„Antikvariniai“ skutimosi peiliukai

Posted: 2015-01-15 in Pezalai
Žymos:,

Nuo to laiko, kai išreiškiau padėką už krūvelę įvairių skutimosi peiliukų, praėjo nemažai laiko. Vienas komentatorius išreiškė pageidavimą dėl apžvalgos. Tai va, pagaliau jūsų džiaugsmui – šviečiamoji apžvalgėlė. Be abejo, skutimasis yra labai individualus dalykas ir mano potyriai gali būti visiškai nesuderinami su kitų potyriais. Čia kaip angliškuose forumuose rašo, YMMV – your mileage may vary, atseit, galite gauti kitokius rezultatus.

Bet kokiu atveju, pateiksiu savo apžvalgėlę. Tiesa, prie „antikvarinių“ peiliukų įdėsiu ir vienus šiuolaikinius, tiesiog dėl to, kad pabuvau bandomuoju triušiuku su skirtingomis „Dorco“ partijomis.

Bandymus stengiausi daryti nuosekliai. Naudojau jau įprastu tapusį Muhle R41 skustuvą, kuris yra agresyvus ir labai gerai atskleidžia skirtingų peiliukų savybes. Iš kiekvienos dėžutės bandžiau po du peiliukus ir stengdavausi juos „suskusti“ iki tokio lygio, kad jau būtų aišku, kad daugiau nebegalima. Patikrinimui po kiekvieno skutimosi naudojau alūno gabaliuką: juo perbraukus pažeistą odą mineralas gan neblogai „kanda“. Tad jei peiliukas atbunka ir pradeda draskytis, tuoj pasidaro aišku, kad jam jau laikas į šiukšlyną. Taip pat skutau tiek kelias dienas pažėlusią barzdą, tiek ir kasdieninę ražieną.

Turkiški „Perma Sharp“

Iš karto sakau: puikūs peiliukai. Ar jie aštrūs, ar ne, negaliu pasakyti, bet skustis su jais malonu. Pirmą peiliuką paėmęs ir švariai nusiskutęs po alūno procedūros nepajutau nė vieno dilgtelėjimo. Puikus rezultatas. Tiesa, jie nėra ilgaamžiai, po dviejų-trijų skutimų galima mesti lauk. Bet kokiu atveju, radę tokių tikrai Turkijoje gamintų peiliukų plastmasinėse dėžutėse galite drąsiai juos dėtis į savo reikmenų spintelę.

Turkiški skutimosi peiliukai „Perma Sharp“ | Darau, blė

Rusiški „Ладас“ (Ladas)

Kito apibūdinimo, kaip „šūdas“, negaliu sugalvoti. Tikrai. Skuta prastai, peša, drasko ir žaloja. Buki, lyg būtų skustasi jau kelis kartus. Dar kažkaip įtariu, kad nuo amžiaus jie degradavę, gal parūdiję… nors teoriškai iš nerūdijančio plieno. Gal danga pažeista, velnias žino. Trumpai tariant, „Мосточлегмаш“ produkcija manęs visai nesužavėjo. Fu.

Ir dar ant jų pakuotės parašyta: „peiliukus nuskalauti, bet nešluostyti“. Gal kad jų visiškai nepribaigtumėm?

Rusiški skutimosi peiliukai „Ладас“ (Ladas), visiškas šlamštas | Darau, blė

Serbiški „MEM Super Silver Platinum“

O va čia tai man buvo absoliučiai nereali staigmena. Runete buvau radęs, kad šitie peiliukai labai geri, „ypač glotniam skutimuisi“ ir jų kaina ganėtinai didelė. Tai dabar suprantu, kodėl. Puikūs peiliukai, tiesiog tobuli (bent jau man). Skutimasis malonus, glotnus ir švarus. Be to, peiliukai ypač ištvermingi: skutimasis be problemų penkis kartus. Du peiliukai iš šios pakuotės siaubingai ištempė mano bandymų laikotarpį, nes niekaip negalėjau jų pribaigti. Jei kur tokių rastumėte, griebkite ir nepaleiskite.

Ypač kokybiški serbiški skutimosi peiliukai „MEM Super Silver Platinum“, aukščiausia kokybė jūsų veidui | Darau, blė

Tarybiniai „Спутник“ (Sputnik)

Nagi ne kažką pasikeitė ir iki šių laikų. Esu bandęs dabar parduodamus sputnikus, tai nuo šitų tarybinių tikrai jokio skirtumo. Pakankamai aštrūs, bet kažkokie nešvelnūs. Kažkiek draskosi. Įdomu gal tai, kad šie peiliukai „pasitaiso“ su antru skutimu, pirmas būna kažkoks nemalonus, o antras — visai nieko. Trečias — jau kaip pasiseks, gali būti neblogas, o gali būti vėl nemalonus. Ir ši tendencija nuosekli, tas pats su šiuolaikiniais, tas pats ir su senaisiais. Nėra nei geri, nei blogi šie peiliukai, bent jau man. Tiesa, jų turbūt pats nepirkčiau, nes turiu pakankamai kitų geresnių ir patikimesnių.

Tarybinių laikų skutimosi peiliukai „Спутник“ („Sputnik“). Nei geri, nei blogi, bet veidui nėra labai švelnūs | Darau, blė

Seni „Super-Max Stainless“

Nagi visai neblogi peiliukai, pasirodo. Net ir „Stainless“ serija, kuri nėra laikoma itin kokybiška, yra visai naudotina. Apskritai, tai čia biudžetiniai peiliukai, nors ir ne patys pigiausi iš indiškų. Yra ir dar pigesnių, bet garsėjančių ir labai nekokia reputacija. Tuo tarpu „Stainless“ man tinkami. Nelabai aštrūs, bet ir ne visiškai buki. Traumuoti veido nelinkę. Pakankamai ištvermingi, po pirmų dviejų skutimųsi dar nepasiduoda. Iš šitos krūvos jie panašiausi turbūt į turkiškuosius — nors anie man patiko vos vos labiau.

Seni indiški skutimosi peiliukai Super-Max Stainless. Visai neblogi | Darau, blė

Korėjietiški „Dorco“

Kontraversiški peiliukai visgi. Labai pigūs perkant didesniais kiekiais, bet negalima pasitikėti jų kokybe. Viena partija gali būti gera, kita – prasta. Be to, juos intensyviai padirbinėja kinai. Teoriškai peiliukai gaminami Vietname, tad irgi neaišku, kaip ten viskas yra. Esu bandęs labai neblogą partiją, bet gavau ir vieną peiliuką, kuris man sukėlė įtarimų. Tad kažkaip nesu tikras, ar verta jų gausiai užsipirkinėti.

Korėjietiški Vietname gaminti skutimosi peiliukai „Dorco“. Neaiški reputacija ir sunkiai nuspėjami, nelabai rekomenduotini | Darau, blė

Tai va tokia ir apžvalgėlė. Pagal mano veidelį, skustuvą ir skutimosi įpročius (daugmaž jau nusistovėjusius). Jums gali būti visai kitaip, arba visai taip pat. Sužinosite tik išbandę. Nors neįsivaizduoju, kokiam mazochistui patiktų „Ладас“…

Komentarai
 1. antanian parašė:

  Sputnik chrom ir Ladas imho jau posovetiniai kuriniai. Žmonės jų vengdavo.

  • Darau, Blė parašė:

   Na, 1989-uosius metus dar galima iš bėdos „sovietiniais“ vadint 🙂

  • Eustachijus Vamzdys parašė:

   Sputnik chrom derėtų laikyti tikrų tikriausiais sovietiniais peikiukais. Jie gaminti iki 1989 metų Завод бытовых приборов “Спутник“, г. Ленинград. Nuo 1989 metų gamykla išgyveno ne pačius geriausius laikus (kaip ir dauguma SSRS gamyklų), buvo atsidūrusi ant bankroto slenksčio. 1991 m. Peterburgo fabriką nupirko skutimosi prekių pasaulinės rinkos gigantas GILLETTE. Prasidėjus GILLETTE erai, gamykla netrukus vėl suklestėjo, buvo iš naujo pradėti gaminti ne tik šiuolaikiniai SPUTNIK peiliukai, bet ir nupirktos teisės į POLSILVER brandą (iš lenkų), ASTRA iš čekų ir tt.
   Mano subjektyvia nuomone, Peterburgo fabrikas šiuo metu gamina geriausius peiliukus pasaulyje.
   Beje, gamykla Peterburge nuolat plečiasi, vadinasi, verslas sekasi neblogai:)
   LADAS peiliukai iš paveiksliuko greičiausiai jau posovietiniai kūriniai, pagaminti visuotinės suirutės laikais, iš čia ir labai prasta jų kokybė. Jų gamintojas Maskvos fabrikas, beje, veikiantis ir dabar. Šiuolaikiniai LADAS peiliukai tikrai labai geros kokybės. Siūlyčiau blogo autoriui juos išbandyti, galiu padovanoti pakelį pabandymui. Maskvos gamykla rinkoje paprastai reklamuojasi RAPIRA prekės ženklu. Internete atsiliepimuose ypatingai gerai vertinami VOSKHOD peiliukai.

   • antanian parašė:

    Sovietis ar postsovietinis lengvai nustatomas pagal pažymėtą kainą. Jei turime kainą ant įpakavimo – daiktas tikrai pagamintas tarp 1961 ir 1991-ais. Prieš ir po standartai nereikalavo to daryti

 2. Eustachijus Vamzdys parašė:

  PERMA SHARP šiuolaikiniai peiliukai dar geresni nei antikvariniai. Jie gaminami GILLETTE gamykloje St. Peterburge.

 3. Andrius parašė:

  http://www.patikrintalaiko.lt/peiliukai/
  jei norėsi išbandyt kažką naujo 🙂

  • Darau, Blė parašė:

   Aš šitą spaminį komentarą patvirtinsiu, nes šiandien kažkaip gera nuotaika. Bet šiaip komercinių komentarų nemėgstu, net ir su geriausiais norais.

   Už nuobaudą išrašau daugiau mane skaityti ir dar pakomentuoti ne vien komerciniais tikslais. Tinka? 😀

   • Andrius parašė:

    tinka 😀 apie skutimasi galiu diskutuoti bet kada, bet kiek ir su bet kuo. nuo kartridžų ir mašinkų peršokęs ant tradicinio skutimo, tiesiogine prasme tuo susirgau 🙂

 4. Jemelia parašė:

  Šiaip tai MEM – žiauri piguva jebėjuose, $6,5 už 100. Ar jie tikrai ne prastesni už derby ~$10-12 / 100 vnt.?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.