Skustuvas Mühle R89

Posted: 2014-10-30 in Pezalai
Žymos:

Internetuose sklando įvairūs gandai apie „standartinius“ arba „geriausius“ skustuvus. Tad tokie yra trys: Merkur 34C „Heavy Duty“Mühle R89 ir Edwin Jagger DE89. Kolega įsigijo Mühle R89 ir man paskolino patestuoti. Tiesa, aš jau pora savaičių turiu ir Mühle R41, bet apie jį bus atskira kalba kiek vėlėliau.

Man dabar labai sunku vertinti skustuvus. Juo labiau, kad Mühle R89 pabandžiau tik su vienu Dorco peiliuku — atseit korėjietišku, bet gali būti ir kiniškas padirbinys. Tiesa, Dorco man patiko — maloniai švelnūs, po dviejų kartų negaila išmesti, nes pigūs.

Iš mano dabar čiupinėtų skustuvų Mühle paliko geriausią įspūdį. Mano Merkur 11C su juo palyginus atrodo kaip kirviu tašytas. Mühle rankenėlės mane stačiai užvežė: jos švelnios, bet visai neslidžios. Jokio grubumo.

Mühle R89 skustuvas yra puikus preciziškai pagamintas trijų dalių įrenginys:

Skustuvas Mühle R89 | Skustis | Darau, blė

Panašu, kad skustuvai turi standartinį sriegį — internetuose daug skaičiau apie visokius hibridus, „frankenrazor“. Pabandžiau Mühle rankenėlę su savo Lord L6 galvute — susisuka sėkmingai!

Išardytas skustuvas taip ir atrodo… na, kaip trijų dalių skustuvas:

Skustuvas Mühle R89 | Skustis | Darau, blė

Galvutė yra uždaro tipo, bet išakėta. Yra skustuvų ir su uždarom galvutėm, bet visiškai lygiom arba su išfrezuotais labai smulkiais grioveliais. Tiesa, Mühle R89 skustuve peiliuko geležtė yra pakelta gan neblogu kampu:

Skustuvas Mühle R89 | Skustis | Darau, blė

Šis kampas kartu su išakėta galvute leidžia maloniai ir gan efektyviai nusiskusti. Skustuvas tikrai nėra agresyvus, bet su aštriais peiliukais turėtų gerai derėti. Tiesa, tokių sudėtingų vietų, kaip kaklas, paplaukiui švariai „nusivalyti“ šiuo skustuvu nepavyko, reikėjo ir skersai augmenijos, ir netgi vietomis kiek prieš ją paskaptuoti. Šiuo atžvilgiu mano 11C yra kiek efektyvesnis. Jis, beje, irgi gan švelnus, bet štai sudėtingose vietose kažkaip geriau prie horizontaliai augančių plaukelių prieina. Ir ties viduriu panosės Mühle prieina kiek sunkiau — storesnė galvutė greičiausiai, reikia pasiskusti šonu.

Štai čia galite įžvelgti rankenėlės apdirbimą. Apie šitas Mühle skustuvų rankenėles yra toks „like it or hate it“. Visokiuose forumuose ir kitur yra tokių, kuriems šios rankenėlės baisiausiai patinka, o kiti bamba ir ieško kitokių rankenėlių, dažniausiai grubesnių. Aš prie tų, kuriems šitokia rankenėlė atrodo tobula:

Skustuvas Mühle R89 | Skustis | Darau, blė

Ką gi, gyvenimas teka, požiūris keičiasi. Pačiupinėjęs Mühle skustuvus aš jais susižavėjau — puikiai padaryti, aukšta klasė. Merkur yra kur kas grubesnio dizaino, o ir tikslumas, panašu, ne toks geras. Aišku, yra „haiendiniai“ Merkur Futur ir Merkur Vision, bet man jų dizainas yra tragiškai baisus — nors tie skustuvai ir reguliuojamo „piktumo“.

Mühle yra gerai. Drąsiai rekomenduoju, kaip kokybišką ir gražų įrankį. Tokią dovaną įteikti draugui — tikrai negėda. Solidus skustuvas, gerai atidirbtos detalės, peiliukai įtvirtinami tiksliai ir nė krypt. Maniškiame Merkur 11C peiliuką prieš galutinai priveržiant reikia kiek palygiuoti, kitaip gali „nuvažiuoti“ į vieną kurią pusę. Su Mühle tokių problemų nėra.

Reklama
Komentarai
 1. Eustachijus Vamzdys parašė:

  Internete galima surasti visokiausios informacijos:) Deja, tik nedidelė dalis jos yra teisinga, apie klasikinį skutimąsi taip pat:)
  Karts nuo karto pasiskaitinėju įvairius forumus, juose pagrindinė aktyvių dalyvių dalis yra visiški klasikinio šlapiojo skutimosi naujokai, su stažu mažiau 1 metų. Šitie “specialistai“ rašo gana keistas skutimosi priemonių anotacijas ir recenzijas su skambiais pavadinimais: “geriausias skustuvas“, “geriausias muilas“, blogiausi peiliukai“, “geriausias skutimasis“ ir panašiai. Per porą metų blogiausios ir geriausios priemonės dažniausiai pasikeičia bent 10 kartų:)
  Siūlau atsiriboti nuo tokių “specialistų“ komentarų ir vadovautis savo galva.
  Faktas yra tai, kad pradedantiesiems kokybiškas uždaro tipo skustuvas ¬– pats geriausias variantas. Populiariausi kokybiški pradedančiųjų skustuvai pasaulyje yra MERKUR 34c ir MERKUR 23c. Nuo jų šiek tiek atsilieka EJ89, MUHLE 89 bei sparčiai populiarėjantys PARKER skustuvai.
  Paprastai, žmogui visam gyvenimui turėtų pakakti vieno skustuvo. Anksčiau, beje, taip ir būdavo, žmogus nusipirkdavo ar gaudavo dovanų paauglystėje vieną skustuvą ir juo naudodavosi iki pat mirties. Na kai kas galbūt vyresniam amžiuje, barzdos plaukams tapus kietesniems, įsigydavo kokį agresyvesnį atviro tipo arba SLANT tipo skustuvą.
  Dabartinėje vartotojiškoje visuomenėje mes esam kaip kokie zombiai pripratinti pirkti, pirkti ir dar kartą pirkti:)
  Juokingiausia yra tai, kad mes kiekvienas savo pirkimams randame pasiteisinimų. Blogo autorius, pirkdamas vieną skustuvą (peiliukus, muilą…) po kito, spėju :D, save pateisina, kad reikia išbandyti kažką naujo, išbandžius, atlikti švietėjišką visuomenišką darbą aprašant įspūdžius. Aš, pavyzdžiui, save pateisinu, kad perku skustuvus dėl to, jog jie man realiai pinigų nekainuoja. Per ilgus metus įgytos žinios leidžia man plėsti kolekciją investuojant tiktai laiką, bet ne pinigus (perki-parduodi-mainai). Aišku, laiko tai atima nemažai.
  Grįžtant prie temos, MUHLE R89 yra tikrai puikus skustuvas tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Man asmeniškai jis tinka tiek su agresyviais peiliukais, tiek su švelniais peiliukais. Šitas skustuvas yra pritaikytas kasdieniniams skutimuisi. Jei šį mano komentarą skaitys žmogus norintis įsigyti skustuvą visam gyvenimui – pirmyn, MUHLE R89 idealus pasirinkimas.
  Dėl DORCO 300 peiliukų, forumuose jie yra pilnai išlinksniuoti kaip patys blogiausi arba bent jau kaip vieni iš blogiausių. Man asmeniškai jie visai tinka ir patinka, ypač agresyvesniame skustuve. Su jais švariai nusiskutu 2-3 kartus.
  Dėl MERKUR FUTUR ir VISION: šitie skustuvai, mano supratimu, yra gana stipriai pervertinti. Jie nėra ir tokie patvarūs, kokie turėtų būti už tokią kainą:) Dizainas realybėje neatrodo toks jau tragiškas kaip nuotraukoje ar video. Beje, VISION modelio gamyba yra sustabdyta.
  Jei jau pirkti reguliuojamą skustuvą, tai tiktai GILLETTE ADJUSTABLE kokią nors variaciją.
  Įdomu bus sužinoti autoriaus nuomonę apie MUHLE R41 skustuvą:) Aš tokius skustuvus vertinu daugiau iš estetinės pusės nei iš praktinės. Šis skustuvas visiškai nepritaikytas kasdieniniam naudojimui dėl savo išskirtinio agresyvumo. Beje, aš pats labiau vertinu MUHLE R41 2011 m. versiją.

  • Darau, Blė parašė:

   Blogo autorius (t.y. aš) savo išlaidavimą skustuvams ir peiliukams pateisina dviem aspektais: a) gali sau tai leisti; b) reikia turėti kažkokių silpnybių 😀

   Beje, „vienas po kito“ — truputį neteisingas vertinimas 🙂 Kol kas turiu tik tris savo skustuvus, kurių vienas nusėdo, kaip netinkamas, antras — kasdieniam naudojimui ir trečias — „šventinis“. Be abejo, nežinau, kas užplauks per kitus mėnesius, bet bus matyt.

   Dorco man atrodo viename lygyje su Derby, bet kadangi vis dar esu pradedantysis (nėra nei metų, nei pusmečio), tai abejoju, ar galiu teisingai vertinti kažką. Galiu tik pasakyt tiek, kad su (dabar jau tikrai žinau, kad) švelniu Merkur 11C Dorco man buvo gerai, o panašiai kainuojantys vietiniai Laser iš kioskelio atrodė kaip tikra tragedija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.