Filmas: The Lost Battalion (2001)

Posted: 2015-02-26 in Pezalai
Žymos:,

Filmas: The Lost Battalion | Darau, blėPasižiūrėjau, škia, biškį apie Antrąjį Pasaulinį, tai ieškojau ko nors neblogo ir apie Pirmąjį. Nagi ir radau, apie Prarastąjį batalioną. Tiesa, čia tik filmas, ne miniserialas, bet pažiūrėjau ir labai nudžiugino.

Trumpai tariant, buvo taip. Karo pabaigoje į vokiečių fronto liniją pasiuntė kelis dalinius. Vienas iš jų vokiečius įsikasė gan giliai, šoniniai kažkur pasimetė ir gavosi, kad virš 500 kareivių su savo majoru atsidūrė visiškoj apsupty. Be maisto, be amunicijos. Radijo ryšys nebuvo labai patikimas, o ir tas pats turimas velniop nuėjo. Užtai turėjo kelis pašto karvelius, kuriais žinutes siuntinėjo. Gera technologija, vienok.

Nelabai tam batalionui pasisekė. Jį „pametė“, nes nebuvo gero ryšio. Paskui bandė jiems „padėti“ su artilerija. Tai ir vokiečius sviediniais apšaudė, ir savus gerokai. Paskutinis karvelis per vieną apšaudymą buvo ir vokiešių apšaudytas, bet kažkai parskrido su žinute, kad baigtų juos sviediniais savi taškyt.

Batalioną šiaip ne taip atrado žvalgybinis lėktuvas, kurį irgi pašovė, bet pilotas sugebėjo ir batalioną žemėlapy užsižymėti, ir kažkaip parsirasti.

Kaip suprantu, šis batalionas iš tikro smarkiai pralaužė vokiečių linijas ir priartino karo baigtį. Iš 500 kareivių negrįžo nė 200. Majorui, panašu, nuo to mūšio kilo nebloga depresija, nes po trejų metų jis iššoko iš kruizinio laivo. Ar bent jau taip spėjama, nes nėra aišku.

Įtemptas toks filmas, sakyčiau. Įdomus dalykas, kad šis veiksmas vyko 1918-aisiais, o 1919-aisiais buvo sukurtas ir begarsis kino filmas, kuriame, beje, filmavosi nemaža dalis realių kareivių. Na, o šis filmas yra ano senojo kopija, jei teisingai supratau iš apžvalgų.

Rekomenduoju, neblogas toks.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.