Stephen King — Sapnų gaudyklė

Posted: 2014-11-20 in Pezalai
Žymos:,

Knyga: Stephen King — Sapnų gaudyklė | Darau, blėMatyt, Kingo nepasisotinau per paskutinį paskaitymą. Buvo gera knyga, bet trumpoka. Tai dabar prigriebiau per dvi knygas išleistą „Sapnų gaudyklę“. Kuri, beje, man pasirodė kažkokia labai jau… net pats nežinau. Nu kažkokia, blė.

Mažumėlę paspoilinsiu, bet ne tiek, kad visai viską sugadinčiau. Taigi knyga apie ateivių invaziją ir šaunius amerikiečius, kovojančius su tais ateiviais. Kingas kartais biškį užknisa tuo, kad viskas sukasi apie Ameriką, Meiną, Bangorą, Derį ir dar kai kuriuos kitus miestelius, kaip Kasl Rokas. Na, jei skaitote Kingą, tai supratote. Jei neskaitote, tai eikit pradėt skaityt.

Ateiviai tai tokie nieko. Tiksliau, ne kažką. Išskyrus vieną, kuris ir užkuria bile kokią betvarkę. Skaityt smagu ir per bendrai 600 puslapių neatsibosta. Juokinga, bet vietomis man netgi šiek tiek pritrūko detalizavimo ir gilesnių pakapstymų ir flashback’ų (kaip šitas biesas lietuviškai vadinasi… užkrito… regis, praeities intarpas). Taipogi labai patiko panarstymai apie žmogaus protą, emocijas ir įsivaizduojamas (galima sakyti, virtualias) erdves. Man virtualios erdvės labai patinka.

Šioje knygoje, mano galva, Kingas išlaikė teisingą balansą: išgyveno tie, kam reikėjo išgyventi, o numirė tie, kam ir derėjo numirti. Nebuvo nei per daug, nei per mažai. Maždaug taip, kaip norėjosi skaitant. Na, gal truputį pradžioje daugokai ateiviai pasišvaistė, bet toliau viskas gan išbalansuotai. Tiesa, pati atomazga pabaigoje nelabai patiko — iš tos serijos, kai katastrofa neįvyko per milimetrą ar per plaukelį. Nemėgstu tokių. Labai jau nuvalkiota ir holivudiška. Iš kitos pusės, jeigu iki katastrofos liktų kilometras, skaitytojai turbūt irgi nesuprastų — pabaiga būtų „per laiminga“. Joo…. tam knygos ir rašomos šitaip, deja.

Kingo mėgėjams šitą knygą drąsiai rekomenduoju. Nenusipezėta, nepasidarę nuobodu, išlaikyta gerai iki galo.

Duodu 3/5. Tai nėra blogas įvertinimas. Tai yra „gerai“. Ne „labai gerai“, ne „privariau į kelnes“, bet „gerai“.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.