Obuolys komoje. Vėl.

Posted: 2015-03-12 in Pezalai
Žymos:,

Labai liūdnas obuoliukas | Darau, blėPrieš metus su šmotu geras žmogus man paaukojo vaizdo plokštę, kurios pagalba pavyko atgaivinti nusibaigusį mano senuką MacBook Pro 4,1. Deja, GeForce 8600 GT mikroschema savaime ydinga ir nusibaigė vėl. Mano obuoliukas vėl komoje.

Ar šįkart jį pavyks atgaivinti — neįsivaizduoju. Juo labiau, kad gauti dar veikiančią vaizdo plokštę su atitinkama mikroschema kažin ar pavyks. O ir du perlitavimai obuoliuko motininei taip pat ne į sveikatą. Be veikiančios vaizdo mikroschemos jis net neužsikrauna, tad net ir nutolusiu būdu juo naudotis jau nebeįmanoma.

Be abejo, jeigu kas nors iš mano skaitytojų turėtų kur užsimetusią ir veikiančią vaizdo plokštę su GeForce 8600 GT, aš ją mielai priglausčiau ir bandyčiau gaivinimą ir trečią kartą. Na, bet jei ne, tai ne.

Šįkart, tiesa, buvau pasiryžęs jau įsigyti naują obuolinį skreitinuką. Bet po vienos nakties apmąstymų visgi persigalvojau. Taip, turiu galimybę, lyg tyčia, šį mėnesį gauti ką nors iš Amerikos, kur viskas pigiau. Nors dabar su tokiu dolerio kursu tas „pigiau“ vis tiek yra brangu. Bet šiemet reikia dar ant sienų užsidengti ir stogą, o tūkstantis kitas pinigų visgi nesimėto. Tad nusprendžiau susilaikyti, kad ir kaip tai būtų sunku morališkai. Ironija dar tokia, kad kai pirkau savo obuoliuką, planavau, kad jis man turėtų atitarnauti 7 metus. Kurie štai ir atėjo. Negaliu labai pykti, kompiuteris, nors ir su dviem gaivinimais, planą įvykdė.

Kokie sprendimai toliau? Ogi kadangi man svarbiausia programinė įranga, kurią naudojau Obuolyje, yra komercinė ir platinama tik Windows ir OS X platformoms, tai teks kurį laiką naudotis Windows. Darbiniame kompiuteryje turiu antrą diską, kuriame yra Windows 7, jų man metams kitiems užteks.

Ta proga norėčiau pakalbėti apie Windows ir antivirusines programas. Na, buvo laikas, jaunystėje, kai naudojau antivirusines programas, ieškodavau, iš kur kokį Kasperskį ar Nortoną pasivogti. Po to tą reikalą mečiau, nes įsitikinau, kad antivirusai — tiktai kompiuterio resursų ir, normaliai naudojantis, pinigų švaistymas. Pats geriausias antivirusas yra mūsų pačių sveikas protas. O tie, kurie neturi pakankamai išsilavinimo bei suvokimo, sugeba apsišikti iki ausų ir su geriausiais antivirusais.

Tiesa, tikrai reikalingas dalykas yra ugniasienė, jeigu sėdite kur nors ne tik pažįstamame namų tinkle. Ji tiesiog būtina. Windows 8 apskritai turi tiek integruotų apsaugų, kad antivirusas yra tik papildomas ir nereikalingas krūvis. Windows 10, jaučiu, bus dar saugesnė sistema.

Jei labai bijote visokių neaiškių tinklapių, na, tai nelįskite į juos. Šiuolaikinės naršyklės turi ir priemones apsisaugoti, ir bendras duomenų bazes, kur registruojami „blogi“ tinklapiai. Yra netgi įskiepių, kurie peržiūri Google paieškos rezultatus ir rekomenduoja kai kurių nuorodų neatverti.

Tai va, teks man naudotis windauzais, bet antivirusu tikrai nesinaudosiu. Na, gal kartais praleisiu kokį nors perskenavimą iš kito kompiuterio, bet tik tiek.

Komentarai
 1. Siaubas parašė:

  Dėl antivirusų prifleiminti galima labai daug – vieni sako nereikia, kiti – būtina. Dar yra nemažai informaciją kraipančio lobizmo ir marketingo, nes visokie kasperskiai, ar ESET perka reklamą publikacijose, atitinkamai ir jų žurnalistų palankumą.
  Mano požiūris – kiekvienas įrankis atitinka savo poreikius. Tarkim guminiai botai labai naudingi mėžiant mėšlą ir klampojant pelkėse, bet jie mažai reikalingi plaukiojant baseine. Taip ir antivirusas – daugumai kompiuterių vartotojų nereikia, bet jei yra poreikis turėti geležinę duomenų apsaugą, tai antivirusas gali būti vienas iš jų komponentų, nes kaip sako Brian Krebs – saugumas yra ne įrankių, o sluoksnių klausimas.

  • Darau, Blė parašė:

   Nu taip. Naktį einant į negrų rajoną pistulkę geriau pasiimti. Tik reikia turėti omeny, kad šaudo ne pati pistulkė, o jos turėtojas.

 2. Mechadrake parašė:

  Nu man blogi rajonai kur reikejo antivirusu tai buvo univero laikais- vietinis tinklas uzkrestas sausio menesi laptopais atsinestais neakivaizdininku i sesija 🙂 (taip, veikia ir nieko nedarant, ismeciau po to nod32 nes neapsaugojo nuo vieno tokio) ir grupioku flash atmintukes/trojos arkliai su autorun vyrusais ir wormais. Per 6 metus namie antivirusa teko panaudot dukart- gelbejant del infestaciju daugybiniu vos veikianti pazįstamo kompą(isvalyt pajungtą hardą) ir kazkieno atsinestas fleshas buvo trojanuotas visuose jo kataloguose. net nezinau kam laikau vis dar antivyrusine, bet kazkaip baisu kad kartą pajungsiu flesa kieno ir utėlės uzpuls 😀

  • Darau, Blė parašė:

   Joo, autorunai yra blogis didysis. Skaičiau kažkur neseniai, kad ir .lnk failuose galima blogio pernešt, bet Microsoftas atnaujinimą lyg ir išleido.

   Na, bet labai dažnai tie patys trojanai ir panašios nesąmonės atsiranda iš visokių kriakų/hakų ir serial generatorių. O va serial generatorių paleidinėt savo nuosavam kompe tai man niekada ranka nekildavo… nors kai kurie net ir patyrę kompiuterastai kartais pagundai pasiduoda.

 3. Mechadrake parašė:

  con/con i ikonos path irasai shotcuto faile. w98 bluescreenina graziai. Darydavau tokius sharus su spastais mokyklos laikais LAN parciuose 🙂 jei taip eina, matyt ir blogesniu dalyku ejo prigalvot.

 4. jarik parašė:

  Siaip kas liecia macus – pries metus susirinkau namini kompa pgl. tonymacx86 rekomendacijas ir pasileidau Mavericksa, dabar jau Yosemite – ir esu labai tuom patenkintas. Kompas (deze be moniko) ne 2KLt nekainavo, o pagal galinguma nenusileidzia normaliems macams. Vienu zodziu, jei ivaizdis nesvarbu, tai visai rekomenduoju 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.