Ken Follett — Žemės stulpai

Posted: 2015-05-04 in Pezalai
Žymos:,

Knyga: Ken Follett — Žemės stulpai | Darau, blėUžbaigiau šį monumentalų kūrinį. Netgi kiek liūdna — kaip visada būna užbaigus kokią nors gerą knygą. Todėl, kad vaizduotės kelionė kartu su ja — kur kas malonesnė, nei pliusiuko užsidėjimas. O ir šiaip, po geros knygos būna baisoka, kada ir ar pavyks rasti kitą gerą ir įtraukiančią.

Ši knyga — tai ilgas pasakojimas apie katedros statybą viduramžiais, XII a. Daugybė paminėtų asmenybių yra tikros istorinės. Pasakojime persipina keletas gyvenimų, priešai ir sąjungininkai, dešimtmečius užsitęsęs ir viską gadinęs pilietinis karas. Visa tai užtrunka apie keturiasdešimt knygos metų.

Kai pradėjau skaityti, pajutau, kad gerai nebus. Taip ir buvo. Negalėjau nuo knygos atsitraukti ir skaičiau tiesiog maniakiškai į ją sulindęs. Tiesa, pati pradžia nuteikė, kad knygos herojų gyvenimai išgyvens tikrai daugiau, nei vieną kulminaciją ir krizę. Kai kurios autoriaus išmonės rodėsi netgi per žiaurios, dūšia troško daugiau „hepyendų“.

„Hepyendų“ visgi yra ir netgi daugiau, nei tikėjausi. Tiesa, gaila, kad pora veikėjų dingo iš akiračio ir liko pamiršti.

Dar nebaigęs skaityti atkapsčiau ir aštuonių dalių miniserialą „The Pillars of the Earth“. Sukaltas neblogai, tik erzina daugybė laisvos interpretacijos ir nukrypimų. Be to, knyga tokios apimties, kad net ir miniserialas jai įgyvendinti pasirodė per trumpas, labai daug kas sugrūsta ir daug kas iš viso išmesta. Tačiau viduramžių buitis pavaizduota gan neblogai, kiek mano mėgėjiška kompetencija leidžia suprasti.

Tiesa, serialo statytojai iš pradžių buvo gan kuklūs, bet paskui „boobs per episode“ reitingas pradėjo kilti. Tik kažkaip netikėtai daug silikono.

Viena geriausių mano gyvenime skaitytų knygų. Duodu penkis iš penkių. Serialui — keturis iš penkių. Abu kūriniai verti jūsų dėmesio. Griežtai rekomenduoju 🙂 Nerkite į šiuos tūkstantį su viršum puslapių ir keliaukite kartu.

Reklama
Komentarai
 1. VanBuren parašė:

  Visiškai pritariu. Labai patiko. Daviau 9/10. Ir knygos apimtis yra super. Nekenčiu plonų knygų…

 2. deaf punk parašė:

  Ačiū, kad pasidalinot įspūdžiais, Knyga viliojo, tačiau buvau atbaidytas pirmos pamatytos serialo serijos per TV. Nesužavėjo. Tačiau knygą tikriausiai reiks krimstelt.

  • Darau, Blė parašė:

   Šiaip man serialas po knygos labai skaniai suėjo. Aišku, ne tobulai jis knygą atspindi, bet to ir nereikia. Sakyčiau, kad jis tikrai kokybiškas.

 3. […] dingo iš atminties, tačiau visai neseniai netyčia aptikau labai teigiamą knygos apžvalgą Darau, Blė tinklaraštyje, taip ši knyga atsirado mano wishlist’e, ir pirmai progai pasitaikius, gavau […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.