Džynaudo atstumo testas

Posted: 2014-08-22 in Darbeliai
Žymos:,

Taigi taigi ką gi ką gi. Džynaudą (JeeNode) sulipdžiau, ale va, mano „projekto“ esminis reikalas — atstumas. A kaip jį geriausiai patestuot? Ogi pagal pačių JeeLabs pasiūlytą variantą.

Kodą truputuką prisitaikiau, stalčiukyje susiradau 1602 LCD ekranėlį, prijungiau jį per I²C, inkorporavau ekrano biblioteką, šiek tiek pagal save patobulinau atstumo matavimo testą ir pradėjau bandymus.

Pradžiai, tiesa, susilipdžiau viską į gražią dėžutę. Šalimais pasidėjau batareikų bloką ir va — vienas džynaudas yra portabilus, t.y. nešiojamas. O kitą numatytoj vietoj galima grūstelėt į rozetę ir aplinkui ratais vaikščiot ir žiūrėt, ar duomenų paketai pasimeta, ar ne. Jungtuko neturėjau, tai išjungimas atliekamas išėmus vieną bateriją ir įkišus kokį popierėlį tarp kontaktų 😀

JeeNode įrenginiai atstumo testavimui | Elektronika | Darau, blė

Tiesa, ar dėl mano pataisymų, ar dėl klaidų originalioj bibliotekoj procentai skaičiuojami nelabai tiksliai. Na, bet žinau, kad jei ties penkiom sekundėm 104%, o ties viena — 110%, tai visi paketai pagaunami. Atjungus siųstuvėlį tie procentukai pradeda po truputuką kristi link nulio. Taigi tikiuosi, kad atstumo testavimas parodys, ar numatyta stebėjimo sistema galės veikti bent iš dalies patikimai.

Bute pavaikščiojęs nepamečiau nė vieno paketo — nei per kelias uždarytas duris, nei kaip kitaip. Net į šaldytuvą buvau įkišęs — vis tiek viską puikiai priima. Teks bėgti į laukus ir rimtai atstumą matuoti.

Rezultatas iš laukų. Beveik tiesioginio matomumo ribose net ir šimtas metrų nebuvo riba. „Beveik“ todėl, kad siųstuvas buvo mūrinio namo viduje, kad ir už vienos sienos. Tiesa, paketų pametimas ypač padidėjo, kai tarp siųstuvo ir imtuvo atsirado metalinė būdelė. To, aišku, reikėjo tikėtis. Tačiau apskritai testo rezultatai džiuginantys ir galutinis projektas turi galimybę įvykti.

JeeNode atstumo testavimas lauke | Elektronika | Darau, blė

Komentarai
  1. mindogas parašė:

    Naisas, Taip ir toliau!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.