Serialas: „Band of Brothers“

Posted: 2015-02-24 in Pezalai
Žymos:,

Miniserialas „Band of Brothers“ | Darau, blėMan patinka serialai. Gal labiau miniserialai. Na, tiesiog dauguma filmų ką… pasibaigia po poros valandų. Na, trejeto kartais, bet vis tiek greitai. Serialai dažnai pernelyg užsitęsia. O miniserialai yra jėga. Kaip tik per viduriuką. Tiesa, nelabai aš juos žiūriu, nes dažniau sėdžiu su lituokliu ar su knyga. Ar valgyt darau. Nelabai lengva rasti laiko serialams. Bet visgi pagal vieną patikimą rekomendaciją nusprendžiau šį senstelėjusį reikalą pažiūrėt.

Aš nelabai mėgstu filmus ar knygas apie karą. Jokį karą. Gal vaikystėj ir paauglystės atsiskaičiau ir atsižiūrėjau. Galbūt taip kartais ir ko nors gero nepamatau ir nepaskaitau, bet taip jau yra.

Tačiau „Band of Brothers“ man rekomendavo vienas žmogus, kurio nuomone ir rekomendacijomis pasitikiu. Tad prisėdau pažiūrėti.

Galiu iš karto pasakyti: patiko labai. Gerai tas serialas sukaltas, pinigų daug sukišta. Panašu, kad daug kas jį geru laiko. Jei dar nematėte, aš irgi rekomenduoju pažiūrėt, net jei karo tematika nelabai prie dūšios.

Serialas yra apie vieną parašiutininkų padalinį. Veikėjai visi tikri. Dalis tikrųjų veteranų kiekvienos serijos pradžioj kažką papasakoja. Be to, kadangi serialas pagal tikrus įvykius, tai ir tie įvykiai tokie, kokie yra. Kas neteko kojos — tas jos ir neteko. Kam šiaip nepasisekė, tai ir nepasisekė. Kas prasigėrė, tai ir prasigėrė. Taigi viskas maždaug taip, kaip buvo.

Patiko ir tai, kad kiekviena serija pasakojama tarsi iš kažkurio vieno veikėjo pusės. Jo požiūrio taškas labiau akcentuojamas. Man asmeniškai labai patiko serija, kurioje pagrindinis veikėjas buvo karo lauko gydytojas. Nelengvas jo darbas, ypač, kai nėra atsargų ir kitų resursų. Ir per save perlipti, prasmę įžvelgti sunku.

Tiesa, pasižiūrėjus tokį neblogą serialą apie Antrąjį Pasaulinį kažkaip sukilo noras pasižiūrėt ir ką nors apie Pirmąjį. Serialų, tiesa, geresnių lyg ir neradau, bet radau filmą „Lost Battalion“. Tad jį ir pažiūrėsiu prie progos.

O „Band of Brothers“ tikrai smarkiai rekomenduoju, neblogas. Apskritai man HBO produkcija patinka, net ir toks šlamštas, kaip „True Blood“ — surinkti gražūs aktoriai, sekso scenos gražios ir pan. 😀

Dabar eilėj „Pacific“, seserinis „Band of Brothers“ serialas, tik ne apie karą su vokiečiais, o apie pjautynes su japonais.

Komentarai
 1. Nežinau ar matei, bet vistiek paminėsiu, kad serialas “The Wire“ man irgi suteikė labai didelį malonumą. Tik kad jis ilgokas, kiek pamenu 5 sezonai. Bet neišsisemia.

  • Darau, Blė parašė:

   Taip, man tas pats patikimas žmogus rekomenduoja ir šitą pažiūrėt. Bet atbaido serijų kiekis, man norisi ko nors mažesnio. Kol kas planuose dar ir „Breaking Bad“, ir „True Detective“.

 2. Darius parašė:

  Dėkui, turėsim omeny. Apie karo knygas tai kaip tik šiuo metu skaitau apie WWI (laimikis iš knygų mugės). Labai įdomu sužinoti, kad tankai atsirado vėliau už lėktuvus, ir šiaip kaip vystėsi šalių istorija, juk kiekvienas karas turi savo istoriją ir gilias šaknis. Plius skaitant žinai, kad tai yra the real thing, o ne pramanyta istorija.

 3. Gintautas parašė:

  Superinis serialas, labai smagu, kad jį vis kas nors atranda. Šiaip iš trumpų serialų rekomenduočiau “The Kenedys“. Žinau, žinau, ir tema, ir istorija nuvalkiota, bet šį kart mano galva į viską pažvelgta kitaip. Veiksmas sukasi apie pačią šeimą, jos santykius, rinkimines kampanijas ir konkurenciją.

 4. Modestas DoT parašė:

  Band of Brothers labiau patiko nei Pacific, nors ir tas labai neblogas.

 5. Romas parašė:

  Vienas iš man patikusių serialų – The booth at the end. Lyg ir 62 dalys, bet tokios gal 3 min. Ir tik vienas sezonas.

 6. Kažkas parašė:

  Serialas tikrai labai geras. Realistiškai, pagrįstai nupieštas karas. Kiekvienas galbūt interpretuojame savaip, tačiau šituos serialus (Band Of Brothers ir The Pacific) reikėtų peržiūrėti tiems, kurie pastarųjų įvykių akivaizdoje baisiai nori karo ir pasiryžę “plikomis“ rankomis nugalėti agresorių. Politikams irgi praverstų tą patį padaryti. 🙂

 7. Andrius parašė:

  serialus žiūriu labai retai, nes kad ir koks jis įtraukiantis būtų, nutrauki žiūrėjimą kažkurioj vietoj dėl laiko stokos. jei pačiam patinka mini serialai kaip minėjai tikrai rekomenduoju FLASHFORWARD. 1 sezonas 21 serija. biški sci-fi, bet be didesnių nesąmonių, labai įtraukiantis, per visas serijas įtampa, žodžiu tikrai geras 🙂
  trumpai be spoilerių:
  http://filmupasaulis.net/718_zvilgsnis-i-ateiti-1-sezonas-flashforward-1-season

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.