Urodai, vienykitės!

Posted: 2014-12-06 in Pezalai
Žymos:,

Skriejantis šampano butelis | Darau, blėNežinau, kas čia man užėjo. Aš ką, žurnalistas, kad nesąmones rašyčiau? Bet gal parašysiu vieną tokią. Žodžiu, paskaičiau, kaip viena ne taip labai gerb. atlikėja Jazzu užsimanė rinktis publiką.

Nuoširdžiai sakau: išgirdęs dabar bet kokią jos ir jos partnerio L. Somovo kūrinį radiją arba išjungsiu, arba perjungsiu. Apskritai, be abejo, skonis draugų neturi ir man šio dueto (bei pačios Jazzu) kūryba nepatinka ir neatrodo esanti labai aukšto lygio, priešingai, nei teigia ji pati. Bet aš neturiu tinkamo muzikinio išsilavinimo, kad apie tai spręsčiau. Tiek, kad man šiaip kaukimas ir kniaukimas vietoj dainavimo nelabai prie dūšios, ale kitiems, sako, patinka. Na, bet asmeniškumus į šalį ir pažiūrėkim į situaciją iš sveiko proto pozicijų.

Visų pirma, man nepatinka, kad visokie atlikėjai, grupės ir panašūs vieši asmenys (taip pat visai nebūtinai Lietuvoje) savo snukiaknygėse, čypliukuose ir kituose soc. tinkluose ir medijos priemonėse pradeda žarstytis įvairiais epitetais, nuomonėmis ir pareiškimais, lyg patys būtų smirstelėję chuliganai. Tai čia pirma. Lietuviškus soc. tinklus po šio straipsnio truputėlį panaršiau, atgaivinau mintyse sąrašą man žinomų veikėjų ir aptikau, kad jie visi sau per daug leidžia. Jaučiasi tokie teisūs, neliečiami ir galintys vadinti kitus įvairiais epitetais. Ta pati Jazzu kažkur tai po savo pareiškimų aiškino, kad „nenorėjo įžeisti žmonių su Dauno sindromu“. Na, tai, gerbiamieji, visi žinome, ką liaudyje reiškia „daunas“, bet lygiai taip pat visi žinome, kad viešai paleistas panašus pareiškimas rodo labai prastą išsiauklėjimo lygį ir inteligentiškumo nebuvimą. Kaip sakoma, aprenk kiaulę balerinos sijonėliu, bet iš jos balerinos nebus. Tad ir kai kurios vietinės (deja, net ir labai garsios bei pasaulinės) žvaigždukės nesupranta, kad užsivilkę balerinos sijonėlį turėtų būti balerinomis — nors geriau joms jo nesirengti iš viso. O jau visai tiesiai sakant, tai kalbant bet kokioje viešoje erdvėje reikia rinkti žodžius. Kramtyti, ką kalbi, kaip sakoma paprastų žmonių.

Antra, kas čia, atleiskite, per pageidavimas rinktis publiką? „Jūs tokie ir anokie į mano koncertus neikite“. Hmm. O kaip man žinoti, kad atėjęs į kažkokio atlikėjo koncertą aš pats netapsiu persona non grata? Gal ir aš kažkam kažkuo nepatiksiu? Todėl tokia atlikėja Jazzu svaidydama epitetus galbūt net ir man netaikomus įžeidžia mane. Ir turėtų įžeisti absoliučiai visus, kurie apskritai į jos koncertus vaikšto. Kodėl? Ogi todėl, kad šou verslas irgi yra verslas. Jokiame versle klientai nesirenkami. Kaip sakoma, mokus klientas yra vienintelis pageidaujamas klientas. Tad bet koks „klientas“ įsigijęs bilietą turi ateiti ten, į kur ateiti nusipirko teisę. Ir nesvarbu, ar jis inteligentas, ar visiškas kretinas (aš taipogi nenoriu įžeisti mediciniškai apibrėžiamų kretinų). Tad jei nesinori, kad kažkas ateitų į koncertą, reikia ne bilietus pardavinėti, o rengti privatų vakarėlį — va ten ateis tik kviestiniai svečiai ir nebus jokių „urodų“.

Trečia, nepalaikau tų visų, kurie palaikė atlikėją savo komentarais ir gyrė ją už drąsą. Jei ji pati būtų pakankamai protinga, tai a) neleistų sau tokių pareiškimų; b) atėjus proto nušvitimui suvoktų, kas tokie ją palaiko — tokie pat nekritiški ir nemąstantys žmogeliai, kurių ji nenori savo koncertuose matyti. Nesuprantu, kaip galima palaikyti žmogų, kuris viešai drabstosi epitetais, prasivardžiuoja ir skirsto žmones pagal kastas. Atsipeikėkit…

Ketvirta: „Taip, bilietas į mūsų koncertą kainuoja tiek pat, kiek į pasaulinių žvaigždžių koncertą, ir man atrodo, kad mes to verti.“ Uj, tik nereikia lygintis su pasaulinėmis žvaigždėmis… įdomu, kada ši atlikėja vykdė pasaulinį turą ir pardavė bent jau niekingus 10 mln. bilietų? Bent jau? Na, na. O paskui dar sako, kad tam tikrų žmonių „bapkių nereikia“. Visų pirma, apskritai, ne „bapkių“, o „babkių“.

Penkta, pratęsiant apie „bapkes“. Mane stebina, kad kai tokios į pasaulines žvaigždes besilygiuojančios vietinės reikšmės žvaigždukės pačios rašinėja į savo soc. tinklus. Atleiskite, bet pasaulinės žvaigždės tam samdo profesionalų personalą. Tad čia yra dar vienas „nelygis“. Na, lyg koks fabriko direktorius dar pats ir valytoju dirbtų. Reikia turėti elementarios savigarbos.

Šešta, prisimenu iš paauglystės vieną dainininkę (nesakysiu, kurią, bet gal kas ir taip supras), kuri irgi savo gerbėjus kažkaip ten pavadino. Per kitą koncertą (beje, tiesioginiame eteryje) jai į galvą atlėkė šampano butelis. Tuščias, tiesa. Ir, tiesa, į galvą nepataikė, bet į torsą vožtelėjo smarkiai. Iki šiol man akyse stovi kelias sekundes trukusi tos dainininkės veido išraiška. Linkiu, kad Jazzu neprisišnekėtų ir jai kas nors ko nors nepaleistų — „urodai“ gali būti kerštingi.

Septinta, yra tokia pasaka apie varną, kalakutą ir jaučio šūdą (angl. bullshit). Priminsiu pabaigą: „šūdas gali tave pakelti į viršūnę, bet nepadės ten išsilaikyti“.

Aštunta, vienok, visokie vieši vogravimai yra nebloga priemonė dėmesio sulaukti. Netgi iš manęs, pasirodo.

Komentarai
 1. Darius Damalakas parašė:

  Na šiaip esminė klaida, kad ji pradėjo kalbėti apie pinigus ir apie atlikėjo lygį – pati sau prisiskyrę pasaulinės žvaigždės etiketę. Manau be šios detalės jos komentaras būtų tiesiog grubus stačiokiškas nuomonės pareiškimas, ir nebūtų sulaukęs tiek daug atgarsio.

  Beje, eilinis elitas iš karto perdainavo jos vieną dainą, šauniai padirbėta: https://www.facebook.com/video.php?v=1608045922757037

 2. A parašė:

  “Trečia, nepalaikau tų visų, kurie palaikė atlikėję savo komentarais ir gyrė ją už drąsą. “
  AtlikėjĄ 😉

 3. Projekcija parašė:

  Pritariu. Manyčiau „garsioji“ atlikėja tokiu pasisakymu apibūdino savo vidininę kultūrą, kuri mažai skiriasi nuo jos taip vaizdžiai vertinamų gerbėjų.

 4. Siaubas parašė:

  Nemanau ar verta aptarinėti šitą personą, nes labai tikėtina, kad ji pašiko FB vien dėl kontraversijos, kad publika per greit neužmirštų tokios neįsimintinos atlikėjos.

  • Darau, Blė parašė:

   Iš vienos pusės kaip ir taip. Iš kitos pusės įsivaizduokime, kad gyvename laiptinėje ir turime kokį tai nekokį kaimyną. Nelabai kultūringą, nelabai gražų ir nelabai mielą. Ale kaimynas. Atsikrausto naujas kaimynas ir jam tas kaimynas nr. 1 irgi nepatinka. Nr. 2 nusprendžia, kad nr. 1 čia ne vieta, apdrabsto šūdais jo duris, įsodina plytą į mašinos langą ir dar pradeda garsiai rėkti, koks anas koks nors. Juk būdamas kaimynu nr. 3 pats turbūt pro pirštus nežiūrėtumėte?

   • Siaubas parašė:

    Jei kaimynas Nr. 2 taip pasielgtų, tai išties reiktų kažką daryti. Dabar jis tiesiog pakabino raštelį skelbimų lentoje, kuriame pakeiksnojo kaimyną Nr. 1.
    Jeigu ta mergelka būtų tarkim sustabdžius koncertą ir atsisakius grąžinti žiūrovams pinigus, gal vertėtų kažką ten apie ją diskutuoti. Dabar tai tiesiog buvo akivaizdus konfliktinis masalas, kurio nereikėtų praryti.

 5. Ed parašė:

  po Mikutaviciaus antra blaivi nuomone apie uzrietusia nosi senamiesio mergelka. Manau problema alhoholy:)nemazai teko mattyti geriancia,nemazai teko matyti ryte geriancia kava kavineje(zvilgsnis budavo gerokai apspanges).
  O kaip jos karjera londone?kazkada gi su triuksmu isleke ten,o po to tyliai grizo.

 6. necromaggot parašė:

  Šnekų apie vidinę kultūrą ir kitus ezoterinius dydžius iš 20 amžiaus repertuaro apskritai nesuprantu – grubi kalba ir necenzūriniai žodžiai nerodo, kad juos vartojantis yra žemo intelekto.
  Also, kodėl atlikėjas neturi teisės rinktis savo publikos? Publika turi teisę rinktis ir neiti į koncertą – lygiai taip pat, kaip turi teisę kažkas nesuteikti prieigos prie savo atliekamo dalyko.
  Taipogi, kas čia per noras ginti debilus apskritai? Su jais reikia kalbėti taip, kad jie suprastų esantys debilai ir pasitaisytų.

  • Darau, Blė parašė:

   Hm, ok. Bet aš apie intelektą nė žodžio nesakiau. Mano paminėtas „intelegentiškumas“ su „intelektu“ visiškai nesusijęs. Tai šiek tiek besikoreliuojantys dydžiai, tačiau žinau iš patirties, kad visai nebūtinai tiesiogiai susiję.

   Dėl vidinės kultūros aš nesutinku — mano galva vidinė kultūra prilygsta higienai. Pagarba kitiems, net ir tamstos įvardintiems „debilams“, taip pat yra tos kultūros dalis. Va tai, kad toks žodis, kaip „blemba“, daugumos nelaikomas keiksmažodžiu, man yra nesuvokiama. Nu, koks skirtumas, ar „kurva“, ar „kurvikė“? Vis tiek tas pats š…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.