Ataskaitėlė…

Posted: 2015-05-27 in Pezalai
Žymos:,

Turbūt pastebėjote, kad pastaruoju metu įrašai mano tiklaraštyje nebyra. Bet jei netyčiukais jaudintumėtės ar pergyventumėt, tai pranešu, kad vis dar esu gyvas ir sveikas (netgi kiek gyvesnis, nes pastaruosius kelis kartus pastebėjau kažkokį ištvermės/pajėgumo šuolį per rytinius sportukus, matyt, reikės krūvį didintis).

Taigi trumpa ataskaitėlė, kuom aš dabar užsiėmęs. Tekstinė, be iliustracijų.

Pirmiausia, tai apsiėmiau padėstyti šiek tiek. Užtai tenka ruoštis paskaitėlėms ir į jas vaikščioti. Suryja žiauriai daug laiko. Gerai, kad neilgai tęsis, tik porai-trejetui mėnesių. Užtai eilinį kartą įsitikinau, kad esu ne tik protingas, bet ir labai šnekus — kai užsivedu, negaliu sustot. Tenka tvardytis, kad sutilpčiau į laiką.

Antra, prisikaupė krūvos fotosesijų nuotraukų, reikia ryškint. Neįsivaizduoju, kaip seniau tą darydavau vien pele, dabar Wacom planšetė gelbsti stačiai nesveikai, darbas sukasi kelis kartus greičiau. Bet vis tiek lėtai, blė.

Dargi gavau iš kolegos juostelių skenerį ir ėmiausi senų juostelių archyvavimo. Sutaupo marias laiko, nes turi infraraudoną detektorių „Digital ICE“, taigi dulkes ir subraižymus nuvalo praktiškai tobulai. Tik kad vieną kadrą skenuoja kokias tris minutes… na, bet gali suktis fone derinant veiklą su kitais svarbiais užsiėmimais. Dabar džiaugiuosi seniai pamirštom nuotraukom ir savo jaunu veideliu jose 😀 Dar galiu pasakyti, kad šiek tiek sukilo nostalgija tikrai juostelinei fotografijai. Ne tokiai, kur išsiėmęs kasetę nuneši į ateljė ir gauni nuotraukų, o tokiai, kur pats sėdi su chemikalais, didintuvu ir vonelėmis su termometrais. Tiesiog dėl to, kad kiekviena krūva gaunasi vis kitokia, su savu braižu, savom spalvinėm gamom ir dar daugeliu kitų savybių. Bo skaitmeniniai fotoaparatai fotografuoja vienodai, na, o fotošopiniai efektai to tikro materialaus jausmo tikrai nedovanoja.

Baiginėju serialą „The Tudors“. Manija jam kalta dėl knygos užmetimo ir neišsimiegojimo bei dar kelių smulkmenų. Na, bet serialą baigsiu ir artimiausiuose planuose kito nėra, reikia truputį atsipūsti po tokio maratono.

Pradėjau ir apsiverčiau visą savo darbo stalą perdarinėdamas mopedo žibintą į žibintą dviračiui. Su trimis 1 W šiltai baltais šviesos diodais, nes nemėgstu lavoninės šviesos. Be to, seniai norėjau kažkaip įdarbinti savo dviračio generatorių, kad ne halogenines lempikes degintų. Jei pakanka šviesos nuo halogeno, tai diodinis šviestuvėlis turėtų dar geriau plieksti. Na, taip sakant, eilinė ledifikacija. Nesinori žibintų su baterijomis, tai terliojuosi. Tik originali mopedo mikroschema nelabai tinkama darbui su generatoriaus 6 V, tad pradinė stadija bus ją įdarbint, o antrinė — įdarbint Texas Instruments draiverį LM3405.

Dar pasipešiojau su kinu dėl USB 3 kabeliukų ir, atgavęs pinigus, nusipirkau tris tikrai USB 3. Jėė, sėkmė.

Laukiu nesulaukiu žaibuojančių audrų kur nors aplinkui. Užvakar naktį viena buvo, bet buvo Kaune dangus apsiraugęs, tad virš audros debesų paspoksoti be šansų. Tiesa, jei norite gyvai sekti žaibus, tai va geras URLas: http://www.lightningmaps.org/realtime

Tik „Stations: on“ būtinai įsijunkite, kur kas įdomiau stebėti. Ir istoriją persijunkite į vieną minutę, nes kam ten įdomu prieš valandą trenkę žaibai… va, kaip tik šio rašymo metu trankosi gausiai:

Realaus laiko žaibų sekimo sistema | Darau, blė

A nu va, dar išlekiam savaitėlei į Turkiją. Gyvent duoda, bilietus dovanų gavom. Aplankysim Antaliją po 11 metų pertraukos, bo ten buvom povestuvinei kelionei.

Kolei kas tiek.

Komentarai
  1. Laura parašė:

    Barbis devyndarbis 🙂

  2. Romas parašė:

    Jo, tas Digital ICE labai geras daiktas, su juo ant normalios rezoliucijos 6 35 mm kadrai sueina tik per 12-14 min. O juostų ryškinimą perleidžiu kitiems, net ir nespalvotų 120-inių, bo vietos ir laiko nėra.

  3. Skirmantas parašė:

    Nu blė! Mes irgi buvom Turkijoje povestuvinėje ir neseniai buvom atostogų 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s