„Šaltasis“ skutimasis

Posted: 2014-08-21 in Pezalai
Žymos:

Vienas komentatorius pareiškė alternatyvią nuomonę apie „šaltąjį“ skutimąsi. Na, naudojant šaltą vandenį. Aš kažkaip labai tam pasipriešinau ir savo mėgėjiškas žinias palaikiau labai rimtais argumentais. Apskritai gavosi informacinis burbulas: beveik visa informacija, kurią naudojau žinioms apie skutimąsi gilinti gan aiškiai teigė, kad skustis geriausia po karšto dušo/kompreso/ilgo šlakstymo, o ir vėliau skustuvą bei šepetėlį reikia išmirkyti šilto ar karšto vandens pripiltoje kriauklėje ar kokioje kitoje talpoje. Šaltu vandeniu rekomenduojama nusiprausti jau po skutimosi, kad „poros užsitrauktų“. Šiaip kai pasiskaičiau apie poras, tai jos nelabai ten „atsidaro“ ar „traukiasi“. Šitą daro kraujagyslės ir pati oda. Porų „užsidarymas“, panašu, yra šalutinis reiškinys, kai visa oda kiek įsitempia.

O aš pradėjau ieškoti informacijos, kaipgi čia išvengi skustuvo nubrozdinimų (razor burn). Daugumai vyrų šie nubrozdinimai ar net iššokę į spuogus panašūs dariniai pasireiškia ant kaklo. Ten oda plona, jautri ir nelygi. Ji nors ir atrodo gan lygi, bet faktiškai yra tokia kaip armonika: tampri ir gležna tuo pačiu metu. Turbūt todėl, kad galvos sukinėjimui didelio diapazono reikia 🙂 Na, tai mano kaklas ir raudonuodavo negražiais nubrozdinimais. Atkreipkite dėmesį: tai ne susipjaustymas, o būtent tokie raudoni ruožai, panašūs į nubrozdinimą ar nudegimą.

Taigi pradėjęs ieškoti informacijos, kaip čia pagerinti savo kaklo būklę, užklupau ant šaltojo skutimosi. Tada pradėjau kapstyti giliau ir dar giliau. Ir dabar turiu pasakyti, kad atsiimu savo nuomonę ir kitus jaunatviškai maksimalistiškus pareiškimus dėl skutimosi su šiltu vandeniu. Su šaltu skustis ne ką blogiau ir kai kuriais atžvilgiais netgi geriau. Visų pirma, savaitė skutimosi su šaltu vandeniu  mano kaklui padėjo. „Nudegimų“ sumažėjo labai smarkiai. Kažkiek liko, bet maždaug tiek, kiek seniau likdavo kitą dieną po skutimosi. Tad šiuo atžvilgiu man šaltasis būdas suveikė.

Dar, beje, gavau ir labai išsvajotų SuperMax Super Platinum peiliukų:

SuperMax Super Platinum skutimosi peiliukai | Skustis | Darau, blė

Internetuose radau atsiliepimų, kad šie peiliukai yra „poor man’s Feather“. T.y. jie beveik prilygsta legendiniams japoniškiems Feather skutimosi peiliukams, kurie laikomi aštriausiais pasaulyje. Tiesa, mane neramina kita atsiliepimų dalis: Feather taip pat laikomi ir trumpaamžiais, atlaikančiais du-tris skutimusis. Aš kol kas negaliu šito patvirtinti, nes Feather’ių dar neišbandžiau. Bet štai SuperMax Super Platinum peiliukai kaip tik gerai pasirodo ir ilgaamžiškumo prasme, atlaiko iki šešių ar net aštuonių skutimųsi (kiek „išspaudus“).

Ar šitą galiu patvirtinti? Maždaug taip. Šie peiliukai kartu su šaltuoju skutimusi tikrai ilgaamžiški. Šeši nusiskutimai visai geri, tiesa, paskutiniai du vietom jau kiek papeša. Labai geras indikatorius man yra mano kaklas — jei jau prasideda žaizdelės, galiu peiliuką mest lauk.

Taigi ar tikrai šaltasis skutimasis yra kuo nors geresnis? Dar nežinau. Esminę kaklo raudonavimo problemą man jis išsprendė. Tai sakykim, kad čia pliusas. Internetuose žmonės kalba, kad peiliukai laiko ilgiau: metalas nuo šalčio susitraukia ir sutankėja. Galbūt ir taip, nes peiliukai tikrai tempia ilgai, bet gal čia tik SuperMax savybė.

Per kurį eksperimentavimo laiką susidėliojau tokį skutimosi metodą:

 • Veidą apšildau: duše arba ilgu (daugiau, nei minutės) šlakstymu karštu vandeniu
 • Kriauklę prisileidžiu šalto vandens, ten išmirkau šepetuką ir palieku atvėsti skustuvą
 • Apsišlakstau šaltu vandeniu. Teoriškai plaukai jau būna suminkštėję, bet oda susitraukia ir juos geriau „pastato“
 • Toliau visos procedūros su šaltu šepetuku ir šaltomis putomis, skustuvą nuvalant šaltame vandenyje
 • Skutuosi du kartus paplaukiui ir trečią kartą prieš plauką arba bent jau skersai
 • Kaklą skutu atskirai per tris-keturis kartus paplaukiui ir kartais skersai, bet niekada prieš plauką
 • Pabaigai koaguliaciniai teptukai, jei reikia, ir bealkoholinis losjonas

Dabar prie tokios procedūros ir pratinuosi. Nežinau pats, kaip, bet kažkaip skutimasis tapo gan kokybiškas ir glotnus. Galbūt jau išmokau laikyti skustuvą, o gal visokios internetuose surastos gudrybės padėjo.

Tiesa, labai padėjo odos patempimas. Mano oda yra gan laisva, senatvėje, jaučiu, būsiu visiškai sudribęs. Na, ką padarysi 🙂 Toks gyvenimas. Tad visur odą patempinėju pagal tą metodiką, kuri naudojama skutantis paprastu atviruoju („nesaugiu“) skustuvu, t.y. „britva“. Įsitikinau, kad odą reikia patempti į priešingą pusę, nei skutama — ir nesvarbu, ar paplaukiui, ar skersai, ar prieš plauką — patempti tik į priešingą pusę nuo skustuvo. Tada ima geriausiai.

Savo pabambėjimą dėl šaltojo skutimosi atsiimu ir tam komentatoriui, kuris jį paminėjo, uždedu riebų pliusą. Tikrai maniau, kad „apšalusią“ odą lengviau susipjaustyti — klydau. Kol kas žadu skustis šaltai, nes kaklas man už tai dėkoja, o aš sau veidrodyje labiau patinku 😀

Reklama
Komentarai
 1. Mindauqas parašė:

  Dabar belieka pabandyti skutimąsi be putų/muilo. Jau virš 10 metų tai darau. Ypač tai patogu kelionėse – nereikia nieko papildomai vežtis, tik peiliukus.

 2. Jemelia parašė:

  Kažkaip komplikuotai čia…. Gal mano barzda skystesnė ar ką… Naudoju kažkokį kinišką Rimei skustuvėlį panašų į Jagerio ir Merkurio hibridą 🙂 ir bet kokius Laser/Sputnik peiliukus. Išmėginti ir Feather ir Derby, kažkaip rezultatas lygiai tas pats – jokio sudirginimo, glotnus skutimas. Po 2….3 skutimų peiliuką išmetu bet kokiu atveju. Esmė tik ta, kad veidą karštu vandeniu susidrėkinu bent jau prieš 5…7 minutes, vėliau dar kokias 2 minutes pasišlakstau gana karštu vandenuku, po to bet kokia skutimosi žele užsitepu ir truputi praskiedžiu drungnu vandeniu tiesiai ant odos. Poto pirmas kartas palei plauką, antras istrižai, o jei prireikia trečio – tai tik prieš plauką – niekad jokių sudirginimų… O kelionėse tai paprasčiausią muilą gerai išmuilintą rankose naudoju…

  • Darau, Blė parašė:

   Liuks 🙂 O mano kaklas bet kokiu skutimu nepatenkintas lieka… gal visgi jautrus, bjaurybė, nes daugiau priežasčių nerandu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.