Liubov Kremer – Pati svarbiausia knyga svarbiausiai vietai

Posted: 2014-11-12 in Pezalai
Žymos:,

Liubov Kremer – Pati svarbiausia knyga svarbiausiai vietai. 1000 neitikėtinų faktų, kurie net nešautų į galvą | Knygos | Darau, blėSmagi knygutė, vienok. Pilna visokių smulkių faktų faktelių įdomybių. Kai kurios sužinotos „naujienos“ stogą rauna, kai kurios – šiaip sau, bet vis tiek: štukelę faktų perskaityti yra smagu…

…arba būtų smagu, jei knyga būtų kokybiška iki galo.

Kai ką užsižymėjau, deja, ne viską.

Pirmas dalykas, kuris suerzino, tai besikartojantys faktai. Trumpai tariant, ne 1000 faktų knyga. O aš – ne auksinė žuvelė, kad tuoj pat viską pamirščiau.

Pavyzdys. Nr. 186 ir 669: „Panemunė yra pats mažiausias miestas Lietuvoje. Be to, tai vienintelis miestas, neturintis savo seniūnijos.“ Dublikatų yra ir daugiau. Lyg ir tris užfiksavau atminty. Taigi nėra knygoje 1000 faktų, jei taip žiūrėsim. Marketinginė apgaulė ir aplaidumas.

Antras dalykas – prasta korektūra. Kai kur net akį rėžė, o vienas egzempliorius net faktus iškraipo.

Nr. 835. 800 metais Žemėje gyveno apie 1 mlrd. gyventojų. Po 130 metų žmonių jau buvo 2 mlrd., o dar po 80 metų – beveik 7 mlrd. žmonių.

Trečias: kai kur vietomis visai nusišnekėta.

788. Amerikos firma „Campbell“, prekiavusi konservuotomis sriubomis visame pasaulyje, kurios metinis pelnas siekė 8 mlrd. dolerių, po daugelio bandymų įtikti Rytų Europos gyventojams pasitraukė iš šios šalies rinkos.

Nu, sorry, chebra, bet tokios šalies „Rytų Europa“ man rasti nepavyko nei Google, nei Яндекс, nei maps.lt žemėlapiuose…

Ketvirtas: faktus gali rankioti mėgėjai, bet su terminija susipykti – nekoks lygis… ypač, kad knygos pabaigoje išdidžiai pareiškiama, kad visi faktai „100% patikrinti“.

880. Paprastieji skaičiai dalinasi be liekanos tik iš vieneto ir iš savęs. Jų yra begalybė, tačiau tik pasibaigiantys dviem ir penkiais yra du paprastieji skaičiai – 2 ir 5.

Jokioje matematinėje literatūroje nėra jokių „paprastųjų skaičių“. Yra šie: natūralieji, sveikieji, pirminiai, realieji, racionalieji, iracionalieji, transcendentiniai, sudėtiniai ir kompleksiniai. Na, dar yra trupmenos. Tai va trupmenos gali būti „paprastosios“. Atleiskite, gal ką ir pamiršau, seniai matematiką mokiausi. Bet kokiu atveju, teisingas terminas, kuris turėjo būti panaudotas – „pirminiai skaičiai“.

Dar apie terminus.

891. Iš visų vabzdžių tik mantis ir laumžirgis gali sukioti galvą į visas puses kaip žmogus. Visi kiti vabzdžiai sugeba tik judinti galvas aukštyn, žemyn ir į šonus.

Nėra, blė, jokio „mančio“ ar „mantiso“ lietuvių kalboje. Yra maldininkas.

Tai va, aš, būdamas vidutiniškai išprusęs pamačiau kelias klaidas. Na, daugiau, nei čia surašiau, nes tik į knygos pabaigą pradėjau puslapius fotografuoti ir nervintis. Bet suprantate, kaip yr… jei aš pastebėjau kažkiek klaidų, o kitur mano erudicija nesiekia, tai yra tikimybė, kad ir kitose vietose kažko privelta. Na, istorinius ir pan. faktus patikrinti nesunku. Bet knygos kokybė mane nuvylė smarkiai. Šūdknygė trumpai tariant.

3/5. Tiek daug balų tik dėl to, kad man patinka visokius faktus sužinoti.

Reklama
Komentarai
 1. pwl parašė:

  Reiks patikrint s1vąją, nes mano, matyt, kitas leidimas. Tačiau nuo savęs galiu pridėti, kad kai kurie faktai pritempti prie “įdomių faktų“.

 2. Siaubas parašė:

  Iš klaidų matosi kaip buvo rašomą knygą:
  1. surastas panašus leidinys užsienio kalba;
  2. leidinys ant greitųjų (suprask – pigiųjų) išverstas;
  3. surasta keliolika Lietuvos rinkai tinkančių faktų ir įterpta į bendrą tekstą;
  4. profit.

  O dar sako, kad piratavimas žudo leidybą.
  Neužmuši to, kas seniai nebegyva.

 3. Nesakysiu parašė:

  Faktai – įdomu, bet labai liūdina korektūra… Skyryba, stilius… Niekas iki galo nesutvarkyta, versta, rašyta, liaudiškai tariant, belekaip… Kitas dalykas – faktai. Pavyzdžiui, nr. 324. Ten rašoma apie vištą ir kiaušinį, tai visgi kuris atsirado anksčiau. Atsakymas – jei Biblijoje rašoma, kad višta, vadinasi, višta. O jei aš netikiu nei Dievu, nei man Biblija nėra kelrodis, tai koks čia faktas? Man Biblijos aiškinimai – ne faktas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.