Lankstusis lazdynėlis ir nindzių peiliukai

Posted: 2014-09-06 in Pezalai
Žymos:,

Šis įrašėlis vėlgi apie skutimąsi, net jei antraštė atrodo ir visiškai ne į temą. Paprasčiausiai apžvelgsiu porą produktų, kurie laukė mano dėmesio ir eksperimentų.

Pirmiausia — tikrai legendiniai japoniški Feather skutimosi peiliukai. Jie laikomi aštriausiais pasaulyje. O antras daiktas — hamamelių vanduo arba hidrolatas (witch hazel), ypač liaupsinamas kai kurių skutimosi ekspertų.

Taigi peiliukai. Jie tikrai aštrūs ir skuta labai kokybiškai. Išbandžiau ir su Merkur 11C skustuvu, ir su Lord L6 pabandymui. Deja, turiu pasakyti, kad šie peiliukai ypatingo įspūdžio nepaliko. Kaip ir tai, jog galutinai įsitikinau, kad Lord L6 skustuvas man netinka. Jei rimtai, tai jau pagal naujus mados klyksmus norėčiau išbandyti Mühle R41. Na, bet šiemet skustuvų jau užteks…

Aš jau buvau išbandęs SuperMax Super Platinum peiliukus, o po Feather dar pabandžiau ir SuperMax Sunrise — pastarieji kainuoja panašiai. Tad po SuperMax Sunrise pabandymo galiu pasakyti, kad Feather gali sau eiti parūkyti į kamputį. Visų pirma, Feather peiliukai greitai pasidaro netinkami skutimuisi — aš nesu labai apžėlęs, bet po trijų skutimųsi peiliuką turiu išmesti. Reikėtų dar atsižvelgti į tai, kad skustuvą skalauju ir peiliukus nuplaunu tik šaltu vandeniu, kuris padeda metalui išlaikyti struktūrą. SuperMax peiliukai man tinkami šešiems skutimams, daugiau tiesiog nebandžiau.

Šiaip aš nesu kažkoks skriaga. Negaila man vieno kito lito įvairioms priemonėms pabandyti. Bet visgi iš peiliukų aš tikiuosi daugiau nusiskutimų, nei trys. Kai skutausi su Fusion kartridžais, tai juos, be abejo, dėl didelės kainos ir „taupydavau“, gal ir 10 kartų su vienu nusiskusdavau. Su dviašmeniais peiliukais to pasiekti tikrai nenoriu, bet trys kartai — man per mažai. Būtų keturi komfortiški nusiskutimai, tai patylėčiau. Man tai kažkokia vidinė riba. Todėl Feather peiliukų pats tikrai nepirksiu. Pabandyti buvo verta ir kitiems tą pabandymą rekomenduoju, tačiau man asmeniškai jie neprilipo.

O kol kas mano planai susiję su penkiasdešimčia SuperMax Sunrise peiliukų:

SuperMax Sunrise dviašmeniai skutimosi peiliukai su patentuota titano danga | Skustis | Darau, blė

Jie pasiutusiai aštrūs ir pasiutusiai ilgalaikiai. Nors kaina prilygsta japoniškiesiems, vienam skutimuisi ji gaunasi mažesnė dėl atsparumo.

Kitas daiktas, kurį neseniai įsigijau — butelaitis hamamelių vandens. Prisiklausiau, kaip jis baisiai gerai ramina sudirgusią odą ir padeda žaizdelėms užsitraukti, kad panorau ir pats pabandyti. Ir ką — liuks. Po vieno ypač pikto vakarinio kaklo nusigremžimo, kai vaizdas buvo panašus į skerdyklą, išsitepiau tuo hamamelių vandeniu ir kitą rytą jokio paraudimo nebuvo matyti. Paprastai dar šiek tiek paraudusių vietų likdavo. Taigi hamamelių vandenuką, kaip produktą po skutimosi, užskaitau. Geriau, nei raminantis Nivea losjonas. Bluebeards Revenge balzamo dar nebandžiau, bet būtinai pamėginsiu irgi — po kokio nors žiauresnio nusigenėjimo.

Tiek šiam kartui.

Komentarai
 1. Eustachijus Vamzdys parašė:

  Pagaliau įsitikinote, kad LORD L6 skustuvas yra tiesiog forumuose išpūstas burbulas:)
  Dėl FEATHER peiliukų, siūlyčiau juos išmėginti su kokybišku švelniu skustuvu, nuomonė apie juos gali pasikeisti:)
  Man asmeniškai FEATHER yra tiesiog eiliniai peiliukai, nealpstu aš dėl jų kaip dauguma wet shaverių. Jei reiktų rinktis tarp FEATHER ir SPUTNIK, ko gero pasirinkčiau SPUTNIK.
  SUPERMAX sunrise peiliukų išmėginti neteko.
  SUPERMAX Super platinum peiliukai man visai neblogi: skuta švelniai, bet labai glotniai. Buvau jų prisipirkęs nemažai (mokėjau po litą už 5 peiliukų pakelį) vienu momentu, dabar yra likęs paskutinis praimtas pakelis.
  Hamamelių vandenėlis yra neblogas dalykas, bet gana brangus malonumas su trumpa galiojimo data.
  Manau, kad taip skustis, jog “vaizdas būtų panašus į skerdyklą“ tiesiog nebūtina:) Nereikia spausti skustuvo ir išsispręs problemos.
  Aišku, smulkūs įsipjovimai pasitaiko visiems. Tam atvejui užtenka elementaraus alūno akmenėlio.
  Aš pats alūno akmenį

  • Eustachijus Vamzdys parašė:

   Aš pats alūno akmenį naudoju gal 10 metų, atrodo kaip naujas:) Turbūt nesunaudosiu jo iki gyvenimo galo. Nebent netyčia išmesčiau:)
   Autoriui siūlyčiau išmėginti kokį nors reguliuojamo kampo skustuvą, pavyzdžiui legendinį GILLETTE Slim adjustable, turėsite 9 skustuvus viename:)

   • Darau, Blė parašė:

    Dėl to „įsitikinimo“ tai negaliu nieko sakyt, pažįstu žmonių, kuriems Lord L6 yra labai geras skustuvas. Ir net neabejoju, kad čia tas pats, kaip ir visiems — priklauso nuo veido.

    Skustuvo aš nespaudžiu… bet susitarti su savo kaklu dar tobulo būdo neradau ir dėl to kai kurie eksperimentai skerdykla ir pasibaigia 🙂 Bandžiau, va, pavyzdžiui, ne tik kad neįtempti odos, bet priešingai: įtraukti kaklą ir suvaryti visą problematišką odą į kuo mažesnį plotą. Rezultatai, beje, nustebino teigiamai. Net ir prieš plauką tokiu atveju važiuoja visai gerai, bet lieka daugiau neužkabintų plaukelių. Karoč 🙂

    Jei jau pirksiu reguliuojamą, tai greičiausiai Merkur Mergress. Man tas Gillette negražus. Iš kitos pusės, aš jaučiu silpnybę atvirų šukų skustuvams, o reguliuojamų tokių išbrauzyti neteko. Gal klystu?

 2. Eustachijus Vamzdys parašė:

  LORD L6 yra tiktai nevykusi kopija. Ji gali patikti tik kol bus išbandytas originalas:) Kiekvieno veidas skirtingas, bet dar neteko girdėti, kad kažkam labiau patiktų LORD L6 nei Merkur 23C:)
  Jei nespaudžiate skustuvo, vadinasi, šlubuoja skutimosi technika. Pirmas dalykas ką reiktų padaryti: pradėti naudoti gerą priemonę prieš skutimąsi jautriai odai.
  Toliau reiktų laikinai atsisakyti skutimosi prieš plauką, bent jau jautriausiose vietose, praktikuotis teisingai išlaikyti kampą skutantis, nejudinti riešo be reikalo.
  Teisingą skutimosi kampą praktikuotis išlaikyti geriausia su kokybišku uždarų šukų skustuvu. Išmokus tinkamai (be kraujo ir be sudirginimo) naudotis uždarų šukų skustuvu, galėsite be problemų naudotis visų tipų saugiais skustuvais.
  Aišku, MERKUR 11c skustuvas gali atrodyti labai gražus, bet lavinti technikai labiau tinka jo brolis dvynys MERKUR 34c.
  Dar siūlyčiau tiesiog išbandyti didesnį spektrą skutimosi peiliukų, tiek didesnio agresyvumo (ASTRA Superior platinum, ASTRA Superior stainless, GILLETTE Silver blue, GILLETTE Rubie platinum ir kt.), tiek mažo agresyvumo (DERBY extra, WILKINSON SWORD, LORD, ZAZA ir tt.).
  Paprastai pas mus vakariečius visiškai ignoruojami švelnūs peiliukai, aiškinant, kad jie buki, neskuta ir tt. Na, aš siūlyčiau pirmoje eilėje visiems forumų specialistams-žinovams pirmoje eilėje išmokti skustis, o po to tik skelbtis skutimosi GURU:)
  Patikėkite, musulmoniškuose kraštuose pas vyrus auga daug kartų tankesnė ir kietesnė barzda negu pas mus šiauriečius. Bet kažkodėl Turkijoje populiariausias yra ypatingai švelnus peiliukas DERBY, Irane ir Pakistane skutamasi pigiais indiškais SUPERMAX stainless, tais pačiais DERBY bei egiptietiška švelnių peiliukų įvairove.
  Žodžiu, nebūtinai agresyviausi peiliukai yra patys geriausi. Agresyvūs peiliukai ir švelnūs peiliukai yra nei geri, nei blogi, jie yra tiesiog skirtingi.

  • Eustachijus Vamzdys parašė:

   Dėl reguliuojamų atvirų šukų skustuvų, aš tokio kaip gyvas nesu matęs. Jų masinėje gamyboje nėra pasitaikę. Bet, kaip mane ką tik per skaipą patikino vienas stambus saugių skustuvų kolekcionierius, prototipų ir įvairiausių bandymų konstruoti tokius skustuvus buvo ne tiek mažai.
   Išlikę tų bandymų rezultatų nėra daug.
   Kolekcionieriai už tokius egzempliorius gali sumokėti apvalią sumelę:)

  • Darau, Blė parašė:

   Kiek man susidarė įspūdis ir ką aš apskritai jau žinau apie peiliukus, tai tie forumiečiai, kurie Derby peiliukus vadina „bukais“, patys nėra labai aštraus proto 😀 Juokauju, aišku. „Švelnus“ toli gražu nereiškia „bukas“ — pats bandžiau juos. Tas pats Feather pirmuoju skutimusi nė velnio ne švelnus, bet aštrus pasiutusiai. Antru man jis jau buvo švelnus, bet vis dar aštrus, o po trečio karto staigiai degradavo. SuperMax Sunrise man dabar iš visokių šitų bandymų labiausiai limpa. O dėl sudirgimų ir technikos tai aš net neabejoju, kad mano technika dar tik žengia pirmus drebančius žingsnelius. Galiu ir kaklą švariai ir gražiai nusiskust, bet aš labai jau mėgstu eksperimentuot…

 3. antanian parašė:

  Vilniuje gan pigiai (1 lt už 5-10 vnt.) galima nupirkti supermaxo super stailess peiliukų. Jie labai mikšti ir geri, bet ilgai negyvena.

 4. Viktoras parašė:

  Sveiki. Norėjau pasiklausti, kur paprastai perkate skutimosi peiliukus? Maximoj randu tik Sputnik ir Gilette. Norėčiau pasibandyti Astra, bet jau čia turbūt tektų užsisakinėti Internetu. Gal turit suradę kokį gerą vietą, kur perkatės visus savo peiliukus? Ačiū.

  • Darau, Blė parašė:

   Nesu kažko ypatingo radęs, „geros vietos“ paprastai būna ir nepigios. Šiaip esu pirkęs tiesiog per eBay iš besispecializuojančių pardavėjų, bet pardavėjus atsirinkinėju pirkimo metu: pažiūriu, koks asortimentas, kokie atsiliepimai, dar panaršau aplinkui. Paklausiu kolegų ir pažįstamų, kurie irgi kažką yra pirkę.

   Iš lietuviškų patikimi Vyras24, čia vietoj pakomentuojantis Andrius. Iš UK Traditional Shaving, The Shaving Shack, Taylor of Old Bond Street. Lankydamasis užsienyje visada patyrinėju vietines parduotuves. Iš Italijos parsivežiau Proraso priemonių, iš Turkijos – Arko ir Derby.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.