Pasivalkiojimas po Žiegždrių geologinį taką

Posted: 2014-08-04 in Pezalai
Žymos:,

Kažkas teisėtai apkaltino Kauno marių regioninio parko direkciją, kad prastai reklamuoja savo produktus. Tai yra tiesa, reklamuoja prastai, o dar visai neseniai apie juos iš viso buvo mažai kas žinoma. Rašiau čia kažkada apie Kadagių slėnį, kuris prieš keliolika metų buvo žinomas tik iš tarpusavio pokalbių. Internetas, aišku, padėjo jam išpopuliarėti ir ten dabar vakarais tiršta, kaip kokioj Laisvės alėjoj ar Gedimino prospekte.

Apsilankiau ir Žiegždrių geologiniame take su šeimyna. Apie jį informacijos yra kiek daugiau, nors oficialiame tinklapyje įdėti žemėlapiai yra niekiniai. Negi sunku šiais laikais įdėti žymeklį su Google Maps? Gerai tiek, kad link to tako Žiegždriuose yra rudasis ženklas. Ir tai, pradžia nėra labai aiškiai pažymėta, o mes nuvažiavome iki „galo“ — paties tolimiausio taško ir pradėjome nuo jo. Šiaip su visais tais takais yra viena problema — jie būna vienakrypčiai ir grįžtant tenka eiti tuo pačiu maršrutu. Šis takas turi nedidelę kilpą, bet ji pernelyg trumpa, kad būtų galima pakankamai pasidžiaugti — aišku, čia mano nuomonė. Gal kitiems ir tos kilpos užtektų.

Mano pasivaikščiojimo pėdsaką su keliais taškeliais galite pamatyti čia. Tiesa, mano telefono GPS imtuvas nėra labai kokybiškas, tad ir pėdsakas kiek „šokinėjantis“. O ir šiaip, miškas visgi ten…

Na, daug ką pasakot apie tą taką neturiu. Pasivaikščioti juo patiko, atodangos gražios, vaizdai – irgi. Vaikams yra pakeliui „puzlių“ padaryta, yra informacinių stendų. Tai kelios nuotraukos ta proga. Tik, atleiskite, visos jos iš telefono, tad kokybė neblizga.

Na, pirmas daiktas, kurį radom atvažiavę į tako pabaigą (nes ne nuo tos pradžios pradėjom), tai va toks stulpas:

Žiegždrių geologinio tako rodyklė | Darau, blė

Aš šiaip jaučiu kažkokią silpnybę visokioms krypčių rodyklėms. Man regis, dauguma žmonių panašiai jaučiasi į jas žiūrėdami.

Akį džiugina peizažai su Kauno mariomis. Man Kauno marios apskritai yra gėris ir grožis, nes myliu savo miestą Kauną ir jo marias:

Kauno marių peizažas nuo Žiegždrių geologinio tako | Darau, blė

Va čia vienas iš „puzlių“ vaikams (nors ir suaugusiems neprošal):

Viena iš dėlionių vaikams Žiegždrių geologiniame take | Darau, blė

Take yra nemažai tokių vietų, kur eina laiptukai… tukai… tukai… tukai…

Laipteliai Žiegždrių geologiniame take | Darau, blė

Įžymusis plakatas apie seksą, prie kurio tiesiog privaloma nusifotografuoti ir į feisbuką įdėti:

Įžymusis Žiegždrių geologinio tako plakatas apie šiukšlinimą miške ir seksą | Darau, blė

Viena iš įspūdingų atodangų:

Viena iš Žiegdžrių atodangų | Darau, blė

Pakeliui radom va tokius „laiptukus“, kuriais galima į pamarį nusileisti. Mano abi merginos nelabai drąsiai į juos pažiūrėjo. Mažąją nusitįsiau ant pečių, o didžiajai reikėjo irgi pagelbėti.

Nulipimo į Kauno marių pamarį Žiegždrių geologiniame takeBealkoholinis alus prie Kauno marių, netoli Žiegždrių geologinio tako | Darau, blė

Tame pamaryje prisėdus, be abejo, labai gera alaus (kad ir netikro) išgerti:

Bealkoholinis alus prie Kauno marių, netoli Žiegždrių geologinio tako | Darau, blė

Nu ir Žiegždrių liepa pabaigai:

Žiegždrių liepa | Darau, blė

Tai tiek. Norite daugiau pamatyti – patys važiuokite, kol oras geras.

Pys.

Komentarai
  1. Ramune parašė:

    Negaliu nepakomentuot “kaltinimo“ direkcijai dėl to, kad prastai “reklamuoja savo produktus“. Valstybinės įstaigos ne kokios UAB. Puikiai pastebėjote, kad Kadagių slėnis panašėja į Laisvės alėją – o juk ten draustinis. Todėl reklama tikrai naudos neatneša, tuo labiau, kad visi šie objektai yra lankomi nemokamai, o nuostolių lankytojai pridaro aibes… Todėl kam tikrai aktualu, tas sužino ir kelią atranda arba moki žodį – žinai kelią 🙂

    • Darau, Blė parašė:

      Nepritariu. Valstybinės įmonės turi dirbti taip pat, kaip UABai, arba dar geriau. O dabar yra atvirkščiai. Dėl draustinio irgi nesutinku: jei jau taip reikia drausti, tai reik tvora aptverti ir grasinančiais ženklais apstatyti, kaip kokioj Kuršių nerijoj.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s