Netikras atviras skustuvas

Posted: 2015-07-19 in Pezalai
Žymos:,

Kolega pabandymui įsigijo netikrą atvirą skustuvą. „Netikrą“ todėl, kad tai yra skustuvas su įstatoma skutimosi peiliuko puse. Taigi jo nereikia nei pustyti, nei galąsti. Toks daiktas ypač naudingas pirmai pradžiai, kai tiesiog norėtumėte išbandyti atvirojo skustuvo siaubus ir baubus (o gal grožį ir gėrį), bet nenorite gausiai investuoti į patį skustuvą, mokytis juo rūpintis ir kitaip vargintis.

Apskritai renkantis tokį „netikrą“ skustuvą verta atkreipti dėmesį į jo svorį. Daug plastmasės turintis skustuvas nesuteiks tinkamo pojūčio, todėl geriau rinktis su metalinėmis dalimis (išskyrus kriaunas — plastmasinės kaip tik geriau). Pasiskolinau štai tokį žaisliuką, visas nerūdijančio plieno:

Netikras atviras skustuvas | Skustis | Darau, blė

Na, suprantu — kaip už tokią kainą nesusigundyti? Skustuvas „išsiskleidžia“ ir į jį galima įstatyti peiliuką:

Netikras atviras skustuvas | Skustis | Darau, blė

Peiliuką perlaužti geriausia dar įpakavime — saugu ir paprasta:

Pusiau perlaužtas skutimosi peiliukas | Skustis | Darau, blė

Įstatyti irgi paprasta — skustuvas paruoštas:

Į netikrą atvirą skustuvą įstatytas peiliukas | Skustis | Darau, blė

Laikas skustis. Pirmam kartui kaip tik buvau truputuką pažėlęs:

Skutimasis netikru atviruoju skustuvu | Skustis | Darau, blė

Įspūdžiai. Be abejo, pirmą kartą šiuo skustuvu skustis buvo baisoka. Peržiūrėjau mėgstamo skutimosi eksperto filmuką, taip pat Joel Ferman’o patarimus. Na ir pradėjau. Po pabandymo ir nusprendžiau, kad skustuvas su plastmasinėmis arba raginėmis (koks nors naglas) kriaunomis būtų geriau. Labai justi, kad plieninės kriaunos sveria skustuvą į šalį. Aišku, neturiu su kuo palyginti, čia tik spėjimas. Gal tiesiog mano rankos neįpratusios. Kairįjį skruostą iš pradžių bandžiau visokiais būdais skustis dešine (tvirtąja) ranka, bet mečiau tą reikalą ir paėmiau skustuvą į kairę.

Šiaip toks patarimas, iš gausios asmeninės patirties: jei norite kažką pakartoti silpnesniąja savo ranka, pirmiausia veiksmą atlikite tvirtąja. Pasistenkite įsiminti, kaip konkrečiai atliekate veiksmą ir jį kartokite. Tai galioja ir nagų karpymuisi, ir rašymui, ir pelės stumdymui, ir, be abejo, skutimuisi.

Pirmasis skutimasis nebuvo labai kokybiškas. Buvo sunku rasti tą gerą tašką: skustuvo kampas, spaudimo lygis, judesių ilgis ir jėga pirštuose ir tinkamas žiūrėjimo į veidrodį kampas — jį surasti tikrai nėra paprasta. Taip pat būtina „užrakinti“ riešą ir neleisti jam judėti — bet tai tas pats, kaip ir su paprastu saugiuoju skustuvu.

Antrasis skutimasis ėjosi kur kas lengviau. Praėjo baimė, atsirado noras eksperimentuoti. Tačiau turiu pasakyti viena: jei nebūčiau skutęsis su tokiu agresyviu skustuvu, kaip Mühle R41, greičiausiai būčiau ilgiau vargęs su pradiniu etapu. R41 suteikė tikrai agresyvaus skustuvo pojūtį, juo reikėjo išmokti naudotis. Taip pat patirtis su šiuo skustuvu įkvėpė drąsos bandyti kitokius skutimosi kampus, nei norėjosi natūraliai. Tad antras kartas su šiuo netikru atviru skustuvu buvo toks pat glotnus ir kokybiškas, kaip ir vienas užėjimas su R41 – o dabar aš dažniausiai ir skutuosi per vieną kartą, tik problematiškiausias vietas pataisydamas.

Patirtis įdomi, porą kartų atlikau šį aktą visai sėkmingai. Tiesa, kaklo oda nukentėjo — šiek tiek įsibrėžiau. Skutimasis nebuvo švarus tik pirmą kartą, bet tai dėl to paties viduriuko radimo — reikia daugiau patirties ir drąsos eksperimentavimui. Paprastai galiu pasakyti: mane šis skutimosi būdas pradėjo įtraukti. Pernai, kai mečiau skutimąsi kartridžais, buvo noras sukilęs ir kokią nors „britvą“ įsigyt, bet tą norą numalšinau. Paskui įsigijau Mühle R41 ir po truputuką pasiekiau skutimosi nirvaną. Apie ją kada nors parašysiu atskiru įrašu. Tačiau bandymas su atviru skustuvu pradėjo klibinti norą naujiems žygiams.

Dar vienas dalykas, apie kurį rašo ir dauguma atvirų skustuvų gerbėjų – tai manevringumas. Tiesa, reikia nebijoti skustis abiem rankomis, tada tas manevringumas ypač pagerėja. Turiu porą sunkiai išskutamų duobių ant kaklo, tačiau su atviru skustuvu jas išknebinėjau lengvai ir be jokio streso.

Apskritai, jei ne galandimas, pustymas ir kita skustuvo priežiūra, galbūt susigundyčiau turėti ir tikrą atvirą skustuvą. Nors pabandymui „netikras“ skustuvas irgi gerai. Pasilieku prie nuomonės, kat „T“ formos saugusis skustuvas, o konkrečiai Mühle R41, yra pats geriausias išradimas, tačiau su atviru skustuvu skustis yra ypatingas aktas, reikalaujantis susikaupimo ir įgūdžių. Ar verta šioje srityje tobulintis, pasakyti negaliu, kol kas mano jausmai šiuo atžvilgiu labai svyruojantys 🙂

Jei norite pabandyti skutimąsi atviru skustuvu, tikrai rekomenduoju panašų žaisliuką. Pirmai pradžiai tokį rekomenduoja net ir Joel Ferman iš Badger & Blade. O jis, patikėkit, tikrai žino, ką sako. Jei sugalvotumėte pirkti tikrą atvirą skustuvą, tai su juo būtinai reikia įsigyti ir pustą, nes be jo neįmanoma. Pirmąjį skustuvą reikėtų įsigyti pagaląstą, t.y. „shave ready“. Nes kitaip dar teks įsigyti ir galąstuvų komplektą, ir mokytis galąsti. Tik be pirmojo pojūčio, koks turi būti gero skustuvo aštrumas jį pačiam pasiekti pradžioje gali būti sudėtinga.

Komentarai
 1. Justinas parašė:

  Po apsilankymo pas barzdaskučius, kai profas mane prastai nuskuto, buvau apskritai suabejojęs tokio skustuvo kokybe. O dabar susigundžiau ir pats tokį nusipirkt 🙂

 2. Andrius parašė:

  lietuvoj nėra profų. sakau tai labai atsakingai. Justinai, Lietuvoj nėra barbershop’ų su senom tradicijom, viskas kas atsiranda dabar yra didžiulio trendo dalis. mano asmenine nuomone ir kiek esu susidūręs ne prasčiausiuose barbershop’uose užsienyje, profai turi naudoti ir naudoja Feather artist pro arba KAI Captain įrankius ir peiliukus. jie daug brangesni, bet su jais dirbti yra kur kas maloniau, saugiau ir rezultatas būna kur kas geresnis. esmė tame, kad per pusę perlaužta britva yra vis dar ta pati britva – plona ir minkšta – šavetėj ji spyruokliuoja, to nejauti, bet tai atsiliepia galutiniam rezultatui. feather artist ir KAI Captain – specialūs peiliukai, daug storesni, todėl labai standūs. šavetės – labai geros kokybės – nerūdijantis plienas + specialus karščiui ir chemikalams atsparus silikonas. peiliukai daug brangesni, bet 1 užtenka apie 15 kartų (mėnesiui grubiai), jei asmeniniui naudojimui 🙂 realiai tai yra tas pats tradicinis skustuvas, tik jam nereikia priežiūros (pustymo, galandimo, aliejaus ant ašmenų, atspari rankenėlė). šavetės su pusę britvutės – pigus, prastas įrankis. vyrai, labiau save mylėkit! 🙂

  • Mindaugas parašė:

   Sveiki,
   o kaip dabar yra,

   Lyginant DE skustumą muhler r41 vs skutimosi peilis.

   Anglistų forumuose daug rašo, kad skutimosi peiliu galima pasiekti dar geresnį rezultatą, nes aštresni ašmenys ir t.t..

   O kaip iš tikrųjų?

   Nes kai pirkausi muhler r41, jau sakė kad extream`as baisus:) O praktikoje, labai normalus skustuvas, su kuriuo tikras real man švarus skutimasis, jeigu labai neskubi:)

   • Darau, Blė parašė:

    Aš tai konkrečios nuomonės neturiu. Su mano bandytu žaisliniu skustuvu kažkokio ypatingo rezultato nepasiekiau, panašus jis į R41. Na, manevringumas didesnis, sakykim, panosę išsiskutinėt lengviau, nes nėra apsauginės galvutės, kuri man kiek trukdo. Dėl aštrumo aš neįsivaizduoju, manau, kad ne aštrume esmė.

    Nedegu noru įsigyti tikrą atvirą skustuvą, jei rimtai. Bent jau kol kas tikrai ne.

    • Mindaugas parašė:

     Sudėtinga apsispręsti, o dar labiau išsirinkti.
     Bet galvoju, kad su atviru skustuvu bent minimum geresnis rezultatas turėtų būti.

     Man asmeniškai, sakyčiau didžiausias lūžis kokybiško skutimosi link, buvo skutimosi muilo atradimas:) nerealu… Iškart po pirmo panaudojimo mečiau visas kitas priemones lauk. Nors pirmą kart dar nepavyko gerai užputoti, bet supratau kad tai yra būtent tai ko trūko.

     Dėl ašmenų aštrumo, pastebėjau kad geriausi tie, kurie yra minkšti DE peiliukai ir pakankamai aštrūs. Pvz feather yellow (gal ir ne tiksliai pavadinau) yra tokie minkšti ir man kolkas geriausi. O pvz timor, taip pat pakankamai aštrūs, bet kieti nesveikai ir su jais jau kaip pasiseka:)

     • Andrius parašė:

      feather nėra minkšti, jei kalbam apie patį metalą. jei minkštumą turi omeny “smoothness“, taip jie yra pakankamai švelnūs, bet vėlgi YMMV – mano patirtis su feather – 2-as skutimas visada būna geresnis už pirmą. pirmo skutimo metu į veidą nuvalai visas metalo šiukšles nuo ašmenų ir toliau jau viskas būna tobula. minkščiausi sutikti peiliukai kalbant apie metalą – supermax indiški. aštrūs, bet dėl minkštumo labai greitai bunka. traukia iki 3 skutimų, bet po 1 meti lauk, imi naują – kaina tą leidžia daryti. kas liečia r41 ir šavetę. su r41 visada gausi labai švarų skutimą, jei susikaupsi 🙂 šavetė su pusę dvipusės britvos – tokio rezultato nepasiekiu. feather pro ir KAI Kaptain – kitas lygis – labai komfortiškas ir saugus skutimas mano akim identiškas tikram skustuvui. tradicinis skustuvas – gerai, smagu. bet laiko užima nenormaliai.

    • Andrius parašė:

     dėl manevringumo – jei pasitaikys proga pabandyk KAMISORI stiliaus veido peilius 🙂 va ten tai manevringumas 🙂

 3. jevgenij parašė:

  Gal kas nors gali patzrti meistra kuris galando (honingoja) atvira (tiesu) skustuva???

 4. Jemelia parašė:

  Lygiai tokiu pačiu gremžtuku žaidaliojau kurį laiką. Šiaip, įgudus, oda visiškai nejaučia dirginimo nuo skutimo – silk touch kaip sako, bet prieš tai butinai minkštinti barzdą reikia bent jau glicerininiu muilu. Naudojau BIC ir Derby peiliukus. Obettačiau reikia didelės koncentracijos, nes įsipjauti itin paprasta. Antra vertus tos pasitaikiusios baisingos žaizdos tai labai negilus, bet gana ilgas odos nuskutimas, jis gali net neparaudonuoti nuplovus vandeniu. Žodžiu pabaigus eksperimentus: jei skubi vistiek nieko geresnio nėra kaip Mach3 ant gero MASYVAUS kotelio, jei neskubi – Derby ant Malūno arba Edwin Jagerio. Net ir bet kokie N-kartiniai plasmasiukai gillete ar wilkinson yra puse velnio jei nesitingi minkštinti plaukų ir muiluotis kaip kad ruošiantis gremštukui. Atviro tikro pirkti nėr biznio jei nejauti tame meditacijos 🙂 Bet puikiai isivaizduoju, kad ką nors tai gali vežti, tada jau ir balansas ir stabilusmas ir nano/piko-išlinkimai bus svarbu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.