Treniruoklio remontas

Posted: 2015-04-07 in Darbeliai
Žymos:,

Per vieną rytinį „pasibėgiojimą“ mano elipsinis treniruoklis ko tais paėmė ir užsiožiavo — lyg kas užstrigę būtų. Pamyniau atgal — lyg ir nieko. Pamyniau vėl į priekį ir ant pusantro ratuko kažkas barkštelėjo beigi neliko visiškai jokio pasipriešinimo. „Pasibėgiojimas“ liko nebaigtas, net apšilt nespėjau. Susinervavau siaubingai, nes kaip tik buvau pajutęs nuolatinių treniruočių vaisius ir galvojau vėl pradėt intervalinį tampymąsi.

Šiaip man ir normaliai pabėgiot patinka, tik kad tingiu išsiruošinėt. Bo tam susigaišta beveik pusvalandis laiko: apsirengt, nueit iki mašinos, nuvažiuot iki miško ir atgal… nu negaliu aš po daugiabučių rajonus ir miestą bėgiot, man tai asocijuojasi su kažkokiais iškrypimais. Jei jau bėgiot, tai gamtoj. Na, bet čia mano asmeninės nuostatos. Taigi aš renkuosi dar „lievesnį“ variantą, kuris negaišina laiko: по трусам ryte šoku ant treniruoklio ir maluosi. Džiaugiuosi tuo, kad ir rankos bei nugara padirba ir gerai apšyla.

Treniruoklis jau keleri metai pas mumis va toks, vienas iš populiariausių Anglijos namų ūkiuose:

York Aspire elipsinis treniruoklis | Darau, blė

Ganėtinai pigus ir tuo pačiu ganėtinai tvirtas. Tad labai tikėjausi, kad ir jo gedimas bus koks nors lengvai pataisomas. Kadangi neliko pasipriešinimo, pagalvojau, kad gal kokis „stabdis“ sulūžo, nors realiai nėra kam lūžti: stabdis tai magnetinis, bekontaktis.

Išardžius treniruoklį sukilo kažkokie įtarimai, nes jį pastūmus šalin liko tokia va suodžių drūžė:

Suodžių drūžė po elipsiniu treniruokliu | Darau, blė

Mjo. Pagalvojau, kad kas nors gal nusitrynė ir prišiukšlino treniruoklio viduje, bo dulkės tai tokios pas mus namie nesikaupia, angliniu pečium nesikūrenam.

Pirmoji priežastis: nušokus spyruoklė ir atsipalaidavęs diržas:

Atsipalaidavus spyruoklė ir diržas elipsiniame treniruoklyje | Darau, blė

Škia, antrasis velenas, kuris naudojamas bekontaktiniam stabdymui, nebesukabintas su kojine pavara. Spyruoklei užtempti atgal pasigaminau va tokį išmanųjį įtaisą:

Užtempta elipsinio treniruoklio spyruoklė | Darau, blė

Deja, kiek pasukus pedalus pasimatė, jog diržas slysta nuo veleno į šoną ir vėl gadina visą reikalą:

Besmunkąs elipsinio treniruoklio pavaros diržas | Darau, blė

Beigi, aišku, paaiškėjo viso šio gedimo esminė priežastis:

Įplyšęs elipsinio treniruoklio pavaros diržas | Darau, blė

Susidėvėjo pavaros diržas per kelerius metus. Visos kitos dalys, tuo tarpu, atrodo kaip naujos. Be to, paaiškėjo iš kur tokia „suodžių“ drūžė — tai nupieluoto diržo gumos likučiai.

Dabar lauksiu, kol www.expertfitnessuk.co.uk atsiųs naują diržą ir ardysiu treniruoklį išsamiau. Bent jau tiek džiaugsmo, kad gedimas ne kažkoks stebuklingas, o lengvai sutvarkomas.

Komentarai
 1. Siaubas parašė:

  Turėjau kadaise York – spyruoklės bene pusmetį laukiau.
  Man kažkaip su treniruokliais nesiseka, nors ir perku ne biudžetinius, bet vistiek jie pareina ant manęs.
  Turiu tokį įtarimą, kad naminių treniruoklių gamintojai tiesiog menkai prižiūri kokybę – visvien apie 80 proc. jų produkcijos bus numesta šalin ir virs rūbų pakabomis – kam vargintis?

  • Darau, Blė parašė:

   Perklausiau, nes niekaip negalėjau pavadinimo prisiminti. Sako, kad Infiniti treniruokliai yra gan patvarūs. Tiesa, jie irgi „naminės“ klasės, bet kaina dar tokia, kurią galima svarstyti. Aišku, būna ir naudotų klubinių treniruoklių, bet jie jau paprastai būna visiškai damušti, o naujų kainos biškį per kosminės.

   • Siaubas parašė:

    Na taip – kelių tūkstančių eurų geram treniruokliu gaila – geriau kas porą metų pirkti už kelis šimtus. Ypač, kai geri brendai irgi neišvengia problemų. Pamenu, kai nešiau savo York į remontą, tai beveik visi ten gulėję treniruokliai – Kettler, kurie yra brangesniam segmente ir skaitosi labai patvarūs.
    O klubiniai treniruokliai laiko ilgai dėl to, kad yra kas pastoviai prižiūri – sutepa, keičia sudevėtas dalis, daveržia atsipalaidavusius varžtus ir t.t. Kaip mintyse besukaliojau – nutariau, kad laiko ir finansų prasme geriau pirkti iš vidutinio segmento ir keisti kas porą metų.

    • Darau, Blė parašė:

     Tiesos yra. Man dabar net smalsu pasidarė, kiek maniškis Yorkas atlaikys diržą pakeitus. Ir ar vėl diržas nusibaigs, ar išlįs dar kas nors. O kas tamstos Yorkui buvo?

 2. giedrius parašė:

  Diržą turbūt būtum nusipirkęs auto dalių parduotuvėje, labai panašus į naujesnių mašinų generatoriaus-vandens pompos diržus.

  • Darau, Blė parašė:

   Gal ir būčiau nusipirkęs. Bet klausimas, ar būčiau radęs tiksliai tokį patį, su atitinkamais grioveliais ir dar tinkamu jų skaičiumi. Aišku, gal važiuotų ir be to, įtempėjas pakankamai stiprus. Bet ne karvę ir originalas kainuoja, o pašte jau guli. Tik pasiimt reikia.

 3. mechadrake parašė:

  šitokiuos aparatus minantys kokius treniruočių režimus naudojat (kiek minat, ar iškart ant didelio pasipriešinimo ar apšylat ant mažo) ? Mano tėvai tai nusipirkę irgi vieną, matyt mina mažai nes nieko nesudilino, visad vienoadai nustatytą randu 🙂

  • Darau, Blė parašė:

   Manau, režimas priklauso nuo poreikių ir norų. Aš paprastai kaitalioju lengvas aerobines treniruotes su apsivemtinomis intervalinėmis. Po ilgesnių aptingimo periodų (kurių, be abejo, pasitaiko), ištvermės atstatymui padirbu du-tris mėnesius tik aerobiniu režimu: 30-50 minučių tokiu tempu ir krūviu, kad pulsas laikytųsi apie 150, neviršijant 160. Su tokiu pulsu aš dar galiu palaikyti pokalbį. Kai krūvis pradeda augti, o pulsas laikytis ten pat, pradedu įmaišyti intervalines treniruotes: trys minutės apšilimui, minutė sprinto ir minutė su biškučiu atsistatymui — visa treniruotė pusvalandis. Sprinto metu pulso stengiuosi nekelti daugiau, kaip 180, nors lengvai galiu davaryti ir virš 200. Atsistatymui tada laukiu nukritimo iki 140. Na ir taip mainau, viena-dvi aerobinės ir viena intervalinė. Kad kūnas prie monotonijos neįprastų.

   Apšilimui reikėtų skirti tris minutes gan lengva ristele, be didelės įtampos. Nuo įprasto širdies ritmo jis turėtų per tą laiką pakilti iki aerobinio ar truputį žemesnio. Na, sakykim, iki 120 ar 130. Bet čia kiekvienas turi su savo širdele susipažinti. Be pulso matuoklio aš dažnai persistengdavau, nes turiu labai plačias ribas ir biškį per daug valios.

 4. dale parašė:

  o kur galima gauti usisakyti dirza

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.