Oliver Pötzsch — Koriko duktė

Posted: 2015-01-17 in Pezalai
Žymos:,

Knyga: Oliver Pötzsch — Koriko duktė | Darau, blėDar viena knyga į šių metų bagažą. Nebloga tokia, kablys pagavo po kokių dešimties puslapių. Pradžia, tiesa, kėlė šiokių tokių abejonių, bet greitai pasidarė įdomu.

Pagal vieną iš kategorijų, ši knyga yra detektyvas/trileris. Taip pat galima pavadinti ir istoriniu romanu, nes veiksmas vyksta kažkokiame nedideliame XVII a. Bavarijos miestelyje. Niūrūs, tamsūs, žiaurūs ir nelinksmi laikai. Be abejo, žmonės kažin kaip gyveno, nors, panašu, ne taip jau labai džiugiai.

Knygos pagrindinis veikėjas Jakobas Kuizelas — reali istorinė asmenybė, priklausanti knygos autoriaus genealoginiam medžiui. Nuostabu, kiek kai kurie žmonės galėjo giliai prisikasti iki savo prosenių. Iš kitos pusės, yra lengviau sekti kažkuo pasižyminčias gimines, nes budeliai buvo ganėtinai izoliuoti, maišėsi daugiausiai tarpusavyje ir visuomet turėjo darbo.

Gerai, kad knygos pabaigoje paaiškinti skirtumai tarp ano meto realybės ir pačios knygos fikcijos. Labiausiai abejonių man kėlė būtent pagrindinio herojaus humanizmas, kuris tais laikais, man regis, nebūtų buvęs įmanomas. Tačiau juk čia ne biografinis veikalas, o grožinė literatūra, kuo galima ir pasidžiaugti.

Nenoriu labai gadinti reikalo, bet truputuką papasakosiu. Knyga sukasi apie slapčiomis žudomus vaikus, miesteliui kenkiančią piktybišką veiklą ir koriką, kuris nenori, kad nekalta ir gera moteris būtų nukankinta ir pribaigta kaip ragana. Jam į pagalbą ateina dukterį įsižiūrėjęs jaunas gydytojas ir prasideda jų visų klaidžiojimai bandant išsiaiškinti, kas linki visam miesteliui blogo ir kodėl. Trumpai tariant, tikras detektyvas. Bet įdomu, kad tai vyksta XVII a. ir gauname pažvelgti į to meto gyvenimą.

Manau, kad verta skaitymo knyga. Ar skaitysiu antrąją jos dalį — dar nežinau. Tikrai ne iš karto, tiesiog norisi kiek atsigauti po intensyvaus veiksmo ir paieškų. Bet šiaip aš šią knygą rekomenduoju. Veiksmo, įtampos ir painiavos joje pakanka. Tiesa, pakanka ir holivudinės sėkmės, ale ką dabar jau.

Maždaug 4/5 už malonumą skaityti.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.