Braškančių potenciometrų taisymas

Posted: 2015-01-16 in Darbeliai
Žymos:, , ,

Analoginis reguliavimas man labai patinka, bet turi jis ir minusų. Kai potenciometrai išsimala, jie pradeda braškėt. Turbūt yra tekę su tuo susidurt? Tai va, kaip žadėjau įraše apie garsiakalbių taisymą, papasakosiu ir apie potenciometrus.


Mano prestižinė garso sistema įgijo šią bėdą — pradėjo braškėti garso reguliatorius. Tiesa, aš jį retai naudoju, nes dažniausiai garsas valdomas iš šaltinio: televizoriaus, kompiuterio ar medijos centro. Bet kartais norisi pareguliuot ir analoginiu būdu. Sakykim, medijos centro garso reguliavimas yra su gan dideliais šuoliais ir pasitaiko atvejų, kad garso per mažai, o vienu punktu aukščiau — jau per daug. Tada lieka pakelti subinę nuo sofos ir pasukinėti reguliatorių. O jis, rupūžė, pradėjo springti.

Garso sistema, tiesą sakant, ne tokia ir prestižinė. Paprasčiausia sena „Creative“ analoginė 4.1 su tiesioginiu garso reguliavimu per keturgubą potenciometrą. Kuris ir pradėjo braškėti.

Jei braškantis potenciometras dar ne visiškai davarytas, jį pataisyti labai paprasta: tiesiog reikia gerai sutepti kokiu nors skystu tepalu. Puikiausiai tinka bet kokia buitinė alyva. Manau, kad sueitų ir populiarusis WD-40 (pagal komentarą — netinka), nors aš naudoju tepalą iš savo dviračių priežiūros komplekto. Na, kartais tą patį tepalą naudoju ir durų vyriams patepti.

Daug čia jums nepasakosiu, geriau filmuką pažiūrėkite.

Reklama
Komentarai
  1. Romas parašė:

    WD40 netinka, po kelių savaičių nebeveiks visai. Jame yra rūgšties, o dar po kažkurio laiko WD40 sudžiūsta į trupančią plėvelę.

  2. jarik parašė:

    Lemonoje parduoda labai faina tepaliuka specialiai el. kontaktams. Kazkada tokiu budu pavyko suremontuoti labai faina bet sena Sony f717 fotika.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.