Kur kavoti nuotraukas

Posted: 2015-03-31 in Pezalai
Žymos:, , ,

Amazon Cloud Drive | Darau, blėŠis klausimas mane kurį laiką neramino. Standieji diskai mėgsta griūti, kompaktus/dvd/bluray įrašinėti — juodas ir varginantis darbas, be to — neefektyvus. Kol kas mano šiukšlynėlis sėkmingai pildėsi nedideliais standžiaisiais diskais ir 2-3 kopijom (2 — kuo greičiau, 3 — kai prisėdu tuo užsiimti). Bet kol kas dar nebuvau išsprendęs geografinio išskirstymo problemos, nors paruoštukai tam yra.

Ale va, gavau neseniai tokį laiškelį nuo Amazonės, kuriame siūlomas specialus jų debesinio disko planas — Unlimited Photos. Ir kaina kažkokia tai juokinga: $12 metams. Plius 5 GB bile kam. Na, „bile kam“ aš turiu prisirinkęs krūvelę box.com reklaminių paketų po 50 GB, tai problemos kaip ir nėr, užtenka pagrindiniams dalykams. Bet neribota vieta nuotraukoms — tai jau kažkas tokio. Ir dar už tokią kainą. Greitai pernaršęs neradau nieko pigesnio. Panašu, kad Amazonė eilinį kartą deda į klyną konkurentams. Na, tiesa, teoriškai galima rasti „pigesnių“ planų, jei turite kelias nuotraukas. O aš kadangi esu biškį hardkorininkas šia prasme ir pas mane rawai terabaitais kaupiasi, tai toks neribotas pasiūlymas kažin kaip sudomino.

Aišku, pirmiausia parašiau Amazonei laiškelį ir pasidomėjau, kaipgi ten su RAW failais. Pasirodo, viskas ok, net ir puslapėlis apie tai yra. RAW failus palaiko puikiausiai, pasiėmęs bandomuką tuo įsitikinau. Trūkumas, tiesa, tas, kad nepalaiko PSD (Photoshop) failų, bet čia jau sąlyginai menka bėda, be to galiu išgyvent.

Tiesa, tolimesnis reikalas liečia privatumą. Kadangi ši paslauga yra skirta būtent nuotraukų failams, tai reiškia, kad jų negalėsite kaip nors užšifruoti ir tik tada įkelti: užšifruoto failo Amazonė nepažins ir jis nueis ne į nuotraukų, o į ribotą pagrindinio debesinio disko talpyklą. Aš čia nieko patarti ar pasiūlyti negaliu: arba pasitikite Amazone, arba ne. Apskritai nepasitikėti tokiomis didelėmis įmonėmis pagrindo daug nėra, ypač, jei esate eilinis pilkas žmogelis, o ne kažkoks teroristas.

Jei domina pats duomenų saugumas, tai Unlimited Photos naudojama pačios Amazonės technologija Amazon S3.  Pagal S3 aprašymą duomenys fiziniuose duomenų centrų diskuose turėtų būti šifruoti:

Amazon S3 supports data transfer over SSL and automatic encryption of your data once it is uploaded.

Truputėlį nervija tai, kad Amazonė nesiūlo dviejų žingsnių autentifikacijos. Šiais laikais man tai panašu į atsilikimą. Vienintelis slaptažodis viso savo amazoninio gėrio apsaugai man atrodo nelabai rimtai. Juo labiau, kad tai šen, tai ten tie slaptažodžiai netyčiukais vis kažkaip nuteka.

Kol kas šitą Amazono pasiūlymą kramtau ir testuoju. Greitis normalus, 8-9 MB/s išlaužia. Na, kažkas tokio, lyg turėtumėt kopijų kompiuterį su 100 Mbit/s skylele. Tad visai priimtina. Windows ir Mac yra programulkos po debesį naršyt, telefonams taip pat. Linux, kaip visada, paliktas pats sau, bet galima per naršyklę dalį veiksmų padaryt. Kadangi Linuxo nuotraukoms tvarkyt ir dorot nenaudoju, tai galvos irgi neskauda.

Va dar reikėtų sugalvoti metodą, kaip į DNG ar JPG failiukus sukišt kokius nors kitokius duomenis 😀 T.y. padaryti feikinius paveiksliukus. Būtų tada gal verta šią paslaugą gudriau išnaudot ir aplaužyt beigi pasidėt ten tikrai tą, ką nori ir dar šifruotai. Jei netingėsiu, patyrinėsiu perspektyvas, bo kaina tai visgi kol kas nepralenkiama. O ir geografinės bei kopijų skaičiaus problemos išsprendžiamos. Nesgi Amazonė duomenų kopijas laiko ne vienoje vietoje ir ne vienu egzemplioriumi. Jeigu koks nors vienas standusis diskelis jų duomenų centre pabyrės, bet kokiu atveju jūsų nuotraukytės nenukentės. Ar net jeigu vienas visas duomenų centras sudegs, kaip prieš kelerius metus man buvo Roterdame. Tiesa, Roterdame baigėsi liūdnai, Amazonė sau tokio dalyko neleistų. Juokingiausias dalykas su šiuo gaisru, kad su kolega tame duomenų centre iš vakaro diegėm pakeitimus. Po to visi kiti kolegos prašinėjo „shell skriptuko, kuris datacentrus sudegina“ 😀

Reklama
Komentarai
 1. Mechadrake parašė:

  Duomenu slepimas visai kitokiu domenu tarpe steganografija vadinas jei kam idomu. Kazkada jaunystej skaiciau Hekerio zurnale apie tokius, buvo ir pavyzdys su JPG, ir programeliu eidavo, rast, ten buvo tekstas, labai neefektyvus naudingu duomenu santykis. Uztai ne velnio nesuprasi kad kazkas paslepta kol per daug nesukisi ir neismikseriuoja programa spalvu del dideles ikrovos duomenu.

  • Darau, Blė parašė:

   Ai, tokiu tipo „šifravimu“ išnaudojant perteklinius bitukus JPG failuose tai dar prieš 15 metų per taikomosios matematikos laborus darėm for fun… nieko ten blatno. Aš turiu omeny, kaip apskritai pasirūpint įkišt bet kokius dvejetainius duomenis kad ir į DNG failą — jie ten turi ir parity, ir checksum, ir dar visokios chuinios. Koks „vaizdas“ būtų, man px, kad ir visiškas baltas triukšmas.

 2. Donatas parašė:

  Galima nesunkiai su ASM/C pasirašyt programulką, kuri pradžioj failo įrašys JPG/PNG/GIF header, o toliau eis norimo failo duomenys. Kad per daug įtarimo nesukelt, galima naudot ir raw formatą 🙂 Univere teko daryt, gal net rasčiau kur tą programulką. Per emuliatorių greitis buvo 5+MB/s, tai jei pasinaudot multithread, manau galima būtų priartėt prie HDD skaitymo/rašymo greičio.

  • Darau, Blė parašė:

   Toks naivus sprendimas, kaip failo antraštė, gali ir nepraeiti, nors patikrinti reikės. Tiesa, įkišti kokį thumbnailą į EXIF jau būtų nagliau.

   Beje, pasižiūrėjau Amazon Cloud Drive programulkę po Windows, tai nesupratau, kam ji iš viso sukurta. Jokio funkcionalumo nėra, visiška lievata. Lieka tik naršykle naudotis. Tad palyginus su kitom programom, kad ir tuo pačiu Box ar Dropbox, Cloud Drive yra žiauriai mėgėjiška.

   • Donatas parašė:

    Tai nesunkiai galima ir EXIF generuot. Per savaitgalį galima drąsiai pasigamint kodą, kuris failus į abi puses koduos padoriu greičiu. Tik va klausimas kaip Amazon reaguotų iš tikro sukišus tokį failą. Manau jie ten gudriau nei tik header/EXIF tikrina.

 3. ModestasModestas parašė:

  Patiko:
  Kaina ir gan neblogas upload greitis
  Kad leidžia sumest RAW formatus

  Nepatiko:
  Nėra normalios sync programos
  Nepalaiko PSD formato
  DNG rodo labai mažiukus ir jie nepasididina.
  Nerodo normaliai exif
  Maža filtravimo ir rūšiavimo galimybė

  Blogai, kad neturi lightroom publish įskiepio, visi konkurentai tą seniai turi.

  • Darau, Blė parašė:

   Nu, neskaitant kainos, tai Amazonės debesis yra visiškai lūzeriškas palyginus. Bet kadangi man reikia ilgalaikėms kopijoms, tai pasitenkinsiu. O jei atsiras kas pigesnio ir geresnio — visada bus galima persimesti.

 4. Darau, Blė parašė:

  Papildymas: Amazonė visai neblogai priima ir Photoshop (PSD) failus, t.y. jie keliauja į Unlimited talpyklą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.