Switcho tiuningas

Posted: 2015-02-13 in Darbeliai
Žymos:, ,

Čia toks įrašas apie darbą biškį. Kuris laikas šį bei tą programuoju ant didelio pramoninio komutatoriaus (switch). Tik iki šiol turėjau „neteisingą“ to komutatoriaus versiją, bet mano darbas lengvai perkeliamas į bet kokią platformą. O vakar atkeliavo siuntinukas jau iš gamyklos su būsimu produkciniu įrenginiu. Apsidžiaugiau, aišku. Kol neįjungiau.

Kolega nusikeikė ir vos iš kėdės neišvirto, o aš irgi gerokai pašokau. Senasis „neteisingasis“ komutatorius buvo visiškai tylus, net nežinau, ar apskritai turėjo bent vieną ventiliatorių. O naujasis — su trimis ypač aukštų apsukų ir galios ventiliatoriais. Kurie uždarame kambaryje prilygsta kokiam Subaru be duslerkės.

Be abejo, tokio triukšmo pakęsti neįmanoma, tai komutatorių greitai išsiardėm ir išjungėm tas tris velnio mašinas. Nes prasmės jokios. Tiesa, esminis skirtumas tarp senojo ir naujojo komutatorių yra tas, kad naujasis ant visų 24 gigabitinių skylių turi ir PoE (power over ethernet). Kitaip sakant, jis ne tik skirsto tinklą, bet gali maitinti ir prie jo prijungtus aktyvius įrenginius (pats jis yra 802.3af standarto). Iš to sprendžiant ventiliatoriai lyg ir galėtų aušinti maitinimo šaltinį. Bet kad jie kitoj pusėj:

Galingas tinklo komutatorius su PoE skylėmis | Darau, blė

Ventiliatoriai kairėje, 740 W maitinimo šaltinis — dešinėje apačioje. Vienas, tiesa, išimtas, kolega jį pasiėmė namo ir prilituos įtampos reguliatorių — galiai sumažinti. Ventiliatoriai yra traukiantys orą, tai iš priešingos pusės turėtų ir maitinimo šaltinį kažkiek atvėsinti. Nors labiausiai kaista netoli jų esantis radiatorius virš OS procesoriaus. Bbž, ko jis ten kaista, nes OS tame komutatoriuje nieko neveikia, dirba aparatūrinė dalis su savo mažiuku firmwariuku.

Va čia ventiliatoriai iš arčiau. Beje, nuotraukoj matosi geltona lipni juostelė — aparatūrinis „patchas“. Ja priklijuotos kelios detalės ir laidukai 😀 Jo jo, šitaip kartais „patchinama“ aparatūra. Tik šitas „patchas“ netobulas, ant juostelės pora mažyčių rezistorių ir kondensatorių kabo… yra ir dar vienas toks, prie kažkokios į JTAG panašios jungties:

Galingas tinklo komutatorius su PoE skylėmis | Darau, blė

O aš pagalvojau, kad visgi reikėtų tuos ventiliatorius palikti kažkiek veikiančius. Tad padariau eksperimentą: du iš jų sujungiau nuosekliai:

Galingas tinklo komutatorius su PoE skylėmis | Darau, blė

Garsas vis dar šlykštus. Parneš kolega trečią, ir jį į lenciūgėlį įjungsiu. Kadangi visos komutatoriaus galios nenaudosiu tikrai, gal tik vieną kitą įrenginuką PoE patestavimui įjungsiu, tai tuo viskas ir baigsis. Užteks trijų palėtintų ventiliatorių. Beje, po poros valandų be ventiliatorių užkaito tik procesoriaus radiatorius. Bet senesniame komutatoriuje jis iš viso nebuvo vėdinamas, tai nemanau, kad ir šitam kas negero pasidarytų. O ir „thermal shutdown“ yra. Na, o maitinimo šaltinis tai visai šaltas.

Beje, įdomu, kad šitas naujas komutatorius atkeliavo su metro ilgio Micro USB kabeliu. Galvojau, nu ir nafig jis čia. O pasirodo, kad ne nafig. Nes įjungęs konsolės laidą komutatoriaus „nepagavau“. Pabandžiau įkišti Micro USB laidą ir kompiuteris parodė, jog pasigavo… CP2104 USB TTL konverterį! O jame, be abejo, komutatoriaus konsolė:

Galingo tinklo komutatoriaus su PoE skylėmis Micro USB konsolės laidas su CP2104 konverteriu | Darau, blė

Va iki ko „dasigyvenom“.

Beje, komutatoriuje galima per konsolę „pareguliuoti“ ventiliatorius su dviem komandom:

fan-speed force-full

arba

no fan-speed force-full

Cha cha. Arba sukasi visu pasiutimu, arba komutatorius pats reguliuoja. Kitų nuostatų nėra.

Tiesa, dabar, nors vieno ventiliatoriaus valdiklis ir įjungtas ir tuos du nuosekliai sujungtus ventiliatorius sistema netgi reguliuoja (keičiasi ūžesys), bet sistemos būsenos informacijoje visi trys ventiliatoriai „Fail“.

Tiek šiam kartui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.