Laikrodukas su STM32: šūds toliau

Posted: 2015-04-01 in Darbeliai
Žymos:,

Po laikroduko sufeilinimo kurį laiką su juo nesikrapščiau. Po to, tarp knygų, prisėdau paskaityti procesoriaus datašyto. Tiksliau, hardware reference. Pagalvojau, gal ką pražiopsojau.

Pražiopsot tai gal ir pražiopsojau, arba pagalvojau ne visai taip, kaip reikia. Trumpai tariant, viena problema yra BOOTx kojos. BOOT0 koją užtrumpinus į žemę procesoriukas turėtų užkrauti jame įrašytą programą, nepriklausomai nuo BOOT1 reikšmės. Kadangi „nepriklausomai“, tai nusprendžiau BOOT1 panaudot už ekranėlio valdymo koją — taip geriau plokštė išsidėliojo. Juo labiau, kad tą patį fintą išbandžiau su kinišku devboarduku ir viskas veikė.

Paskaičius referencą paaiškėjo (teoriškai), kad visgi nepriklausomai nuo BOOT0 reikšmės (net ir tos, kuri ignoruoja BOOT1), visgi BOOT1 negalima palikti „kabėti“ (float). T.y. vis tiek BOOT1 reikia jungti per rezistorių arba į „žemę“, arba į VCC.

Turėjau truputuką vilties, kad gal čia bus problema. Na, netyčiukais. Tai prilitavau pabandymui rezistorių:

Rezistorius prie STM32 procesoriuko plokštės | Elektronika | Darau, blė

Vienok nepadėjo. Kažkaip įtariu bites, t.y. kad problema yra kur kas rimtesnė, nei tokios. Kokia ji — kad galėčiau sugalvoti… nesijaučiu toks galvotas kažkaip. Jaučiu, kad bandysiu pasigaminti kokią nors visiškai tūpą bandomąją plokštę su minimumu komponentų ir prilitavęs ten procesoriuką bandysiu jį visaip „kibint“. Gal pavyks kažką suprasti/pažinti…

Ai, su durnių diena jumi visus. O vieną draugą — su gimtadieniu.

Komentarai
  1. pbautrenas parašė:

    Manau, kad problema kvarcuose bus. Labai jau ilgi takeliai iki pagrindinio kvarco, o ir dar pakeliui nulinė varža stovi, kuri, greičiausiai, kaip antena veikia. Be to ir kvarcų apkabinimo kondensatoriai atrodo nekokybiškai prilituoti (kalbu apie https://darauble.files.wordpress.com/2015/03/darauble-20150322-01.jpg).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.