Kelionė į Paryžių: II dalis. Kaipgi ten patekti

Posted: 2014-08-05 in Pezalai
Žymos:

Paryžius, Eifelio bokštas, gatvės šviestuvas | Kelionės | Darau, blėĮ Paryžių iš Lietuvos, be abejo, geriausia patekti lėktuvu. O vietoje yra daug traukinių bei metro sistema. Autobusų irgi nemažai. Apskritai, Paryžius transportu aprūpintas kokybiškai ir gausiai. Dar ir toks „Batobus“ yra – laivas Sena plukdantis. Velorikšų irgi krūvos ties visomis įžymybėmis. Dėl taksi nežinau, bet oro uoste buvo perspėjamųjų lankstinukų, kad į bet kokį taksą nederėtų sėsti, tik į „teisingą“ su plafonu 😀

Dabar taip. Jei jau skrisite į Paryžių, tai mano galva yra du variantai: Air Lituanica arba Ryanair. Abu iš Vilniaus. Mes skridom vienu pirmyn, antru atgal, nes taip bilietai gavosi pigiausiai. Be abejo, tai nėra taisyklė, tačiau tiesiog mūsų norimoms datoms taip buvo pigiau, nei viena kažkuria linija skristi pirmyn-atgal. Tad šitą smulkmeną turėkite omenyje.

Air Lituanica šiai dienai vis dar neturi internetinės registracijos, tad su pasiuku/kortele registruojatės oro uoste. Duoda 23 kg bagažą, kas yra patogu ir gerai. Tik bus negerai, jei grįšit Ryanair 🙂

Air Lituanica skrenda į Šarlio de Golio oro uostą (CDG). Ten viskas paprasta. Išėjus reikia apsidairyti, kur rodyklės rodo link miesto traukinio. Į miestą veža RER traukinukas (lengvasis greitaeigis), C linija. Iki stotelės dar pačiame oro uoste tarp terminalų reikės pavažiuoti vietiniu oro uosto traukinuku.

Bilietus RER C traukinukui nusipirksite stotyje iš automato. Ten tereikia pasirinkti „to Paris“ ir susimokėti banko kortele. Na, nebent labai mėgstate su banknotais ir monetom žaisti. Aš nemėgstu ir jų apskritai prilaikau minimumą. Paryžiuje fizinių pinigų ne kažką ir reikėjo. Taksui reikia ir kioskeliams visokiems mažiems. Na, dar kai kur būna €10 riba — už mažiau perkant kortelių nepriima. Ypač ten, kur pardavinėja suvenyrus 🙂 Kaži kodėl.

Su RER C nupieluojate kuo arčiau apsistojimo vietos, o toliau — metro. Mes patys apsistojom netoli Les Halles stoties, tai net ir to neprireikė. Turėkite omenyje: jei jau nusipirkote RER C bilietuką iki Paryžiaus, jis galios ir visiems jungimams su metro. Nereikia dar ir metro atskirai pirkti. Nuvažiuosite iki bet kurio taško Paryžiuje, aišku?

Tas pats galioja ir atvirkštiniu variantu. Sakykime, norite nuvažiuoti iki Eifelio bokšto. Ten pro šalį kaip tik RER B linija eina, beje, vežanti ir į Versalį. Jei turite metro bilietuką Paryžiaus ribose, jie tinka jungimui ir su RER traukiniais. Tad galima iki jungiamosios stotelės su RER nuvažiuoti metro ir persėsti į šitą traukinuką. Nu ir atvirkščiai.

Aš čia apie tuos jungimus pasakoju dėl to, kad ne visi šitą įkerta. Kartais žmonės persėsdami iš vienos metro linijos į kitą naudoja naujus bilietukus — tiesiog iš nežinojimo.

Rajaneakineir skraidina į kažkokį kaimą, durnu prancūzišku pavadinimu Beauvais. Tarti reikia „Bovė“. Tas kaimas yra tolokokai nuo miesto. Į miestą veža autobusai iki Porte Maillot. Ten netoli šios sankryžos yra jų aikštelė. Kadangi skrydis namo su Rajanfakineir yra apie devintą valandą, tai nuo Porte Maillot reikia pajudėti apie penkios trisdešimt. Tokiu metu metro dar neveža, tad pasirūpinkite taksi rezervacija iš kompanijos G7 — ten galite užsiprašyti ir angliškai kalbantį vairuotoją, o rezervacijai užsitikrinti gausite numeriuką. Jei gyvensite viešbutyje, tai, aišku, paprašysite registratūroj to takso, o jei apgyvendinimu rūpinsitės patys, tai galite ir šeimininkų paprašyti, kad suorganizuotų. Vis tiek jie ten geriau susišnekės 🙂

Autobusui nuo/iki Bovė pirkite internetu. Nuo bilieto sutaupysite eurą dešimts. Ne kažkas, bet jei jau pigiau?.. Bilietus būtina atsispausdinti ir saugoti, kad barkodas būtų gerai nuskaitomas.

Apie autobusus truputis baisiai apipavidalintos informacijos čia. O jų pirkimas čia.

Beje, šiuo metu Paryžiuje dėl planinių remontų yra nutrauktas RER C linijos gabalas. Nuo Notrdamo iki Eifelio tiesiai nenuvažiuosite. Bet prie kiekvienos uždarytos stotelės stovi RER darbuotojai su oranžinėm liemenėm ir padeda pasimetėliams. Uždarytas gabalas pakeistas autobusu — jis stabčioja prie visų uždarytų RER stotelių. Planiniai darbai iki rugpjūčio 25, tai turėkite šitą omeny, jei perskaitysite ir skrisite. Taip pat uždarytas, regis, kevirtosios metro linijos gabalas, kuris ten kažkur jungiasi ir su RER C.

Žodžiu, patarimas: jei važiuojate metro ar traukinuku ir jis kažkur neveža/neveikia, stotelė uždaryta, tai intensyviai klausinėkite, kur rasti pagelbėsiančius atitinkamų kompanijų darbuotojus. Nors, tiesą sakant, mes pirmą dieną jau susipažinę su Paryžiumi tų darbuotojų patarimų paklausėm ir nusprendėm važiuoti pagal save… nes jų patarimas buvo pavažiuoti iki „netoli“ ir paeiti. Tas „netoli“ — pora kilometrų. Tai jau ačiū, kojos ne valdiškos.

Nemažai žmonių man pasakojo (įskaitant ir žmoną), kad Paryžiaus metro sistema yra ypač bjauri. Tiesa, mano žmonikė tą įspūdį buvo susidariusi ankstyvoje jaunystėje, kai dar studentė būdama į Paryžių nuvažiavo. Tada, manau, požiūris į didmiesčius buvo kitoks, neįprasti jie buvo.

Iš tikrųjų važinėtis mieste tai tas metro juokingas, nieko ten sudėtingo. Na, po stotis, kaip ir visur, reikia pasivalkioti, jei kažkur keliauji su persėdimais. Sudėtingiau pasidaro užmiesty, kur metro linija baigiasi ir ją pratęsia kažkoks kitas traukinukas. Ten, tikiu, tikrai gali būti bjauriai sudėtinga, tačiau tą patį esu patyręs Tokijuje. Tiesą sakant, po Tokijaus metro ir visų periferinių traukinukų, jaučiu, bet kokia sistema atrodys paprasta. Esu tų metro ir kitur išbandęs, tai Tokijaus niekas neperspjovė, įskaitant ir Paryžių. Žodžiu, jei mokate skaityti žemėlapius ir žinote, kaip nustatyti, į kurią pusę važiuoja traukinys — viskas bus yzy.

Kas čia dar… aš su Locus Pro išsisaugojau Paryžiaus žemėlapį (Google Classic). Jame yra metro ir RER stotelės, tas padeda „pritempti“ realų žemėlapį prie metro raizgalynės (kuri, beje, ne tokia ir didelė). Bus labai gerai, jei telefonas naujas ir turi hibridinę GPS/GLONASS pozicionavimo sistemą — žymiai geriau gaudys koordinates. Aš savo telefonu net nesinaudojau, mat jis senas ir tik GPS palaiko, be to, gan prastai. Naujasis žmonikės jau ir su GLONASS, tai tarnavo nuostabiai, visus savo valkiojimusis įsirašėm ir padėjo rasti įvairias vietas.

Absoliučiai nepaprastai rekomenduoju Rick Steves knygą apie Paryžių. Žmogus kartais kai kur su savo amerikonizmu ir palyginimais kiek perspaudžia, bet rašo praktiškai, aiškiai ir su krūvele patarimų, kaip kuo geriau išnaršyti kokią nors konkrečią vietą. Tikrai labai rekomenduoju.

Kur apsistoti… čia jau kaip panelėms patogiau. Galite prabangų viešbutuką nusigriebti, o galite ir su Airbnb kokį pusrūsį išsinuomoti. Ką, beje, mes ir padarėme. Užtai gyvenom pačiame centre, stačiai Paryžiaus širdyje, Le Marais rajone.

Tokia čia trumpa apžvalgėlė. Kitam įraše papasakosiu apie Versalį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.