Dantų valymo kokybė

Posted: 2015-07-12 in Tėvystė
Žymos:, ,

Dantų valymas — turbūt svarbiausias asmeninės higienos punktas. Bent jau man taip atrodo. Galvos galima kasdien ir neplauti. O va dantis valytis būtina tikrai. O tai treti neišdygs. Vaikus prie šitos kasdienės rutinos pratinti būtina ir daryti kuo mažiau nuolaidų. Na, jei parsinešėte iš mašinos miegantį vaiką, tai gal ir nežadinkite dantis valytis. Reikia gi sveiko proto turėti 🙂 Bet kitais atvejais šis ritualas privalomas.

Mūsų dukrikė paliepimą eiti valytis dantų supranta, kaip vieną iš blogiausių dalykų 😀 Tai reiškia, kad diena baigėsi. Todėl visaip kaip tam priešinasi. Ne pačiam valymui, o prisiruošimui jam. Bet porą kartų aš esu „pamiršęs“ dantų valymąsi ir teko tai vis tiek atlikti. Kitaip sakant, tfutfutfu, bet kolei kas dantų valymas yra įdiegtas gan gerai. Tiesa, veikia tik namuose. Ne namie dantų valymas pamirštamas ir praleidžiamas sėkmingai. Na, bet negaliu pykt, jei lieku kur nors ne namie nakvot, pats irgi dažnai dantų neišsivalau. Gera vieta asmeniniam pasitobulinimui 🙂

Kai buvau, regis, 13 metų, mama iš poliklinikos parsinešė kokio tai ružavo tepalo. Išsivalius dantis tuo tepalu juos paterlioji, išsiskalauji ir dairaisi, kur tas tepalas prilipo — ten dantys nenuvalyti gerai. Beje, čia ano meto smagumas: tas rausvai rožinis skystis buvo kažkokie akių lašai…

Žmonikė kažkur iškapstė, kad šiais laikais yra specialios dažančios tabletės dantų valymo kokybei patikrinti. Skirtos turbūt irgi vaikams motyvuoti, nes skanios. Išbandėm visi trys. Aš specialiai stengiausi valytis kaip visada, kad nepersistengčiau su sąžiningumu. Galiu pasidžiaugti — rezultatai buvo geri. Reiškia, ir taip pakankamai gerai dantis valausi. Tuo tarpu kai dukrikė pati išsivalė ir tą tabletę sukramtė, po nuskalavimo vaizdelis buvo kažkoks toks:

Dantų valymo kokybė patikrinta su specialia dažančia tablete | Darau, blė

Na, matosi tamsesnės dėmės, ypač arčiau dantenų. Labai gera papildoma motyvacinė priemonė:

Tabletės dantų valymo kokybei patikrinti | Darau, blė

Kaip apskritai mokyti vaikus valytis dantis ir pratinti prie tos rutinos? Nagi daryti tą nuo anksti turbūt, kai vaikas dar ir dantų neturi. Mes kažkaip taip ir bandėm, buvom kažkokių silikoninių šepetukų nusipirkę. Nepamenu, kada pradėjom visiškai sistemingą valymą, bet tikrai anksti. Skanios pastos visokios, šepetukai gražūs. Buvo visko, bet nepasidavėm. Kai dukrikė pradėjo kalbėti, tai apie dantus gadinančius mikrobus pradėjom pasakot. Apie kirminus aš stengiausi neskiesti, nu nebūna dantyse kirminų. Dantistė užtai paskiedė. Be to, dantistės indėlis didžiulis, nes buvo akivaizdžiai parodyta, kad porą dantukų reikia taisyti. Beje, vaikui reikia pasistengti surasti tinkamą dantistę, kuri terliotųsi, cackintųsi ir apskritai, „vaikiškas“ žmogus būtų. Ne mėsininkė kokia. Man taip patiko dukrai rasta dantistė, kad pradėjau pats pas ją vaikščioti 😀 Ir su manimi cackinasi, grynas malonums.

Šiais laikais, be abejo, yra ir šviečiamosios programulkės telefonams ir kitiems tapšninukams. Iš kiek senesnių — Pepi Doctor, taip pat Dr. Panda’s Hospital beigi neseniai pasirodę Kakės Makės nuotykiai, kuriuose kaip tik (kol kas vienintelis) geras darbelis ir yra dantų valymas.

Reklama
Komentarai
  1. Danguolė parašė:

    Super daiktas.Kur tokių stebuklingų tabletukių gauti? Nereikėtų tiek burnos aušinti savo bimbalams aiškinant, kad dantis ir vėl išvalė “valdiškai“ 🙂

  2. Siaubas parašė:

    Dar UV spinduliai gerai parodo, bet papildomai reikia su filtruojančiais akiniais terliotis, tai tabletės ko gero racionaliau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.