Frank Shaving penzeliokas

Posted: 2014-08-03 in Pezalai
Žymos:,

Penzeliokas arba, lietuviškai, šepetukas yra vienas iš svarbiausių įrankių šlapiajame skutimesi. Nuo jo priklauso ir putos kokybė, ir atitinkamai skutimosi rezultatas bei malonumas proceso metu.

Mano pirmasis šepetukas buvo vienintelio modelio iš „Drogo“. Iš pradžių galvojau, kad gal kokių šerno plaukų, bent jau pagal aprašymus taip atrodė, bet kai pamėginau vieną iškritusį plaukelį padeginti, pasirodė, jog tai paprasčiausia plastmasė. Šepetukas ne pačios geriausios kokybės, tad ir vandenį įgerdavo prastai, ir buvo šiurkštus, ir putytę suplakti juo buvo ne taip jau lengva.

Be abejo, nuo pat pradžių galvojau, kad jei klasikinis skutimosi būdas man prilips, tai reikės pasirūpinti ir geresne mašinerija. Precisišką ir prestižišką skustuvą jau įsigijau, muiliukų irgi tokių bei anokių, dabar liko kitas svarbus elementas – šepetukas.

Geriausi šepetukai gaminami iš barsuko (arba opšraus) plaukų. Gan dažni, pigūs ir prastokos kokybės (internetai taip sako) yra šerno plaukų. Neseniai Turkijoj „išrado“ (tiksliau, prisiminė, kad prieš Pirmąjį pasaulinį pragarą taip darė) dar ir arklio plaukų šepetukus, tie papuola tarp šerno ir barsuko kažkur.

Barsuko plaukų šepetukai taip pat yra kelių kategorijų: pure badger, finest badger, silvertip ir dar ten kažkokios. Kategorijos maždaug nusako, iš kurios barsuko kailio vietos tie plaukai paimti ir kokia jų kokybė. Atitinkamai ir kaina priklauso.

Garsių firminių ženklų, kaip Simpsons, Edwin Jagger, Mühle ir panašiai, yra brangūs. Tačiau prieš kelerius metus atsirado kiniškas prekės ženklas Frank Shaving, kurie paleido seriją labai kokybiškų ir gan nebrangių šepetukų. Per dvejus ar trejus metus jų produkcija pabrango dvigubai, bet vis tiek yra gerokai pigesnė, o kokybe nenusileidžia. Galų gale, visi vargšai barsukai vis tiek yra papjaunami Kinijoje, tad koks gi skirtumas… ten jie laikomi parazitais, rengiamos planinės medžioklės, tad ir kailio šepetėliams netrūksta.

Tad aš nusprendžiau įsigyti vidutinį Frank Shaving šepetuką su raudona rankenėle ir stoveliu. Taip, man raudona spalva patinka. Apskritai, visokios juodos, baltos ir pilkos spalvos man atrodo nuobodžios, o visokia vyriška įranga dažniausiai kažkodėl tokia. Tad kai galiu, stengiuosi rasti ką nors linksmesnio. Pasvarstęs nutariau pirkti finest badger tipo šepetuką, kiek aukštesnės kokybės, nei pure.

Ybėjuje yra toks pardavėjas Ian Tang, kuris, regis, ir dirba tam Frank Shaving. Bent jau turi visą anų gaminamą asortimentą. Iš jo šepetuką ir užsisakiau, kartu su stoveliu. Šepetukas atkeliavo gražioje kokybiškoje dėžutėje:

Frank Shaving skutimosi šepetėlio stovelis ir dėžutė | Skustis | Darau, blė

Pats šepetėlis yra kokybiškas, be jokių matomų trūkumų:

Frank Shaving finest badger tipo skutimosi šepetėlis iš Kinijos | Skustis | Darau, blė

Na ir taip įsistato į stovelį:

Frank Shaving finest badger tipo skutimosi šepetėlis iš Kinijos, įstatytas į stovelį | Skustis | Darau, blė

Naudojimo įspūdžiai. Nagi eilinį kartą gavau įsitikinti, kad ne vien mano rankos dar pratinasi prie šlapiojo skutimosi metodikų, bet ir įrankius reikia pasirinkti. Šitas šepetėlis už papigiašką iš „Drogo“ lenkia daugeliu prasmių:

 • Jis gerokai geriau įgeria vandenį ir putas
 • Putas plaka kur kas geriau (nes daugiau įgeria)
 • Gerokai švelnesnis veidui, o ir malonesnis

Puta gavosi tikrai puiki, kreminės konsistencijos. Ir čia dar gavau suprasti, kad kokybiška puta ypač teigiamai veikia skutimąsi. Aš jau rašiau pačioj pradžioj, kad puta su primityviu šepetėliu iš skutimosi kremo gerokai pralenkė skutimosi želė iš flakono. O štai su šiuo šepetėliu suplakta putytė ženkliai aplenkė tąją, kurią iki šiol gaminau su pigiu sintetiniu šepetuku. Skustuvas slydo sklandžiai ir skuto smarkiai geriau.

Šepetėlį užteko „įkrauti“ vieną kartą, o paskui tik padrėkinti galiuką — putos jame laisvai užtenka man dabar įprastam skutimuisi per tris užėjimus. Jaučiu, kad užtektų kokiems penkiems. Pigųjį tekdavo „papildyti“ muilu kiekvienam skutimuisi — jis paprasčiausiai tiek nesukaupia nei drėgmės, nei putų.

Ką gi, šlovė barsukams už jų kailį ir Frank Shaving, kurie prabangų ir aukštos klasės skutimąsi gali suteikti už prieinamą kainą!

Skutimosi šepetėlis ybėjuje.

Reklama
Komentarai
 1. Eustachijus Vamzdys parašė:

  Netiesa, kad geriausi skutimosi šepetėliai gaminami iš barsuko šerių. Patikėkite manim, tai tikrai yra netiesa.
  Nebūtinai geriausias daiktas yra brangiausias. Gyvenimiška tiesa.
  Barsuko ar šerno šepetėlį pasirinkti yra grynai skonio reikalas. Aš, pavyzdžiui, daug mieliau rinkčiausi kokybišką šerno šerių šepetėlį, nei FRANK SHAVING silvertip badger.
  Tiesiog, man labiau patinka šerno šerių šepetėliai ir tiek. Beje, aš nenoriu pasakyti, kad FRANK SHAVING badger šepetėliai yra blogi, priešingai – jie yra pakankamai geri. Pats vieną turiu.
  Beje, netiesa, kad Turkijoje neseniai prisiminė, kad reikia gaminti arklių uodegų šepetėlius. Jie nenutrūkstamai buvo gaminami ir naudojami. Vakaruose jie išpopuliarėjo neseniai, todėl ir kyla tokie gandai, kad neseniai pradėjo naudoti. Musulmoniškose šalyse arklių plaukų šepetėliai gaminami nuo neatmenamų laikų (skutimosi, kosmetiniai, valymo ir kt.). Ypatingai tuo garsus Pakistanas.
  Musulmoniškuose kraštuose arklių plaukų šepetėliai buvo yra ir bus labai populiarūs dėl to, kad šerno šerių šepetėliai ten naudojami ypatingai retai dėl religinių sumetimų. Beje, religingą musulmoną būtų labai sunku priversti paimti į ranką daiktą iš barsuko plaukų, pagal koraną, tai irgi nešvarus gyvūnas. Musulmoniškose šalyse parduotuvėse dažniausiai rasite sintetinius šepetėlius, rečiau – arklio plaukų.
  Šalyse, kur dominuoja induizmas arba budizmas, be sintetinių šepetėlių kažką rasti bus ypatingai sunku.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s