Skutimosi šepetėlio priežiūra

Posted: 2015-07-10 in Pezalai
Žymos:,

Senokai ką apie skutimąsi berašiau. Mano pomėgiai, poreikiai ir įpročiai jau daugmaž nusistovėjo, skutimasis su turimomis priemonėmis tenkina. Žadėjau kadaise dėl vieno bičiulio parašyti išsamią „ataskaitą“ apie visą savo skutimosi procesą, bet dar nesubrandinau minties iki galo. Tai šiandien toks trumpas įrašėlis apie šepetuko priežiūrą. Jei čia užklys vienas skutimosi žinovas (ar du), tai gal dar kažką komentaruose papildys – papildysit, ką? 🙂

Šiaip aš nelabai suprantu, ar tikrai reikalinga kažkokia specifinė šepetėlio priežiūra, jei jis naudojamas teisingai. O teisingo naudojimo svarbiausi punktai yra tokie:

  • Šepetėlis yra skirtas veidui
  • Šepetėlį po kiekvieno naudojimo reikia sąžiningai išskalauti
  • Šepetėlį reikia atsargiai ir sąžiningai nusausinti
  • Šepetėlį reikia padėti vėdinamoje vietoje – neuždaryti spintelėje ar pan.

Kodėl aš čia dabar parašiau, kad šepetėlis skirtas veidui – juk kaip ir akivaizdu? Na, jei skusitės pažastis ir norėsite ten užsitepti putytę šepetėliu – nieko labai blogo nematau. Bet aš kažkur perskaičiau, kad yra vyrų šepetėliu po skutimosi išvalančių kriauklę. O va čia tai šventvagystė. Kriauklėms plauti reikia naudoti kitokius įrankius, skutimosi šepetėliai skirti ne tam ir tai yra tiesiog gero daikto gadinimas. Tai va.

Išskalauti šepetėlį tikrai reikia kuo geriau. Ypač, jei jis tikro plauko, o ne sintetinis – pastarieji gyvenimo negandoms atsparesni. Todėl reikia pasistengti jį išskalauti šiltu (ne šaltu, ne karštu) vandeniu taip, kad tikrai drąsiai sau pasakytumėte – po skutimosi jame nieko neliko! Nei muilo, nei kitų nešvarumų, nei nuoskutų.

Nusausinti šepetuką reikia pirmiausia jį nukrečiant, paskui nuspaudžiant, o galiausiai – sausu rankšluosčiu, švelniai, bet užtikrintai. Negalima šepetuko trinti į rankšluostį jį laikant už kotelio statmena kryptimi. Šluostyti reikia išilgai plaukelių. Na, paguldžius šepetuką į saują, sakykim. Suspausti, nubraukti, pravėdinti pamojuojant, kartoti.

Šepetėlio tobulai neiššluostysite, o su fenu jį džiovinti kažin ar verta. Tad jį svarbu palikti atviroje vietoje. Galima palikti stovintį ant kotelio, bet tai nerekomenduojama, nes drėgmė keliauja žemyn ir kaupiasi šepetėlio mazge, kuris yra kotelyje. Todėl geriausia specialus laikiklis, kuriame šepetėlis kabo žemyn galva, bet plaukeliai prie nieko nesiliečia.

Tai va, pats šepetėlio darbas jau savaime turėtų jį palaikyti švaroje ir higienoje. Bet internetuose galima rasti rekomendacijų tam tikrai papildomai profilaktinei priežiūrai, kurią derėtų atlikti kas porą-trejetą mėnesių (kai kurių teigimu – ir kas pusmetį užtenka).

Iš tokių priežiūros priemonių užstrigo trys: šunų ar kačių šampūnas, borakso tirpalas arba acto tirpalas.

Dėl naminių gyvūnėlių šampūno aš nusiteikęs skeptiškai. Na, nematau tuose šampūnuose nieko tokio, ko nebūtų ir pačiame skutimosi muile. Vienintelis privalumas gal būtų – nuoširdus šepetėlio išplovimas, jei to nedarote kaskart skusdamiesi. Muilas yra šarmas, o šampūnai – irgi šarminės terpės, tad kažkokio papildomo privalumo be tiesiog geresnio, nei įprasta, išplovimo, aš nematau. Todėl šitą priemonę ignoruoju.

Boraksas yra naudojamas labai įvairiai, bet dažniausiai – kaip buferinis tirpalas kosmetikoje, arba kaip fliusas aukštos temperatūros litavimui. Kiek pasidomėjau, jo gauti šiais laikais nėra labai paprasta, o ir kuo jis būtų gerai šepetėliui – taip pat neradau.

Todėl aš kas kelis mėnesius šepetukui duodu acto terapiją. Žinia, šiais laikais kiekvieno norinčio sveikai ir nepriklausomai gyventi žmogaus namuose turi būti acto, kad jį būtų galima žvakelėmis pagarinti ir taip gintis nuo vyriausybinės oru platinamos kontrolinės chemijos beigi nuo radijo eterio taršos. Taip taip, acto molekulių garai puikiai sąveikauja su elektromagnetiniais kvantais ir neutralizuoja jų žalingą poveikį. Nežinojote?

Imam acto ir kokię nors mierukę:

Acto buteliukas ir matavimo indelis | Skustis | Darau, blė

Darom gan karšto (bet ne plikinančio) vandens ir acto tirpalą: 9 dalys vandens ir viena – acto. Tada į tą tirpalą dešimčiai minučių merkiam šepetuką:

Acto tirpale pamerktas skutimosi šepetėlis | Skustis | Darau, blė

Paskui labai sąžiningai ir nuoširdžiai išskalaujam, nusausinam ir paliekam išdžiūti. Rūgštis turėtų pašalinti susikaupusius šarmų likučius ir tai, ko šarmai neįveikia. O ir actas – lengvai prieinama bei logiška priemonė.

Komentarai
  1. Justinas parašė:

    Dar nebuvo tekę girdėt, kad vyras kriauklę su skutimosi šepetėliu plautų… Čia nebent kokia moteris, kai jos vyras nemato, nes joms tai nieko švento nėra.

  2. Andrius parašė:

    nelabai yra ką pridėti, viską teisingai surašei 🙂 aš prieš padžiaunant šepetį darau sukamus judesius (kaip gaminant putą) ant rankšluosčio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.