Pora naujų Arduino…

Posted: 2014-12-19 in Pezalai
Žymos:, ,

Prieš kelis mėnesius Mindaugas parodė visai neblogą kinišką Arduino Uno kloną. Ir dar kelis Arduino Nano klonus. Arduino Uno klonu susigundžiau iš karto.

Man jo prireikė dėl labai paprastos priežasties: kartas nuo karto prireikia sujungti porą Arduino (ar tiesiog AVR) į krūvą ir kažką išbandyti. Kad ir radijo ryšį pabandyti. Turint vieną Arduino kitą galą reikia susikaišioti bandomojoje plokštėje arba gamintis plokštę ir lituoti. Paprastai tingiu, tai kartais ir lieka kažkas neišbandyta.

Štai ir naujasis Arduino Uno klonas. Jis turi netgi kelis pranašumus prieš originalą: dviejų tipų jungtis ir mygtukus pabandymams:

Pigus kiniškas Arduino Uno klonas | Darau, blė

Antrojo tipo jungtelių eilė yra ypač maloni savybė, praktiškai tuo mane šita plokštė ir „papirko“.

Arduino Uno klonas pigesnis dėl kelių priežasčių. Nėra antkainio už „originalą“ ir pigesnė USB TTL mikroschema. Regis, tai yra CH340C keitiklis. Originaliame Uno TTL keitiklio vietoje kažkodėl yra kitas Atmega procesoriukas, užprogramuotas, kaip toks keitiklis. Kokiam Arduino dizaineriui į galvą šovė tokia išganinga mintis – neįsivaizduoju. Ir kam to reikia, taip pat neįsivaizduoju. Na, bet tarkim-daleiskim. Dar šioje plokštėje yra 10 kontaktų ISP jungtis, kuri yra „išeinanti“, t.y. su ja galima tiesiai programuoti kitus AVR procesorius. Nes šešių kontaktų jungtis yra skirta programuoti Arduino plokštėje sėdinčiam procesoriui, o va šita 10 kontaktų kažkodėl skirta kitiems. Įdomu.

Tuo tarpu pasižiūrėjęs kiniškų Arduino Nano klonų kainą aš apsisprendžiau: savo šūdniekiams AVR plokščių daugiau nebeprojektuosiu. Kam to reikia, kai už kelis litus galima nusipirkti pilnavertę Arduino Nano plokštę su visa procesoriaus periferija ir dar integruota TTL mikroschema bei USB lizdu?

Pigus kiniškas Arduino Nano klonas | Darau, blė

TTL mikroschema kitoje pusėje. Be abejo, tai kiniška mikroschema, irgi CH340C, o ne FT232RL, kaip originaliame Nano:

Pigus kiniškas Arduino Nano klonas su USB TTL mikroschema kitoje pusėje | Darau, blė

Telieka susiprojektuoti plokštę, prie kurios bus prijungtas ar net prilituotas Arduino Nano klonas. Vieną jau pradėjau, tad laukite tęsinio.

Apskritai kinai daugeliu atvejų „užmuša“ konstravimą, nes dabar už juokingas kainas yra tiek visokių įrenginių, kad tikrai daug ko paprasčiausiai nebereikia gamintis.

Komentarai
 1. Vytautas Valaitis parašė:

  Velniam reikalinga ta USB->UART mikrė ant tos pačios plokštės?:) Dar kinai siūlo arduino pro mini, kur ant plolštės tik atmega, o USB-UART galima pasijungt tik tada kai reikia. Susitaupo keli centai ir ne taip gaila visą plokštę produkte palikt.

  Ir dar atmegos puikiai sukasi nuo 3.3V, kartais tai būna labai patogu, nes naujasni sensoriai beveik visi su 5V nebedraugauja. Dabar visus arduino klonus perku su perjungimu į 3.3V.

  • Darau, Blė parašė:

   Nu kaip… mane tas „USB UART kada reikia“ labai nervina. O ir kokį „projektuką“ klientui paprasčiau atiduot su Mini USB lizdu, o ne dar kažkokiu papildomu adapteriu, jei netyčia vėliau reikės firmwarą nusiųst susiflashinimui.

   Dėl 3,3 V tamsta teisus, bet mano numatytiems darbeliams to nereikės. O kai reikės — pasiimsiu atitinkamų klonų.

  • mindogas parašė:

   Bedu duna su tais 3.3V voltais veliau/ Tai USB-TTL adapteris netinka, tai nori ISP turimas adapteris dirba 5V srove.

   Beja, visai neseniai susiduriau su vienu Atmega2560 veikiantciu nuo 3.3V ant 16MHz, kuris turejo maza trukuma – sistemai staigiai sunaudojant itampa (keliu didesniu reliu ijungimas ar pan.) pastarajam jos nebepakako ir jis persikrove. Turiu itarima, kad veikiant tokiu rezimu srove nesibuferina taip greitai kaip 5V atveju.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.