Lempelė dviračiui vėl

Posted: 2015-06-18 in Darbeliai
Žymos:, ,

Ką gi, štai ir jau koks penktas ar net šeštas elektronikos projektas privestas iki galo. Šiaip man su visokių darbų užbaigimais nėra labai gerai, čia turiu kur savo asmenybę tobulint. Nixių laikrodį, va, jau trečius metus darau ir nepadarau, net ir su Levo pagalba.

Aišku, čia penktas-šeštas, jei priskaičiuosim tokius darbus, kaip vonios ar skaitymo lempelės ledifikacija. Nors ten tiek tos elektronikos, daugiau šiaip pasikrapštymas.

Taigi visaip pabandęs visus komponentus sukišti į buvusį mopedo žibintą priėjau maždaug tokį konsensusą: kondensatorius su Šotkio diodų tilteliu sau, esamas srovės reguliatorius — sau. Taip galima viską šiek tiek laisviau korpuse pagrūsti, nes jis pasirodė besąs gan gilus — per pirmą apžvalgą to nepastebėjau.

Diodų tiltelis dviračio žibinto srovės reguliatoriui | Elektronika | Darau, blė

Pabandžiau su savo treniruoklio 6 V maitinimo šaltiniu: veikia bet kaip prijungus. Taigi diodų tiltelis susnargliotas teisingai. Tiesa, nuotraukoj jo nesimato, jis ten dryžuota juostele apvyniotas, kad neužsitrumpintų kas nors. Srovės šaltinį iš didžiulio kembriko irgi iškrapščiau, reikės kažkuo apvynioti vėlei.

Va, prie šito „projekto“ dirbdamas pagaliau normaliai išnaudojau „trečiąja ranką“ — tokį visai pigų žaisliuką iš draugiškųjų kinų:

„Trečioji ranka“ — pagalba elektronikos mėgėjui su lituokliu | Elektronika | Darau, blė

Viskas. Einu į balkoną pasukalioti dviračio rato:

Na va, žiba visai neblogai. Tik jau kai ratas sulėtėja, pradeda mirksėt. O jei manot, kad mano balkonas labai nešvarus, tai žinokit — taip ir yra. Bo jame yra smėlio dėžė, kuri dažniausiai pasklinda už savo ribų.

Jėgelė, esu pasirengęs eiliniam naktiniam ratui aplink Kauną! Kas kartu?

Na, dar teks užpakalinį žibintą persidaryt, bet ten jau smulkmena. Dar vėliau žadu pakeisti srovės reguliatorių su Texas Instruments LM3405 mikroschema, kuri turėtų duoti dar daugiau šviesos. Kiniškasis reguliatorius dirba ties savo apatine įtampos riba arba netgi žemiau jos — dėl to ir mirksėt pradeda ratui lėtai sukantis. Bet svarbiausia, kad vienas darbo etapas užbaigtas ir turiu ryškų žibintą.

Reklama
Komentarai
  1. jarik parašė:

    O negalvojai itaisyt ten kokia nors pigia broliska licio baterija su krovikliu ir matinti ne tiesiai ledus, o ta baterija, kuri be visa ko leistu lemputem sviesti net sustojus, kad ir prie sviesoforo?

    • Darau, Blė parašė:

      Galvojau. Ale žibintėlio korpusas nelabai didelis, o atskiros dėžutės „jėgainei“ daryt kol kas nenoriu. Gal ateityje. Tiesa, po bandomojo pasivažinėjimo pasirodė, kad lempikė mirksi, jaučiu, kad begrūdant viską į vidų kondensatoriaus kojytė nulūžo. Teks remontuot.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.