Statybos #2. Sienų pradžia

Posted: 2015-02-28 in Pezalai
Žymos:

Vėl pajudinom savo statybas. Nuo sklypo pakėlimo praėjo jau nemažas šmotas laiko. Tiesa, judinom jas ir praėjusį rudenį šiek tiek: prisipylėm į pamatus smėlio, paskui su talka jį skirstėm. O va, atėjo pavasaris (nes vasaris toks jau pavasariškas) ir gavom pasiūlymą greitai pasistatyti sienas. Na, prie statybų dar galima priskirti ir darbą su interjero (ir ne tik interjero) dizainere, su kuria bandom atrasti ir įgyvendinti kažkokias savo vizijas.

Kadangi man statybos ir kiti su tuo susiję dalykai neįdomu, aš net nesistengiu visko prižiūrėti ir kontroliuoti. Tam yra statybininkai ir atitinkamas prižiūrėtojas. Be abejo, toks požiūris nepopuliarus, nes kartais atrodo, kad Lietuvoje visi privalomai mokosi būti statybininkais, kaip kokioj privalomoj šauktinėj tarnyboj. Pasakyk kam nors, kad sienas stato ir aš net į aikštelę nevažinėju, tai pasakys kad durnas. Čia kaip minimum. Tuo tarpu aš renkuosi geriau sumokėti tiems, kas turi atitinkamą kvalifikaciją ir žinias, net jei tai kainuos brangiau — užtai man nereikės dirbti per du darbus.

Tas pats ir su dizainere. Geriau aš jai kelis tugrikus paklosiu, bet užtai nebus interjeras koks nors baltas arba rudas. Arba nereikės pačiam galvot, kaip čia tokį komplikuotą mazgą vonia+tualetas+dušas+kriauklė optimaliai sudėliot. Bo dizainerė pasiūlė cielus šešis ganėtinai skirtingus variantus, iki kurių mes, paprasti nemeniški žmonės, nebūtumėm dasigalvoję net ir labai prisigėrę.

Tad ką čia jumi dabar papasakot… na, sienas stato iš Fibo blokelių. Užsukom vieną vėlų vakarą po jų pristatymo:

Fibo blokelių paletės ir rišamoji medžiaga | Statybos | Darau, blė

Aš ilgą laiką galvojau, kad statys iš keraminių blokelių, kurie pasidairius po apylinkes atrodo populiariausi. Gal jie pigesni, ar ką? Bet pasivaikščiojau gyvai po šviežias statybas ir praėjo noras turėt keramiką. Man keramikoje nepatinka paprasti dalykai:

 • Blokeliai yra kiauri.
 • Keramika skilinėja gan lengvai.
 • Vertikaliai gaunasi tarpai, net jei ir nešviečia per juos kiaurai.

Čia tokie mėgėjiški programuotojo pastebėjimai. Ai, dar keraminių sienų be stoto patartina ilgai nelaikyt. Kiek tas „ilgai“, nežinau, bet teigia, kad keramzitbetonio blokelių sienos vandens neįgeria ir be stogo gali pastovėti ir ilgiau. Tas man yra aktualu, nes stogą dengsim turbūt tik rudeniop.

Tiesa, kaip man pasakojo prižiūrėtojas, daug kur tarp keramzitbetonio blokelių vertikalių tarpų irgi koše neužpildo. Pas mane užpildė tarpus iš vienos pusės ir kitos, o šiaip irgi liko oro tarpai viduje. Bet prižiūrėtojas sakė, kad čia dar labai gerai, netingūs mūrytojai pasitaikė. Ką gi, teks patikėt.

Aš susidariau įspūdį, kad kai kuriuos žmones atbaido ir keramzitbetonio „silpnumas“. Keraminių yra apie 15 MPa, o keramzitbetonio yra 5 arba 3 MPa. Aš pasirinkau 3 MPa, pačius „silpniausius“. Visų pirma, pagal mano namo konstrukciją ir 1 MPa būtų kuo normaliausiai per akis, bo jis yra vienaaukštis ir visi skaičiavimai šitą atitinka. Antra, 3 MPa blokelių šiluminė varža kiek didesnė, nei 5 MPa. Na ir didesnė, nei keraminių blokelių. Dar geresnė garso izoliacija, netgi ir už silikatinius blokelius. Nu tai ir gerai, man tiek argumentų tinka.

Kitą dieną po blokelių pristatymo sumūrijo ir vieną eilę:

Sumūrytų Fibo blokelių eilė | Statybos | Darau, blė

Tiesa, pasirinkimui yra gerokai pigesni „Kauno kelių“ keramzitbetonio blokeliai, kiek smulkesnės faktūros, jei neklystu. Bet mano statybos vykdytojas su jais neturi nuolatinių verslo santykių, o ir su logistika būtų papildomo vargo. Tad gali būti, kad galutinė kaina gautųsi panaši arba mažesnė nežymiai. Kadangi aš pats nenoriu su logistika terliotis, tai už jos organizavimą turėčiau mokėti. O gal tada geriau, kaip nori vykdytojas ir kaip jis pats gali padaryti optimaliau.

Buvom užsukę ir vakar vakare, tik nefotografavau nieko. Išskyrus dukrikės batus:

Batai iš purvyno | Statybos | Darau, blė

Visi gi žino, kad geriausia žaidimų aikštelė — statybų aikštelė 🙂 Tiesa, kai dukrikė gerokai įmaknojo į drebutieną*, ją teko pirma ištraukti iš batų, o batus — po to. Dar teko labai daug ką valyti ir skalbti, bet čia smulkmena, vaikui kiek džiaugsmo buvo! Smėlis, purvas, pagaliai ten visokie… nežinau, kodėl, bet mano dukra turi kažkokią fiksaciją visokiems pagaliams. Pirmas reikalas kur nors išėjus į lauką visada būna susirasti pagalį. Namo irgi tempia. Pilnas tambūras jau, aš tik kartais surenku viską paslapčiukais į šiukšlių dėžę…

Reklama
Komentarai
 1. mindaugas parašė:

  Na uz keramzitbetoni tinkuotojai nepadekos 🙂 o seip viskas dzin.

 2. necromaggot parašė:

  Stebėjaisi, kad žmonės nepila iškart pilno bako kuro, o pats namo statybai uždirbi… :))

  • Darau, Blė parašė:

   Tamstos gili mintis panaši į drumstą balą 🙂

   • necromaggot parašė:

    Nieko čia gilaus, kažkada stebėjaisi mano minėtu faktu apie kurą, kas man labai įstrigo.
    Bet akivaizdu, kad žmogus, turintis tokias pajamas, kad reikalingi ir papildomi jų šaltiniai (dažniausiai – nelabai reguliarūs), pila kuro kiekį, proporcingą toms pajamoms.
    Tuo pačiu, žmogus, kurio pajamų užtenka pirkti sklypą ir statyti namą, tokių problemų vargu ar turi.
    Capisce? 🙂

    • Darau, Blė parašė:

     Pirmas dalykas, tamsta apie mano pajamas nieko nežinote. Gal aš, pavyzdžiui, turiu gražų kūną ir gerų rėmėjų. O gal gaunu kažką dovanų. O gal…

     Antras dalykas, aš visada pabrėžiu, kad planuoju, skaičiuoju ir atitinkamai taupau ir kaupiu. Tas pats kuro pilstymas „po biškį“ švaisto ir laiką, ir pačias pajamas. Jeigu jau šeimoje yra automobilis, kurį buvo sugebėta kažkaip įsigyti, tai tikrai galima ir atsidėti bei susiplanuoti užpilti pilną baką. Na, koks skirtumas, ar penki kartai po 10 litrų, ar vienas po 50?

     Nekalbu, tiesa, apie studentus ar kitus pradedančiuosius gyvenimą, kurie nori pasiimti mergą į mišką ir tikrai neturi už ką viso bako užsipilti.

     Trečia, jei pajamos nereguliaros, tai taupyti ir susidaryti „buferį“ yra apskritai privaloma. Buvau ten, žinau tai.

     Kapiš? 🙂

 3. Darius parašė:

  Mes po 9 mėnesių remontų tuoj į savo nuosavą butą įsikelsime, bet kaip suprantu jūsų atveju tai viskas vyksta jau 3-4 metus? (jei teisingai pagal užuominas straipsniuose supratau). Ilgas malonumas 🙂

  • Darau, Blė parašė:

   Sklypą įsigijom lygiai prieš ketverius metus. Prieš dvejus pasistatėm pamatus, šiemet planuose — sienos ir stogas. Butą turim jau seniai, tai nesiplėšom ir niekur neskubam.

 4. Vaidas parašė:

  Teisingai darai, kad pats statybininku nebūsi. Kaip pavyko rasti patikimą žmogų?

 5. Kažkas parašė:

  Nepatiko man ta tokia paniekinanti pašaipa tų žmonių pusėn, kurie patys domisi ir patys prižiūri statybas. Retais atvejais tai yra iš didelio neturėjimo ką veikt ar paranojos. Visais likusiais atvejais žmonėms tiesiog nepavyksta rasti gerų prižiūrėtojų arba gerų darbininkų (didžioji dalis) arba jiems tai įdomi veikla. Rezultatas – brokas. Akivaizdus brokas. Ir tikrai ne visi tiek turtingi, kad galėtų leisti mokėti pinigus už broką.

  • Darau, Blė parašė:

   Gal kiek perspaudžiau, nesiginčysiu. Šiaip paniekos nejaučiu tiems, kurie tikrai domisi ir tą daro gerai. Nes tokiems ir darbo duot negaila. Bet pats esu susidūręs su tiesiogine panieka, kad stengiuosi kuo mažiau lįsti ten, kur ne mano sritis ir nesistengiu būti visų galų meistru.

   • Kažkas parašė:

    Na matai, jei tu pažįsti specialistą, kuriuo gali pagrįstai pasitikėti – nesvarbu ar tai būtų mechanikas, elektrikas, santechnikas, statybų prižiūrėtojas – tai, be abejo, kam gilintis į tai, ko nesupranti. Bet pasitikėti random “specialistais“ – labai naivu.

 6. Romas parašė:

  Aš turiu klausimėlį iš visai kitos operos – ar neteko domėtis tokių blokelių sukeliamu radiaciniu fonu? Kiek domėjaus – keramzitas – labiausiai spinduliuojanti radiaciją medžiaga. O tai visokių spinduliavimų ir taip netrūksta. Nors dingstant slovikiniams monitoriams/TV šiek tiek mažėja. Dėl spinduliavimų aš galvoju geriau rinktis silikatinius blokelius.
  PS Šiaip info – matavau su rimtu geigerio skaitikliu prie seno 66cm TV – fono lygis viršijamas 3-4 kartus, o prie gero 21″ kompiuterio monitoriaus – vos 1,5 karto

  • necromaggot parašė:

   LCD monitoriai neskleidžia jonizuojančios spinduliuotės..

   • Romas parašė:

    Čia aš turėjau omenyje slovikinį CRT 21″ kompiuterio monitorių.
    O šiaip spinduliavimas yra didesnis pelenuose ir kituose degtuose daiktuose nei nedegtuose.

  • Darau, Blė parašė:

   Ne, neteko domėtis. Abejoju, ar keramzitbetonio blokeliai man ženkliai patrumpins gyvenimą. Remiantis tuo, kad fosfogipsas irgi „kaupia“ radiaciją, visi Kėdainiai turėtų mutantais knibždėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.