Penktadieniniai vaizdeliai

Posted: 2015-07-24 in Pezalai
Žymos:

Nagi turininga visai savaitė buvo registratoriuje, tai galėsiu pasidalinti šiek tiek. Vėl „išmokau“ užrakinti geresnius atvejus, tai dabar šiek tiek vaizdinės medžiagos jūsų malonumui.

Pirmas įrašėlis gal kiek ilgokas, bet jame net du vėplos vairuotojai. Tiksliau, ne, ne taip. Vienas vėpla, o kita — piktybinė suka. Dėdulis tai elementariai nepamatė ženklo, kad iš Savanorių sukti kairėn į Žemgulio gatvę draudžiama. Įraše matosi plevėsuojančio kelio ženklo nugarėlė. Aš jį labai gerai žinau, nes prieš 11 metų mane ten policija pamokė už panašų sukimąsi. Tiesa, išsisukau gražiai pakalbėjęs. O kita moteriškė su Citroenu tai piktybiškai užlindo. Aš dar turėjau erdvės jai užkirsti eismą, nes mano kelias pagrindinis ir ji būtų buvus kalta. Bet tiesiog neturėjau laiko terliotis, tai praleidau „užmynęs“ signalą.

Apskritai, aš Kauno gatvių politikos nesuprantu. Kaip galima tokioje gatvėje, kaip Savanorių prospektas, pripaišyti punktyrinių juostų visokiems posūkiams kairėn į ir iš visokių šungatvių? Arba aikštelių? Pervažiuoti visą Savanorių prospektą reiškia ištisinį manevravimą tarp pirmos juostos visuomeninio transporto ir antros bei vietomis trečios tarp visokių dundukų kairėn sukančių? Nebūtų tų „prakirtimų“, būtų viskas ok. Seniai laikas nupiešti visur dvigubą ištisinę ir leisti apsisukinėti tik ties stambiomis sankryžomis. Nes dabar tai tokia gatvė, kuria važiuoti yra šlykštu — o ji visgi viena iš pagrindinių. Ta pati nesąmonė ir Jonavos g., ir Taikos pr. Visur, blė, reiktų tuos punktyrus naikint. Padaryt civilizuotai, kaip Vilniuj, kaip Europoj. Geriausia tai iš viso tvorelė būtų. Važiuoja visi ramiai, sakykim, Tunelio gatve, Baršausko prospektu su pievele vidury ir nėra kas šimtą metrų prakirtimų, ties kuriais amžinieji stabdžiai būriuotųsi…

Pabambėjau. Laikas antram įrašėliui. Čia toks linksmesnis buvo. Stoviu sau, laukiu žalios rodyklės kairėn. Žalia tiesiai persijungia į geltoną. Dešinėj viena mašinikė taikosi „dar dar suspėti“. Na, suspėja. Jai iš paskos antroji kerta šviesoforo liniją jau degant raudonam signalui. Na, BMW, ane? 😀

O čia tai truputuką paaiškinsiu tiems, kas ne vietiniai. Stoviu Pramonės pr. pirmoje juostoje. Na, ten yra „žalioji rankutė“ dešinėn, bet šitoj sankryžoj dauguma laukia tiesiai ir tie, kam reikia dešinėn arba laukia su visais, arba važiuoja kitu maršrutu.

Arba pasitaiko lopų, kurie naudojasi trečia juosta, kuri paprastai būna tuščia, nes ten viena kita mašina kairėn suka. Tie, kuriems reikia į kairę šioje sankryžoje, dažniausiai yra draugiškai praleidžiami — dvi juostos susispaudžia, kad trečia menama atsirastų. Tai va, vienas lopas ir pasinaudojo proga, kad trečia juosta tuščia:

Už kiaušų tokį pakart. Nėra Lietuvoj „hook turn“. Ir apskritai, kas čia, blė, yr, kad jei krūta mašina, tai iš karto debilas už vairo pasidaro? Esu pats ir su krūtesnėm važinėjęs. Mašinos yra paklusnios, kaip gerai dresiruojami šunys — daro tai, ką liepi. Bet kai kuriems žmonėms kažkoks sraigtelis nušoka į džipą įsėdus. Pasijunta, matyt, didesni, stipresni, už kitus protingesni. Na, net ir kai kurie inteligentiški kažkokiais degrabilogeneratais patampa.

Reklama
Komentarai
 1. Arūnas parašė:

  HNE808 iškart į epolicija.lt 🙂 Reikia ir man registratoriaus, gryninti transporto ekosistemos genofondą. Aš nesu iš tų piktybinių, bet kai kada tai per geltoną peršokdavau, tai dar kokią smulkią nekeliančią grėsmės eismo saugumui zbidką padarau – tai kai jau pasirodė masiškai registratoriai (paskutinį penkmetį) – vairavimą išgrynininau. A maž kas filmuoja 🙂

  • Darau, Blė parašė:

   Zbitkų mes visi kažkiek pridarom, tai normalu ir žmogiška. Geltoną prašokti visiems pasitaiko. Per raudoną dažniausiai pervažiuojama jau iš žioplumo, piktybiškai — retai.

   Jo, registratoriai padeda pagalvoti ir apie savo elgesį 🙂 Labai padeda jau vien jį turėt, nes medžiaga gali ir prieš patį atsisukti.

 2. ModestasModestas parašė:

  Ne kiekvieną BMW vairuoja debilas, bet kiekvienas debilas vairuoja BMW.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s