Litavimas „mikrobanga“

Posted: 2015-02-17 in Darbeliai
Žymos:

Jei manote, kad aš čia papasakosiu apie kokį nors litavimo būdą mikrobangų  krosnelėje ar kitomis „kostminėmis“ priemonėmis, tai klystate. Tiesa, nežinau, ar šitas terminas apskritai teisingas, bet jis verstinis iš rusų kalbos.

Trumpai tariant, šis litavimo metodas skirtas paviršinių mikroschemų litavimui. Na, visokių smulkių daugiakojų, su kuriais daug vargo.

Principas yra labai paprastas. Reikia specialaus lituoklio antgalio su įduba. Ne plokščio, o su įduba, kurioje galėtų pasislėpti lydmetalio lašelis.

Aš turiu nors ir prabangų Weller lituoklį, bet paprastutį, maitinamą nuo 220 V. Nors aš jį ir pasitobulinau su savadarbe litavimo stotele, bet šiam lituoklio modeliui nėra didelio antgalių pasirinkimo. Jei neklystu, jam tinkamų antgalių yra du.

Kadangi turėjau vieną sugadintą antgalį, tai jo negailėdamas pasidariau tokį su įduba. Galą nubrūžinau su techniniu galąstuvu, o paskui grąžteliu išgręžiau įdubą:

Lituoklio antgalis paviršinių SMD mikroschemų litavimui, mikrobanga | Elektronika | Darau, blė

Litavimas vyksta prikabinant porą mikroschemų kojyčių, o paskui tiesiog braukiant per jas.

Galvojau, gal padaryti filmuką, kaip tai vyksta, bet patingėjau. Šiuo metodu sėkmingai prilitavau Micro USB lizdą — veikia puikiai. Tiesa, vietoj fliuso naudojau paprastą spiritinį kanifolijos tirpalą. Ir kol kas nežinau, kokia temperatūra būtų geriausia tokiam litavimui. Bet kokiu atveju, įdomiausia bus lituoti ARM procesoriuką, kuris yra gan smulkus.

Na, o jei norite pamatyti vaizdo įrašų ir išsiaiškinti „mikrobangos“ principą, tai eikite čion: Пайка планарных микросхем самодельной микроволной.

Čia veikia skysčio paviršiaus įtempimo jėgos. Jos neleidžia lydmetaliui į krūvą sulipdyti dviejų mikroschemos kojelių, nes lydmetalio lašelis pernešamas virš jų ir įgaubimas yra priešingoje pusėje. Jei prie plokščio antgalio nešite lydmetalio lašelį, jis bus išsigaubęs į plokštės pusę ir gali sulipdyti tai, ko nereikia.

Komentarai
  1. Danielius parašė:

    Super!

  2. […] Vienaip ar kitai pastarasis yra jau pagyvenęs. Tuo pačiu nusprendžiau padaryti ir Darau Blė aprašytą duobę, kuri manau bus […]

  3. Tomas parašė:

    Angliskai sitas angalis vadinamas Gullwing, Megstamiausias mano angalis ant Wellerio stoteles.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.