Kelios šviesos diodų lemputės: šių dienų iškrypimai

Posted: 2014-10-01 in Pezalai
Žymos:, ,

Ką gi, atkeliavo paskutinė laukta šviesos diodų lempučių partija. Kaip pastebėjote turbūt, mane kiek kankina LBBA sindromas (LED Bulb Buying Addiction), bet gal po truputį pagysiu. Paskutinis pirkinys visai pralinksmino, galima net sakyti, kad nenuvylė.

Prie paskutinės lempučių partijos privedė štai tokia retro stiliaus, bet šviežiai Kinijoje pagamintų, lempučių instaliacija:

Edisono retro stiliaus kaitrinių lempučių instaliacija | Darau, blė

Taip taip, čia paprastos kaitrinės lemputės, po kokius 40-60 W. Aš irgi žadu tokių nusipirkti ir kokią nors instaliaciją pasidaryti, patinka man jos baisiai.

Su kolega pasvaigom, kad gal su šviesos diodais ir šviesolaidžiais būtų galima kažką padaryti… deja, mūsų pasvaigimas, pasirodo, pavėlavo į traukinį: neseniai atsirado „retro stiliaus“ diodinės lemputės:

Retro stiliaus kaitrinių lempučių siūlelius imituojanti švieos diodų (LED) lemputė | Darau, blė

Nesgi draugiškieji kinai išrado „naujovišką“ būdą montuoti šviesos diodus į juosteles ir paskui juos apdergti liuminoforu. Nuotraukoje gulinti lemputė teoriškai valgo 8 W elektros energijos ir teoriškai duoda 860 lm šviesos. Na, bent jau draugai kinai taip teigia. Realybėje ši lemputė prilygsta maždaug 40 W kaitrinei lempiečkai, kurią radau uždulkėjusią lentynoje.

Kišam naują žaisliuką į cokolį ir žiūrom, kas bus:

Šviečianti retro stiliaus kaitrinę lemputę imituojanti šviesos diodų (LED) lemputė | Darau, blė

Nu visai romantiškai atrodo ir „siūlelių“ atspindžiai nuo stiklo vidaus visai gražūs. Beje, bandžiau „paskambinti“, tai lemputė tikrai iš stiklo. Vat dar labai įdomu — vakuumas viduje, ar ne… kam gi šiaip tiems diodams vakuumas? Ale gal pagerina ką nors? Nors šilumos sklaidymą tik pablogint turėtų…

Iš priekio vaizdas jau ne toks romantiškas:

Šviečianti retro stiliaus kaitrinę lemputę imituojanti šviesos diodų (LED) lemputė | Darau, blė

O čia pritraukiau iš arčiau su pritiuninta ekspozicija, kad matytųsi tų „siūlelių“ sandara. Kaip matote, tai tiesiog kompaktiška šviesos diodų juostelė storai aptinkuota liuminoforu:

Šviečianti retro stiliaus kaitrinę lemputę imituojanti šviesos diodų (LED) lemputė | Darau, blė

Jeigu kartais norėtumėte, tai šitų „siūlelių“ būna maišais pirkti atskirai.

Na, gyvas testas. Į liustrą įsuktos trys lemputės: 11 W liuminescencinė, 8 W naujoji „retro“ diodinė ir sena 40 W „Osram“ kaitrinė:

Palyginimas: liuminescencinė, šviesos diodų (LED) ir kaitrinė lemputės | Darau, blė

Diodinė dešinėje, jei ką. Netgi atspalviai nelabai skiriasi. Šita diodinė deklaruota kaip 2700 K — beveik, kaip kaitrinė. Liuminescencinė irgi 2700 K. Akimi atspalvių skirtumas matomas, liuminescencinė kiek rausvesnė, o iš diodinės vis tiek prasimuša žalumos truputukas. Bet iš pastaruoju metu bandytų diodinių šita man priimtiniausia.

O čia — gretimais 8 W diodinė ir 40 W kaitrinė:

Palyginimas: 8 W diodinė (LED) ir 40 W kaitrinė lemputės | Darau, blė

Na, mano kuklia nuomone, šitie 8 W tikrai patenkina kaitrinius 40 W. Bet ne daugiau. Va čia yra man visų šitų diodinių „retro“ stiliaus lempučių trūkumas: šūdinai jos šviečia. Na, man iki pilno malonumo reiktų, kad šita diodinė būtų bent 20 W, o geriau 30 W galios — pagal tai, kiek iš vato ji šviesos prigamina. Tai tada būčiau laimingas. Bet, deja, lemputė jau būtų labai didelė, netilptų į senos 100 W kaitrinės vietą.

Eilinį kartą galiu tik patvirtinti: esamų kaitrinių 220 V lempučių keitimas į diodines yra klaidinga iliuzija. Kur kas rimčiau būtų persiprojektuoti apšvietimą su 12 ar 24 V linijomis — tuomet lemputėms nereikia „balasto“, t.y. vidinio maitinimo šaltinio.

Na, bet jeigu norite pakeisti 40 W spingsulę, tokia diodinė — visai smagus žaisliukas. Linksmas toks daiktas.

Komentarai
 1. Vaidas parašė:

  kokiu raktažodžiu tų siūlinių LED ieškoti?

 2. levas parašė:

  Beja, aš irgi šių lempų užsisakiau. Kažkaip gražiai atrodė fotkėse pas aliexpresą. Poto pamačiau ir pas tave.

  • Darau, Blė parašė:

   Čia buvo iš tos serijos, kai su kolega prisisvaigę patys sugalvojom idėją, o po to ėjom internetan patikrinti, ar kas nors anksčiau už mus neprisvaigo. Pasirodė, kad pavėlavom kokiais meteliais. Nieko tos lemputės, visai gražios, bet rimtesnei ir gražesnei instaliacijai aš visgi pirksiu „Edison style“ su tikrais siūleliais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.