Kelios plokštelės

Posted: 2015-02-12 in Darbeliai
Žymos:, ,

Vieną laikroduką su HP-21 skaičiuotuvo ekranu nusprendžiau įgyvendinti pasigamindamas „žalią“ montažinę plokštę (PCB). Nesgi sugalvojau, kad ji su procesoriumi ir kita periferija turi pilnai pasislėpti už ekranėlio, kuris yra gan nedidelis. Pradėjęs vedžioti takelius supratau, kad su laminatoriumi tokį daiktą pasidaryti bus gan sudėtinga, o ir šiaip, pamaniau, kad jau laikas pasidaryti sau ką nors gamyklinio.

Deja, dėl plokštės išmatavimų teko užsisakinėti 5×10 cm plokštę, nes į 5×5 cm netelpa. Užtai aplinkui lieka daug laisvos vietos. Gaila būtų jos neišnaudoti.

Tad į vienos PCB gamybą susidėjo cielos penkios plokštelės. Tiesa, ne visai tokios, kokių norėjosi, bet pagalvojau, kad išnaudosiu tą plotą ir tiek, per daug nesukdamas galvos. Tad pilnas komplektas:

 • HP-21 skaičiuotuvo laikrodukas (gali būti panaudota ir kam kitam)
 • DS3231 laikroduko breakout su vieta baterijai
 • Moteino Mindaugui, nes liko vietos (gal ir sau porą prigriebsiu)
 • PWM reguliatorius su LM393 komparatoriumi
 • PWM reguliatorius su 555 laikmatuku

PWM reguliatorius naudosiu su 12 V diodiniu apšvietimu. Su 555 laikmačiu reikalas išbandytas ir veikiantis, bet temdymo (ar variklio apsukų) intervalas apie 5–95%. Tuo tarpu schemutė su LM393 turėtų duoti pilną 0–100% temdymą, bet ji mano nebandyta. Plokštės su standartiniu 5,5 mm lizdu maitinimui arba terminalu su varžteliais. Išėjimas — su terminalu. Schemoje panaudotas ir drūtas MOSFET tranzistorius. Taigi — pilnai funkcionalios plokštės.

Be abejo, kadangi turiu cielus dešimt maketo egzempliorių, tai visko nesunaudosiu, galiu pasidalinti. Na, tik Moteino jau pilnai rezervuota. Jei kažko norėsite — kreipkitės. Apskritai, kažkodėl galvojau, kad užsisakiau keturias plokšteles. Kai atėjo dešimt, likau labai nustebęs. Pasirodo, susipainiojau dėl kainos, Itead Studio ji buvo geresnė, nei penkių pokštelių Seeed Studio. Dabar, tiesa, akcija baigėsi.

Gamyklinės PCB plokštės | Elektronika | Darau, blė

Plokštes kaip nors supjaustysim ir kiekvieno iš aparatų (išskyrus Moteino) gamybą apipasakosiu.

Komentarai
 1. mindogas parašė:

  Aš čia žiūriu žiūriu į padidinta nuotrauka ir nelabai suprantu kodėl vieni Via yra ušžaliuoti, o kiti ne? Čia gamintojas kažkaip pridarė, ar vietoje normalaus Via panaudotos Hole? Ateičiai įdomu žinoti jei gaminant ten pat.

  • Darau, Blė parašė:

   Nežinau, reikės detaliau apžiūrėt. Man regis, kad ten tiesiog dėl smulkumo užvarytas tas maskas ir tiek. Aš pats visur via schemoj dariau.

   Beje, žiūriu, ant Moteino užrašėlių trūksta. Turbūt gerberius ne iš to layerio generavo.

   • mindogas parašė:

    Taip, reiktu idemiau paziureti kas buvo generuotame graber faile. Gal graber maskeje yra maskei paliktos sios Via kaip nezaliuotinos tiesiog.

    • Darau, Blė parašė:

     Nu bile ten via būtų, o ne skylė ir atliktų savo darbą 😀 Realiai, nėra jokios prasmės palikti via lituojamą, mano galva. Galima ir uždažyti.

 2. jarik parašė:

  O kur uzsakinejai ir kokios kainos bei terminai? 🙂

 3. […] pasiūlius ir pakuravus, kinai pagamino kelias Moteino PCB. 100x50mm plokštėje yra visos penkios atskiros tad pirmiausiai reikia jas atskirti. Apie ir […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.