane pribloškė: jo neįmanoma konfigūruoti per naršyklę! Na, taip, kaip daugumos eiliniams vartotojams skirtų maršrutizatorių. Hmmmz. Būtina parsisiųsti AirPort Utility programulkę. Aha. O ką daryti, jei aš sėdžiu su Linuxu? Man, vadinasi, obuolinis maršrutizatorius iš principo neskirtas.

Kitas dalykas, kuo likau nusivylęs, tai kad jis dirba tiktai 2,4 GHz arba tik 5 GHz diapazone. Negali dirbti abiem diapazonais vienu metu. Tai yr šūds, nes net ir šiais laikais dar pasitaiko naujų įrenginių tik su 2,4 GHz WiFi radijumi. Sakykim, kokie nors kiniški tapšninukai ar telefonai. Argi net koks senesnis laptopėlis namuose užsilikęs nuo caro Rūriko laikų. Vat jums ir prašom. Naujesni Apple AirPort jaumoka dirbti abiem diapazonais vienu metu.

Konfigūravimas irgi toks šiaip sau per tą AirPort Utility, gan ribotas. Sakykim, yra varnelė „naudoti platesnius kanalus“. Na, ok, bet kiek tie „platesni“? 40 MHz, 80 MHz? Ar čia jau paprastam jūzeriui lūzeriui nereikia žinoti? Gal ir nereikia.

Apple AirPort maršrutizatorius, 1st gen (pirmos kartos) | Darau, blė

OpenWRT ar kokios kitos alternatyvios firmwarės šitam masyviam daiktui nėra. Na, per maža rinka elementariai, kad kažkas domėtųsi. O jei norisi kokio „hakeriško“ maršrutizatoriaus, tai tokių rinkoje pilna ir gerokai pigiau.

Taigi, gerbiamieji, jeigu vis dėl to šis gedžetas jumi domina — dovanoju. Turite nuo šiandienos dvi savaites pareikšti į jį pretenzijas. Jei norėsite, netgi išsiųsiu paštu — tik reikės padengti išlaidas. Na, o jei niekas nepanorėsite išgelbėti jo niekingos gyvasties, po poros savaičių aš jį išdraskysiu ir atiduosiu į elektronikos laužą.

Papildymas: maršrutizatorius naują šeimininką jau rado, kurį sveikinu radusį teisingą komunikacijos su manimi būdą.

Komentarai
 1. Vaifajui pakūriau aplūžusį teo kažkokį routerį. Tad nelabai reikia, nebent pasikeisčiau dėl išvaizdos – ne kaip atrodo aplūžusiom antenom gan didoka juoda dėžutė.
  Tad jei niekam labiau jo neprireiks, tai neardykit – paimsiu aš. Jei papasakosit kaip iš linuxo jį pakonfiginti arba iš karto sukonfiginsit 2.4Ghz dažniu kaip elementarų AP be jokių rūtinimų, dhcp ir kitų keiksmažodžių.

 2. laumaras parašė:

  Noriu 🙂

 3. Ble, rašaiu komentą ir neišsiusiuntė (?).
  Prireikus waifajaus panaudojau suspardytą teo juodą dėžę – nekaip atrodo su nulaužtom antenom. Tad pakeisčiau vien dėl išvaizdos. Būtinybės nėra, bet jei neatsiras kam labiau reikia, tai reiškiu pretenziją į šį daiktą. Taip sakant antroje eilės vietoje – niekas neima, tada mano.
  Jei išduosit paslaptį kaip linuxe pakonfiginot 🙂
  Arba windows tam reikalui pakurčiau, jei mažiau pysiaus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.