Katarina Bivald — Miestelio skaitytojai rekomenduoja

Posted: 2015-06-09 in Pezalai
Žymos:,

Katarina Bivald — Miestelio skaitytojai rekomenduoja | Knygos | Darau, blėVėlgi pagal anotaciją pasirinkta knygelė, jau nežinau net, kelinta. Lengvas toks skaitaliukas. Iš dalies — knyga apie knygas. Dar truputukas yra apie knygų uostymą, bet čia jau reikia paskaityti, kad suprastumėte. Šita knyga yra apie jauną knygų žiurkę. Na, mergelę, kuri neturi gyvenimo, tik knygas. Apgailėtinas subjektas. Ale va, jeigu ji nebūtų pasiryžus kažkokiam tai gyvenimo nuotykiui, tai nebūtų ir apie ką knygos rašyti. Šioks toks šalutinis šios knygos efektas: knyga ne tik apie knygų žiurkę, bet ir apie knygas. Joje gausu autorių, pavadinimų, trumpų apibūdinimų. Tad jei neturite fantazijos, ką čia toliau skaityti, imkite šią knygelę, pasimėgaukite lengvu skaitalu ir pasirankiokite iš jos minčių, ką skaityti toliau.

Sara spėjo, kad visi žmonės, kuriems ji rūpi, manė, jog už knygų ji slepiasi nuo gyvenimo.

Gal jie ir neklydo. Jau baigdama mokyklą pastebėjo, kad besislapstą už knygų žmonės kitokie. Kada ne kada jai reikėdavo pakelti akis saugantis liniuotės ar atskriejančio vadovėlio, bet apskritai niekas jos tyčia neapmėtė, ir dažniausiai jai net nereikėdavo atitraukti akių nuo knygos, kurią skaitė. Kol kiti bendraklasiai erzinosi ar buvo erzinami, braižė ant stalų beprasmybes ar terliojo ant spintelių, ji išgyveno audringą dievišką aistrą, mirtį, juoką, keliavo po svetimas šalis, praeities laikus. Kiti gal buvo panirę į nykią Haningės mokyklą, o ji buvo Japonijos geiša, kartu su paskutiniu Kinijos imperatorium lindėjo aklinai uždarame Uždraustojo miesto kambaryje, augo kartu su Ane iš Žaliastogių ir kitais veikėjais, patyrė jos daliai skirtą žmogžudystę, mylėjo ir žuvo kartu su klasikais.

Taip, knygos jai buvo apsauginė siena, bet ne tik. Jos saugojo ją nuo supančio pasaulio, be to, pavertė tą pasaulį keistais neryškiais tikro jos gyvenimo nuotykių užkulisiais.

Šiek tiek primena mano paties paauglystę ir ankstyvąją jaunystę. Aš visada mėgau skaityti. Paskui buvau apstojęs. Kai atsirado elektrinės knygos, vėl pradėjau jas graužti.

Taigi va, knygų žiurkė iš Švedijos susiranda susirašinėjimų draugę Amerikoje, kuri jai pasiūlo atvažiuoti. Žiurkė išvažiuoja, o paskui prasideda visokios nesąmonės ir nesėkmės, kurios priverstinai keičia jos gyvenimą. Tiesa, ji ten pradeda įgyvendinti ir vieną savo gyvenimo svajonę. O paskui… na, spėkite, kas jai nutinka toliau 🙂 Daug galvot nereikės, manau. O jei jau tikrai neaišku, į viršelį pasižiūrėkite.

Žmonės turi daugybę būdų slėptis nuo gyvenimo, kai pagalvoji. O šiais technologijų laikais — ypač. Pilna žmonių su virtualiais (ne)draugais, paskendusių žaidimuose ir netikruose pasauliuose, gyvenančių serialuose ir filmuose. O taip: aš irgi mėgstu kur nors panirti ir pasislėpti. Kartais vieną netikrą pasaulį (knygų) pakeisti kitu (serialu). Gerais laikais, blė, gyvename. Greičiau išrastų pilną kompiuterio-smegenų sąsają, iš viso nereikėtų iš fotelio pakilt. Ar gyvent panašiai, kaip kokiuose „Surogatuose“.

Duodu šiai knygelei 3/5. Ji paprasta, lengva, smagi. Tačiau nepasirodė man kažkokia tai „gera“. Patiko, bet tik tiek. Aš ją būčiau galėjęs ir pamiršti bei užmesti. O ar jūs norite kartu su Sara pagyventi jos knygų pasaulyje — spręskite patys.

Knygelė gudrydsuose.

Reklama
Komentarai
  1. Romas parašė:

    Aš tai dabar radau tokį konkretų “pasislėpimą“ – žaidimėlį Ingress, nors ir skiriu laiko jam gal 30 min per dieną, kai vaikštau lauke.

    • Darau, Blė parašė:

      Aha, žinau šitą reikalą. Bet kažkaip tokio pobūdžio veikla manęs nedžiugina. Už geokešingo buvau užsiksbinęs — kol kokių trijų „lobių” neradau ir nesupratau, kad ten nieko gero 😀 Betgi, aišku, tai individualu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.