Kaip kabinti roletus

Posted: 2015-07-05 in Darbeliai
Žymos:

Mūsų namuose daugmaž visi kambariai aprūpinti kokia nors uždanga – žaliuzėmis, roletais, bambukinėmis šiukšlėmis. Išskyrus darbo kambarį. Kažkada į darbo kambarį planavau perkraustyti žaliuzes iš anuomet nenaudoto kambario. Bet kurį laiką patingėjau, o paskui atsirado dar vienas šeimos narys. Tada žaliuzių perkėlimo klausimas iš karto buvo išspręstas jas paliekant savo vietoje.

Tad kai saulutė šviečia ir trukdo dirbti, darbiniame kambaryje dažniausiai naudojamas vienas kvadratinis metras mėtyto ir vėtyto, perėjusio ugnį, vandenį ir varines dūdas, balto putplasčio, dažniausiai paremto Šecherezados pasakomis:

Putplasčio gabalu uždengtas langas | Darau, blė

Kaip matote, jam jau seniai laikas į pensiją. Jau galvojau užsakyti kur nors žaliuzės, bet tada valkiodamiesi po tokią parduotuvę, kurios darbuotojams jų kolegų skundimas duoda karmos taškų, pamatėme „pasikabink pats“ tipo roletus. Juos dar galima ir nesudėtingai pasiaurinti pagal lango poreikius. Tad jei iki šiol abejojote, tikiuosi, mano įrašas jus padrąsins. O jei jau seniai šiuos roletus patys pasikabinote – sveikinu.

Roletai va maždaug tokioje pakuotėje:

Universalus roletas pakuotėje | Darau, blė

Ir išpakuotas vienas vienetas:

Išpakuotas roletas | Darau, blė

Ką gi, pradedam darbelius. Kokių gi man iš viso prireikė įrankių (čia jau po fakto ir kokių šešių vizitų į sandėliuką – nemoku įrankių susiplanuoti):

Įrankiai roletų kabinimui | Darau, blė

Taigis:

 • Liniuotė ir trumpa liniuotė: linijų braižymui, pamatavimams visokiems ir pan.
 • Ruletė: ilgesniems pamatavimams
 • Slankmatis pridėtų varžtelių skersmeniui pamatuoti
 • Pieštukas linijų paišymui
 • Plokščias atsuktuvas ir replikės: sąsagų išlupimui (pakuotės ardymui)
 • „Žydiškas“ atsuktuvas su smagia rankena: varžtelių įsukimui
 • Drelė ir 2,5 mm grąžtas: skylelėms lango rėme roletų laikikliams tvirtinti
 • Metalo pjūklelis: roleto svarmenėliui ir vamzdžiui trumpinti
 • Siuvimo žirklės roleto siaurinimui (galima ir kanceliariniu peiliuku su liniuote, bet neturėjau ką padėti pjovimui po apačia)
 • Dulkių siurblys: manau, ir taip aišku, kam

Laikikliai tvirtinami maždaug sulig roleto galais. Juos tiesiog uždėkite ir pamatuokite, kur galima būtų daryti varžtus. Vamzdžio reikia palikti apie centimetrą iš abiejų galų daugiau, nei roleto medžiagos. Na ir apsispręsti, kiek lango uždensite. Svarbiausia pasižiūrėti, kad roletas nekliūtų už lango rankenos, o šiaip – kuo daugiau į plotį, tuo geriau. Nes roleto medžiaga kabo per 6-7 cm nuo stiklo – tokia konstrukcija. Na, nebent kabinsite jį „blogąja“ puse į vidų. Šiaip durnai padaryta, bet tingėjau perklijuoti roletą prie vamzdžio kita puse, dar ir nežinau, ar būtų gerai pavykę.

Taigi apsisprendžiame, kiek roleto medžiagos norėsime nukirpti ir brėžiam liniją:

Nubrėžta roleto siaurinimo linija ir siuvimo žirklės | Darau, blė

Beje, iš roleto vamzdžio išsitraukia ta detalė, kuri yra su vyniojimo grandinėle. Kitą bandžiau – neišsilupo 🙂

Toliau viskas irgi paprasta. Varžtelį pasimatavau – ašis be sriegio 2,5 mm. Tokiu grąžteliu lango profilyje išgręžiau skyleles laikikliams. Laikikliai padaryti taip, kad nesupainiosi, ant kurios pusės uždėti. Vienas turi  specialų fiksatorių, kad roletą būtų galima įkišti į prisuktus laikiklius.

Komplekte įdėti varžteliai panašūs į medvaržčius, nes įdėti ir ankeriai. Na, gal į sieną roletai bus sukami. Bet į plastikinį rėmą su aliuminio profiliu juos įsukau irgi kuo sėkmingiausiai – suėjo už savasriegius.

Kadangi baisiai tingėjau nukraustyti palangę, tai iš vaistų dėžutės pasidariau nuogrąžų surinktuvą:

Nuogrąžų surinktuvas | Darau, blė

Viskas, kas išgręžiama, gražiai nubyra į dėžutę, priklijuotą lipnia juostele. Tiesa, susiradau apsauginės dažymo juostos ritinį. Žinote, tokį, kurio juosta plyšta bet kaip, bet ne taip, kaip reikia. Išmečiau susinervinęs ir dar gerokai užsimojau. Priklijavau paprasta permatoma kanceliarine juostele. Užteko visiems keturiems gręžimams.

Jė jė jė, vienas roletas jau ir kabo:

Ant lango rėmo pakabintas roletas | Darau, blė

Puikumėlis. Lieka pakabinti ir antrą:

Ant lango rėmo pakabinti roletai | Darau, blė

Liuks, dabar bus galima ne tik kultūringai slėptis nuo saulės dirbant, bet ir kavotis nuo kaimynų persirenginėjant.

Sugaišau dvi valandas maždaug. Įrankių, kaip matėte, prireikė visos krūvelės, nors pats darbelis paprastas. Tiesiog reikia viską daryti ramiai ir kantriai. Jokių traumų, jokių nesklandumų, viskas veikia.

Komentarai
 1. Ramunė parašė:

  Man pravertė. Pagaliau žinosiu, kaip turi būti kabinami roletai. Mano kambaryje tik dieninės užuolaidos kabo. Saulėtomis dienomis tikrai reikalingi roletai mano kambariui. Badysiu kabinti ir aš. 🙂

 2. Vaidas parašė:

  Kažkada irgi tokius kabinau. O jie pasirodo labai išsikišę nuo lango. Viskas ok, bet langas beveik neatsidaro, nes roletų “kasetė“ pradeda remtis į angokraštį truputį tepravėrus langą.

  • Darau, Blė parašė:

   Taip, šitą dalyką irgi derėtų iš anksto pasimatuoti. Mano angokraščiai gan dideli ir ne statmeni, tai problemos nekelia. Aišku, daugiau, kaip 90° kampu, nebeatsidaro 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.