Geriausias appsas laiko užmušimui

Posted: 2015-04-10 in Pezalai
Žymos:,

Pradžiai tai pastebėjimas, kad mano įrašą apie tėčius kažkas vėl paskleidė feisbuke ir vėl sugadino man visas statistikas:

Įrašas apie tėčius vėl valdo | Darau, blė

Suprantu, kad įrašas geras ir kas nors jį vis atranda ir paskui dalinasi. Tada tokie „spaikai“ ir gaunasi. Tiesa, šitie „spaikai“ eilinį kartą parodo, kad apsilankymai būna viekartiniai. Dauguma tą įrašą atsivertusių net nepasivargina jo viso perskaityti, o kad po to dar kažkiek panaršytų aplinkui, tai beveik nebūna. Na, geriausiu atveju, atsiverčia tinklaraščio pradžią, kartais dar užsuka į „Apie“ skiltį ir viskas. Būna, aišku, retesnių atvejų, kurie man kur kas malonesni: ateina kažkoks šviežias skaitytojas ir tinklaraštyje praleidžia pusę dienos, „rydamas“ viską iš eilės.

Atradau neseniai vieną programulkę, kuri puikiai tinka laikui ir LTE bitukams užmušinėti. Aš šiaip telefonu nežaidžiu, nebent labai retais atvejais arba užtikęs kokį gerą žaidimą. Bet tada man vis tiek maloniau tą daryti su tapšninuku, nes telefonų ekranai yra per maži kažką rimčiau veikti — bent jau mano natūrai. Bet nuotraukikes pavartyt visai mėgstu.

Tad štai, mano nauja mėgstamiausia programėlė — „Figure 1“. Ji tikrai ne kiekvienam, nes jos ir orientacija kitokia.

Tai kažkas panašaus į „Instagram“, tik skirta medikams. Jie ten dalinasi įvairiais atvejais, diskutuoja, kartais spėlioja diagnozes, kai visi galai nusvyra ir nebežino ką daryti. Kai kurios nuotraukos, ypač iš operacijų ar visokių traumų tikrai nėra patrauklios ir ne kiekvienam. Aš, sakykim, mėsoms, kaulams ir kraujams nesu labai jautrus. Nukrato toks lengvas šiurpuliukas pamačius atskirtą nuo klubo visą koją, bet tik tiek — iš tikro man smalsu. Gal kažkiek primena vaikystę su kiaulių skerdimu ir mėsinėjimu — vaizdai dažnai gan panašūs. Aišku, visi mes esam pripratę prie normalaus žmogaus kūno vaizdo ir jis mums smegenyse įsiūtas: taip yra gražu, normalu ir sveika. Visokie nenatūralumai, matyt, įjungia kažkokį trigerį stuburo smegenyse ir refleksai siūlo skuost šalin.

Man medicina įdomu ir visokios kitokios „baisybės“ taip pat. Tad aš šioje programulkėje galiu tikrai visiškai paskęst. Iki šiol vis jaučiau poreikį turėti kažką, kur galėčiau tiesiog naršyti ir neatsibostų. Na, kai atsibosta visa kita, žinote: nesinori nei knygų, nei delfių skaityti, žaisti irgi nelabai, Vikipedija (įskaitant ir offline) išsisemia ir pan. Trumpai nukrypstant, labai mėgstu offline Vikipediją, nes ji suteikia galimybę „panaršyti“ lėktuve be interneto.

Na, ir keletas ne pačių linksmiausių pavyzdukų iš „Figure 1“.

Va, pavyzdžiui, taip atrodo kolektomija, storosios žarnos pašalinimas:

Figure 1: Kolektomija | Darau, blė

Neblogi monstrai musyse gyvena, ane? 🙂

Labai labai labai laimingas vyrukas su stuburo lūžiu. Laimingas todėl, kad su tokiu lūžiu visiškai nepažeistos stuburo smegenys, taip praktiškai nebūna:

Figure 1: Labai laimingas stuburo lūžis | Darau, blė

O čia jau nebe toks laimingas vyrukas, rankoj fejerverką paturėjęs:

Figure 1: Fejerverko nunešti pirštai | Darau, blė

Nežaiskite, vaikai, su fejerverkais. Na, ne vaikai irgi, bo šitas pacientas jau juridiškai pilnametis. Tik vis tiek durnas.

Vilties spindulėlis kai kuriems — transplantavimui paruoštos gyvos kepenys:

Figure 1: Transplantavimui paruoštos kepenys | Darau, blė

Čia šiaip įdomybė, visiškai neįtikėtiną konsistenciją įgavęs sisiukas. Kaip jį ir išsiusiojo?

Figure 1: Neįtikėtiną konsistenciją įgavęs sisiukas | Darau, blė

Man nerealu, kokie komentarai būna geranoriški ir teigiami. Nedaug kur esu radęs tiek mažai neigiamumo ir pykčio. Dauguma medikų tikrai geranoriški, užjaučiantys ir supratingi.

Statistikos sako, kad „Figure 1“ yra apie 10% pramogaujančių naršytojų, t.y. ne medikų ir ne medicinos studentų. Beje, į studentų klausimus taip pat labai geranoriškai atsakinėjama.

Viskas, tiek šiam penktadieniui. Dabar varau į oro uostą, o iš ten — į Madridą, vyno palakt (nors jo nemėgstu) beigi paeljos ir antrekoto paėst.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.