Filmas: Lásky jedné plavovlásky

Posted: 2014-11-14 in Pezalai
Žymos:,

Lásky jedné plavovlásky, Blondinės meilės | Filmai | Darau, blėNu aš nelabai daug savo tinklarašty apie filmus rašau, ale kartais užeina. Šiaip pagalvojau, kad pasidalinsiu kuo nors geru. Pavyzdžiui, gilaus sovietinio laikotarpio čekišku (tuo metu turbūt čekoslovakišku… nors vis tiek čekišku) šedevru. Už kurį autorius, beje, buvo smarkiai seksizmu apkaltintas. Pavadinimas reiškia „Blondinės meilės“. Jo, daugiskaita.

Filmas užburia savo buitiškumu, nespalvotumu, ganėtinai gražia plavovlaske ir jos paprastumu. Rimtai, paprasta tokia mergelė toji Andula, naivoka ir bukoka.

Truputėlį atskleisiu filmo siužetą. Blondinė yra kažkokio pridvėsusio fabriko darbuotoja, kur beveik nėra vyrų. Kad merginoms atsistatytų stogas, fabriko direktorius organizuoja vakarėlį su kareivių kuopa (ar panašiai), bo kažkoks ten vadas yra jo pažįstamas (lyg ir). Bėda ta, kad kareivių dalis yra tokie jau biškį apipezę pūzrai… gaunasi toks nei tai feilas, nei tai ne, bet blondinė nudžiauna neblogą pianistą. O kaip paskui jai su juo baigiasi — va ten, mano galva, ir yra filmo cvekas. Reikia jį pažiūrėt 🙂

Filmo pasakojimas ganėtinai aštriai baksnoja pirštu į komunizmo santvarką, bet tuo pačiu rodo ir kaip žmonės savo narveliuose užsidaro ir patys save apriboja.

Sakoma, kad šitas filmas yra vienas iš rizikingiausių ir ambicingiausių Čekoslovakijos istorijoje, nes ėjo kartu su „Naująja čekoslovakų banga“, tokiu kaip ir pasipriešinimo judėjimu.

Amerikonai šito filmo nenorėjo, nes buvo „per trumpas“ ir su „per mažai nuogumo“. Režisierius Milošas Formanas tuomet filmą papildė. Gaila tik, kad nei pirkt, nei vogt tos papildomos versijos nėra.

Man filmas dar priminė tarybinės vaikystės košmarą — antklodžių užvalkalus su rombinėm skylėm. Pamenate kas tokias? Aš ištisai susipainiodavau.

Aš šitą filmą užsimaniau pažiūrėti prieš maždaug dešimt metų, perskaitęs kažkokią knygą apie kino klasiką. Neįsivaizduojate, kaip tuo metu sunku buvo gauti kokį retesnį filmą. Bet padėjo tuo metu asiliukas eMule ir kokias tris savaites įjungtas kompiuteris. Dar ir angliškų titrų reikėjo gaut, nes čekų kalbą nors ir mokiausi, bet ne kažką išmokau.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.