Knyga: Pirmykštė moteris: Urvinio lokio gentis, #1

Posted: 2014-10-17 in Pezalai
Žymos:,

Knyga: Pirmykštė moteris: Urvinio lokio gentis; Žemės vaikai #1 | Darau, blėVienas draugas šitą knygą paskaitė ir mane apžavėjo pasakojimais apie ją. Aš po to truputį pasiskaičiau apie knygos autorę, kuri gan rimtai ir asmeniškai tyrinėjo pirmykščių žmonių gyvenimą, šį tą išbandė pati savo kailiu. Tad ir tikimybė šiokia tokia yra, kad bent jau dalis šios fikcijos yra paremta moksliniais faktais ir šis bei tas galėjo taip ir būti.

Knygos pagrindinė mintis paprasta: į neandertaliečių gentį netyčiukais papuola mergaitė kromanjonietė. Prisitaikyti ir išmokti svetimo gyvenimo būdo, aišku, nelengva. Juolab, kad tas gyvenimo būdas labai jau kitoks.

Apskritai knygą skaityti buvo vietomis netgi labai įdomu. Neandertaliečiai ir jų gyvenimas mane visada domino ir tuo pačiu stebino jų išnykimas. Gi visai įdomu būtų, jei Žemėje gyventų dvi žmonių rūšys, ką? Nors tiek to, ir rasistinių problemų per akis… rūšinės problemos būtų greičiausiai dar blogesnės.

Šiek tiek nustebau aptikęs, kad ši knyga parašyta 1980-aisiais. Nežinau kodėl, bet galvojau, kad ji naujesnė. Gal kad vertimas lietuviškai tik neseniai pasirodė. Atitinkamai aptikau ir neatitikimų su supratimu apie neandertaliečius, nes po knygos parašymo buvo atrasta ir daugiau kapaviečių bei padaryta kiek kitokių išvadų. Bent jau kalbesni tikrai turėjo būti 😀 O ir fikcija su paveldėtais prisiminimais man kažin kaip nelabai su realybe sutampa… na, moksliškai nelabai kas yra atkapstyta šiuo klausimu. Tiesa, kažkokie tyrimai parodė, kad gąsdinant peles kvapu ir jas po to skriaudžiant kažkelinta karta po jų į tą kvapą ir be skriaudimo baugščiai reaguodavo… bet klausimas, kiek ten yra „prisiminimai“, o kiek kažkokie perduoti instinktai.

Kam šitą knygą skaityti verta? Tiems, kam įdomu pirmykštės bendruomenės ir ypač neandertaliečiai. Tiems, kas mėgsta tokio tipo fantastiką. Tiems, ką jaudina mergaičių ir jaunų moterų dramos. Feministėms (-ams?) turėtų irgi patikti — gerai užkutentų nervus. Kadangi autorė moteris, tai jaučiu, kad knyga irgi į moteriškąją dalį kiek orientuota, moteriški jausmai geriau perduoti ir išvystyti. Prievartavimo scenos, pavyzdžiui, ne tokios mechaninės.

Nepaisant visko, baigęs knygą uždėjau jai keturias žvaigždutes iš penkių… o paskui persigalvojau ir uždėjau tris.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.