Skustuvas Mühle R41

Posted: 2014-11-11 in Pezalai
Žymos:

Lygiai prieš mėnesį paštu atkeliavo dar vienas pirkinys į skutimosi kolekciją — internetuose legendinis „labai agresyvus“ skustuvas Mühle R41. Kodėl aš šito žvėries iš viso užsimaniau? Ar verta buvo? O gal čia tik kvailas noras pabandyti kažką rizikingo? Dėl visų šių klausimų ir atsakymų nugludinimo nepuoliau iš karto rašyti šio skustuvo apžvalgos, o pirmiausia nusprendžiau mėnesiuką palūkėti, juo naudotis ir atrasti, kas jame yra gero, o kas — blogo. Ir apskritai apsispręsti, ar pasilaikyti jį sau, ar išleisti „į marčias“.

Kad būtų linksmiau, užsisakiau skustuvą su „Rose Gold“ rankenėle. Na, kodėl gi viskas turi būti pilka, juoda ar balta? Man reikia spalvų, tam aš turiu kelis milijonus kūgelių akyse.

Ką gi, kaip visada, unboxingas, t.y. išpakavimas. Ant dėžutės malūnėlis, nes vokiškai Mühle tą ir reiškia:

Skustuvas Mühle R41 dėžutėje | Skustis | Darau, blė

Štai ir pats 2013-ųjų modelio skustuvas su komplekte įdėtu Derby skutimosi peiliuku:

Skustuvas Mühle R41 ir Derby peiliukas | Skustis | Darau, blė

Galvutė ganėtinai stambi ir masyvi. Skustuvo „grėblys“ atrodo gan grėsmingai:

Skustuvas Mühle R41 ir Derby peiliukas | Skustis | Darau, blė

Tiesa, čia ne visai grėblys. Šio skustuvo galvutė yra hibridinė. Klasikine prasme tai nėra „atvirų šukų“ skustuvas. Jo galvutė panašesnė į šiuolaikinio „uždarų šukų“ su įrantomis skustuvo galvutę. Tik tiek, kad įrantos čia… hmm, sudaro didžiąją dalį:

Dalimis išardytas skustuvas Mühle R41 | Skustis | Darau, blė

Na, čia panašiai, kaip su geru olandišku sūriu, kuriame skylučių daugiau, nei sūrio 😀 Skustuvo galvutė panaši į uždaro tipo galvutę, bet iš jos tiesiog labai daug metalo išskobta. Atvirų šukų galvutės būna tiesiog vientiso metalo su dantimis – šukomis. O čia – kažkoks hibridas. Tai lyg ir galima sakyti, kad čia atvirų šukų skustuvas, ir tuo pačiu kažkaip nelabai…

Čia koliažas iš trijų skustuvų galvučių – Mühle R41, Mühle R89 ir Merkur 11C:

Skustuvo Mühle R41 galvutė | Skustis | Darau, blė Skustuvo Mühle R89 galvutė | Skustis | Darau, blė Skustuvo Merkur 11C galvutė | Skustis | Darau, blė

Na, matosi (bent jau mano galva), kad Mühle galvutės tarpusavy yra panašesnės, nei kad lyginant su Merkur 11C. Tuo tarpu vieno iš populiariausiųjų skustuvų Merkur 34C galvutė yra panaši į Mühle R89. Trumpai tariant, norėjau parodyti, kad Mühle R41 yra savotiškas „padaras“, „skaptuotos“ galvutės ir „atvirų šukų“ hibridas.

Čia skustuvas gretimais su Merkur 11C. Pastarasis yra su trumpa rankenėle ir ji gerokai grubiau apdirbta:

Skustuvai Mühle R41 ir Merkur 11C gretimais | Skustis | Darau, blė

Čia skustuvai kitu rakursu:

Skustuvai Mühle R41 ir Merkur 11C gretimais | Skustis | Darau, blė

Na, rimtai, Mühle R41 galvutė yra stambi ir masyvi palyginus. Peiliukas iš viršaus atrodo išlindęs beveik tiek pat…

O čia – šalimais su R89:

Skustuvai Mühle R41 ir R89 gretimais | Skustis | Darau, blė

Pasirodo, peiliukas galvutėje neprigludęs prie „šukų“, kaip, sakykim, Merkur 11C, o gerokai pakilęs virš jų:

Peiliuko kampas ir atvirumas skustuve Mühle R41 | Skustis | Darau, blė

Aš prieš įsigijimą daug skaičiau apie šį skustuvą, bet panašios nuotraukos tiesiog niekur neužmačiau. Galvojau, kad skustuvo agresyvumas labiausiai pasireišia dėl ypatingų „šukų“ – jos labai retos, įrantos gilios, „dantys“ siauri. Maniau, kad siauri dantys ir atidengia didesniąją dalį skustuvo. Klydau. Dantys yra tiesiog viskam „sugreboti“ nuo veido, o štai peiliukas pakeltas tiek, kad skuta pilnai visa geležtė, per visą savo plotį.

Kiek rašoma internetuose, šio skustuvo yra lyg ir trys versijos. Iki 2011-ųjų tai buvo paprastas atvirų šukų skustuvas. Dabartinis hibridas atsirado 2011-aisiais, tačiau 2013-aisiais Mühle kiek patobulino galvutę, vos vos sumažino jos agresyvumą ir padidino saugumą. Na, bent jau taip sakoma. Atseit, su 2011-ųjų versija buvo daugiau susižeidusių, per daug peiliuko būdavo atidengta ir jis, būdamas plonas, užkliuvęs atšokdavo ir kirsdavo atgal. Na, kažkas tokio. Bet, kaip visada, čia yra kažkokie gandai, kurių negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Maniškis yra 2013-ųjų, naujausio modelio.

Šį skustuvą pabandžiau dar prieš išbandydamas Mühle R89. Tad jau jį apčiupinėjęs iš karto išrašiau verdiktą: tai ypač aukštos kokybės daiktas. Galvutės dalys tobulai sueina viena su kita, rankenėlė solidi. Jos gruoblėtumas, kaip jau minėjau įraše apie R89, suskaido vartotojus į dvi stovyklas: vieniems ji puiki, kitiems — per švelni ir slidi. Aš prie pirmųjų: man šios rankenėlės apdirbimas yra ypač malonus. Jokio grubumo, švelnutėlė, bet skutantis iš rankų neslysta.

Pirmas skutimasis su šiuo „žvėrimi“ mane sužavėjo. Efektyvumas kapitalinis. Bet tai, kaip jame įdėtas peiliukas, kelia ir pavojų. Negalima skustuvu bet kaip mojuoti. Pasiskundžiau tėvui, kad per pirmą skutimąsi truputį susipjausčiau, sako, tai ką tu, su tokiu skustuvu reikia visiškai riešą „užrakint“, tik alkūne skustis… 😀 Iš tikro — įsipjoviau bjauriai panosėje. Ties viduriu, kur sunkiausia prieiti. Peiliukas pakeltas, atviras – ir užteko menko kryptelėjimo.

Visą dieną čiupinėjausi skruostus ir panosę ir stebėjausi, kokia oda švelni ir kaip efektyviai nuskusta. Netgi pagalvojau, kad gal čia bus mano skutimosi nirvana.

Nirvana išgaravo kitą dieną, kai vėl ėmiausi rytinės procedūros. Oda buvo pasišiaušusi ir pikta, skustuvas ją draskė. Pasijutau, kaip grįžęs prie Gillette Fusion kartridžų. Su jais irgi niekaip negalėdavau kasdien skustis, nes oda siautėdavo. Šis atradimas davė šiek tiek peno pamąstymams.

Vienas dalykas su šiuo skustuvu yra labai geras: aš su juo galiu švariai ir kokybiškai nusiskusti per vieną kartą. O to man nepavykdavo padaryti net ir su Fusion. Per du kartus galiu nusiskusti iki šilko švelnumo, bet tada reikia daryti dienos pertrauką tarp skutimųsi. Kelias dienas paauginęs šerius galiu, sakykim, kaip reikiant pasiruošti savaitgaliui.

Su šiuo skustuvu taip pats reikia atsargiai rinktis ir peiliukus. Komentaruose čia buvo paminėta, kad Amerikoje dabar mada šitas (ar koks kitas labai agresyvus) skustuvas su „Feather“ peiliukais. Na, nežinau, aš nebandžiau — man užteko SuperMax Super Platinum peiliuko. Jis pasirodė tikrai „piktas“. Tuo tarpu korėjietiškas (ar jo kiniškas klonas, nežinau) „Dorco“ su šiuo skustuvu dera puikiai.

Šis skustuvas yra fiksuotas, nereguliuojamas. Ir visgi jis reguliuojamas. Paprasčiausiai galima „reguliuoti“ skustuvo agresyvumą parenkant skutimosi kampą. Efektyviausiai jis dirba nuo skutamo paviršiaus atitraukus rankenėlę maždaug 30°. Bet galima skustis ir 45°, ir netgi 60° kampais — skirsis efektyvumas ir „ėdrumas“.

Po trijų savaičių, su dviem nusiskutimais Mühle R89 ir senuoju Lord (buvau trumpai 11C ir R41 paskolinęs norintiems pabandyti) į šitą žvėrį įsidėjau SuperMax Sunrise peiliuką. Šie peiliukai pagal aštrumą (aišku, vertinant ir sava patirtimi, ir paistalais internetuose) beveik prilygsta Feather peiliukams. Įsidėjau jį norėdamas vakare greitai nusiskusti per vieną kartą. Rezultatas man labai patiko. Tose vietose, kur oda yra tvirtesnė ir kietesnė (čia mano žandenos ir panosė, ūsų zona), skutimas paplaukiui paliko šilkinę odą. Kiek prasčiau liko žandikaulio pereinamoji linija ir kaklas – bet tos vietos man visada reikalaja papildomo darbo. Skutausi odos nepatempinėdamas, kad nebūtų bereikalingų papildomų dirgiklių, tai liko tik džiaugtis. Sudirgimo minimumas, o efektyvumas – didžiulis.

Traumos. Su šiuo skustuvu kelis kartus susižeidžiau rimčiau, nei su bet kuriuo kitu „saugiu“ klasikiniu skustuvu. Su Gillette Mach 3 tokių nesąmonių „jaunystėje“ pasitaikydavo. Regis, savo Mach 3 išmečiau prieš kokius 10 metų ar panašiai, kada Fusion atsirado. Nežinau dabar, kame reikalas buvo, bet nuo Mach 3 labai kentėdavo lūpų kampučiai ir panosė. Su R41 pirmą kartą skusdamasis įsipjoviau panosėje taip, kad gijo dvi savaites. Taip pat sugebėjau įspijauti po apatine lūpa – neklauskite, kaip, pats nesuprantu. Na ir Adomo obuolio gabaliuką nusipjoviau. Užtai supratau, kad vienas iš Adomo obuolio skutimo triukų man neveikia. Konkrečiai, yra toks variantas Adomo obuolį skustis ryjant ir bandant užlaikyti rijimą – kai „obuolys“ pakyla. Man šitas reikalas gaunasi prastai. Tad dabar praktikuoju odos nutempimą į vieną ir į kitą pusę – ji pakankamai paslanki ant kaklo, kad tai būtų galima padaryti. Ir taip šios vietos traumų pavyksta išvengti.

Turėjau tikslą mėnesį prasiskusti su šiuo skustuvu. Užsidegimas sukilo ypač ne po pirmo, o po antro skutimosi, kuris buvo nemalonus. Tiesiog supratau, kad reikia šį skustuvą įvaldyti, susidraugauti su juo ir išmokti elgtis pagarbiai. Na, nesimėtyti pirmyn atgal. Tiesa, kaip minėjau, trumpam buvau jį išleidęs pabandymams, per tą laiką baigė gyti panosė. Dabar jau moku ir su ta vieta susitvarkyti sėkmingai.

Mėnuo praėjo. Ką toliau daryti – dar nežinau. Tam kartui kito skustuvo į rankas imti dar nesinori, su R41 ganėtinai gerai susidraugavom. Man patinka šio skustuvo efektyvumas, ypač, kai reikia nusiskusti greitai – t.y. ne tiek švariai, kiek reprezentatyviai. Šiame skustuve man ypač gerai jaučiasi peiliukų skirtumai. Galbūt tai ir logiška, nes skutimasis vyksta pilnai peiliuku, o ne jo dalimis, ir labai arti odos. Seniau bandyti iš vietinio prekybcentrio Bic peiliukai man buvo pasirodę labai nekokie, o su šiuo skustuvu jie „grojo“ visai kitokiu ritmu. Tačiau greičiausiai dėl to artimo skutimo peiliukai atšimpa greičiau. Tiek Bic, tiek Dorco galima drąsiai mesti lauk po dviejų skutimų. SuperMax Super Platinum ir Sunrise atlaiko tris-keturis kartus, bet ketvirto gal ir nereikia.

Tiesa, su šiuo skustuvu grįžau prie šilto skutimosi. Dėl kaklo problemų buvau pradėjęs skustis tik su šaltu vandeniu. Tuo tarpu su R41 man šaltuoju būdu skustis gerai nesigauna — ne taip švariai ir ne taip maloniai skuta ir viskas. Kame to priežastys — neįsivaizduoju. Tačiau toks niuansas būtent man pasireiškė.

Koks verdiktas? Verdiktas toks: tai skustuvas tikriems vyrams. Kitas žingsnis po jo — tik atviras skustuvas, „britva“. Jausmas juo skutantis ypatingas, kaip ir skustuvo skleidžiamas garsas — girdėti kiekvieno plaukelio priešmirtinis klyksmas. Kasdien šiuo skustuvu skustis galima, bet tuomet tik vienu užėjimu ir nesigundant paskutinėti labiau problematiškų vietų. O jei oda ir aplinkybės leidžia — puikus kas antros-trečios dienos skustuvas. Na, o jeigu jis atrodo pernelyg piktas dažnam naudojimui — visai gerai jį pasilaikyti ypatingoms progoms, kuomet norisi nusiskusti ypač švariai. Vestuvėms gal, pavyzdžiui 🙂

Komentarai
 1. Gytis parašė:

  Ką gi, viskas teisingai – sekantis žingsnis – atviras skustuvas. Man tas žingsnis atėjo po 8 mėnesių nuo R41 įsigijimo. Tiesa, aš perėjau prie atviro skustuvo, kur dedasi pusė DE peiliuko. Ir patiko. Pradžioje kartais pjaustydavausi, nors nesmarkiai. Išskyrus tą atvejį, kai smarkiai persipjoviau…. pirštą :)))
  Su R41 nepavykdavo skustis kasdien – nespėdavo plaukas pakankamai užaugti.
  Beje, apie metus naudojau šaltą vandenį. Dabar skutuosi drungnu, nes pagaliau supratau, kad odą dirgina ne karštas vanduo, o neteisingi veiksmai su peiliu…. Nors su drungnu man ir maloniau.

 2. Andrius parašė:

  r41 buvo pirmas mano skustuvas. learning the hard way 😀 kas liečia efektyvumą – analogų nesu sutikęs. slantai efektyvūs, pačio skutimosi nejauti, bet taip švariai nenuskuta kaip r41.. o dėl rankenėlės – ji neslidi kol nepačiupinėji ikon bulldog arba ikon oss 🙂

  • Darau, Blė parašė:

   Dėl Ikon pritariu, bet… R41 rankenėlė, ypač Rose Gold, yra tiesiog labai graži 🙂 Man skutimesi labai svarbu ir estetinis efektas. Jis kažkaip taip tauriai pagilina ritualo malonumą.

   • Andrius parašė:

    estetika tai taip.. jeigu skusdamasis su parduotuviniais produktais flakoną su putom ir match3 kotą apaugusį putom ir aptrupėjusia galvą slėpdavai kuo giliau spintelėje, tradicinio skutimosi įrankiai vonios kambary paprastai užima šv. gralio vietą. ir svarbiausia, kad nėra tam prieštaraujančių.. 😀 žmonos, vaikai, tėvai, draugai – visi užėję į vonios kambarį supranta – tai vyro, suprantančio ką daro, įrankiai 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.