Filmas: Penkiasdešimt pilkų atspalvių

Posted: 2015-02-14 in Pezalai
Žymos:,

Filmas: Penkiasdešimt pilkų atspalvių | Darau, blėNuėjau į šį filmą. Tiesa, ne savo iniciatyva, bet nemanykite, kad tai kažką reiškia. Aš savo iniciatyva į kiną nevaikštau apskritai.

Ilgai netempsiu ir iš karto pareikšiu, kad mano nuomonė yra pilna kryptimi priešinga šiai bambeklei. Nereikia kaltinti filmo, kad jame viskas pavaizduota ne taip, kaip įsivaizduoji.

Man filmas patiko ir drąsiai jam duodu 9/10. Aš netgi manau, kad pagal tokią knygą ir toks dviejų valandų filmas sukurtas tobulai. Taip, filme viskas vyksta greitai, tačiau bet kurią storą knygą paverskite poros valandų filmu ir bus tas pats. Man pirmą tokį įspūdį paliko „Gyvulėlių kapinės“. Na, per greitai viskas ten vystosi su ilga ir smulkia knyga. Bet taip yra. Juk čia ne koks dešimties serijų miniserialas.

Nesistebiu, kad Lietuvoje šis filmas gavo N-18 ribojimą. Aš netgi manau, kad jis galėtų būti koks N-25. Dar gerai būtų ir intelekto cenzą kaip nors įvesti, nes kikenimas juokingose vietose yra gerai, bet kai aplink pusė atseit žiūrovų kikena, kai vyksta seksas — nu, ne kažkas.

Tai, ko aš labiausiai bijojau šiame filme, visiškai nepasitvirtino. O bijojau labiausiai, kad jame sekso bus per mažai. T.y. knyga iš esmės yra tik apie seksą, o visas siužetas — tik sąlygų sudarymas jam vykti. Tad bijojau, kad filme bus per daug dėmesio skirta tam siužetui, o seksas liks antraplanis kaip kokios erotinės scenos. Tuo tarpu nuogų aktorių kūnų, mano galva, buvo kaip tik pakankamai ir išbalansuotai. Na, lytinių organų nebuvo, bet juk ne pornografinis čia filmas. O to, kas buvo, tai buvo pakankamai. Beje, nežinau, kas tas genijus, kuris liepė aktorei savo pūkuotukę užsiauginti, bet jam skiriu visus 10 balų — pagal knygą ir herojės charakterį kaip tik taip ir turėjo būti. Tobula.

Aišku, nereikia tikėtis, kad šitas filmas būtų kažkoks „geras“. Knyga ne tokia, istorija ne tokia, tema ne tokia. Tačiau tema, t.y. seksas, išvystyta gerai. Gražiai, meniškai. Nežinau, kam ten užkliuvo vaidyba, bet man su ja viskas tvarkoj.

Šiaip įtariu, kad šį filmą į šuns dienas deda daugiausiai tie, kurie neskaitę knygos. Ta prasme čia galima prisikabinti, nes kai kurie įvykiai, veiksmai ir detalės lieka ne visai aiškūs nežinant platesnio konteksto. O visam kontekstui, deja, vietos dviejose valandose mažoka. Ir taip gerai visko pridėta, turiu pasakyti.

Vieną balą nuimu šitam filmui už tris dalykus: negražus man ponaitis Grėjus, nors tu ką, netinka šito aktoriaus fizionomija mano galva; filme nebuvo ponaičio Grėjaus kambarinės, kuri morališkai, mano kuklia nuomone, buvo labai svarbi; pritrūko konteksto ir kai kas filme be knygos skaitymo galėjo būti ne visai aišku.

O šiaip tai eikite, žiūrėkite, grožėkitės, audrinkit savo fiziologines reakcijas ir mėgaukitės. Ir nebambėkit, blė, neieškokit kabliukų ir aukštesnės prasmės.

Tiesa, žiūrėsiu ir kitus filmus. Tik ne kine su kikenančiais geziukais, o namie.

Ai, tai sveikinu visus su sekso diena, beje. Nors kai kurie sako, kad tikroji tarptautinė sekso diena yra rugpjūčio 21, bet juk tai nesąmonė, ar ne? 🙂

Komentarai
 1. Artūras parašė:

  Imdb reitingas 3.5 verčia suabejoti tavo žodžiais apie filmo kokybę… 🙂 Tokio “dugninio“ reitingo retas filmas susilaukia.

  • Darau, Blė parašė:

   IMDB reitingai manęs nedomina. Čia pirma. Antra, aš juk ir rašiau, kad čia nėra kažkoks „geras” filmas. Jis atitinka pasakojimo esmę, prasmę ir jo „gerumą”. O seksas pavaizduotas pakankamai gražiai, muzika parinkta tinkamai — žiūrėk ir norėk.

   • Artūras parašė:

    Reitingais nereikia domėtis, jie tiesiog egzistuoja. Ir suteikia tam tikrą informaciją apie daikto, paslaugos kokybę.

  • Darau, Blė parašė:

   Ai, na gal reikėtų pridurti, kad filmas ne vaikams, ne paaugliams ir netgi ne pilnamečiams, bet dar žaliems, jaunuoliams, o tiems, kas jau supranta, kad toks siužetas yra nerealus. T.y. jis nevaizduoja jokios realybės. Jame realus tik vienas faktas: seksas, kaipo toks, egsistuoja.

 2. Romas parašė:

  Man užkliūna toks keistas požiūris – čia nepatinka “geziukai“, bet kai kažkas kitas taip pat išsireiškia apie “geziukišką“ publiką – tai jau negerai daro. Čia toks pastebėjimas iš šono.

  • Darau, Blė parašė:

   Na, kodėl. Niekas man nedraudžia nekęsti ir negrų, ir rasistų 😀 Tik kad rasistų požiūris ir veiksmai yra destruktyvūs, o mano — tiesiog asmeninis nusiteikimas. Sakykim, man jie negražūs.

   Jei čia darote aliuziją apie mano rašinėlį dėl Jazzu, tai taip — man nepatinka tokia publika, kokia pas ją susirinko, bet man nepatinka ir tai, kad viešas asmuo pradeda skaldyti „škandalus“, kur jų nereikia.

   Pas mane, va, čia irgi visokių komentatorių susirenka, ne visi man patinka 😀 Bet nerašau, kokie jie ten šiokie ar kitokie. Tiesa, pro cenzūrą irgi ne visus praleidžiu, nes kai kurie pradeda drabstytis kuo nereikia. Bet tokių yra minimumas. Kokiame renginyje jie prilygtų tokiems veikėjams, kuriuos apsauga lauk išgabena.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.