Kelionė į Paryžių: I dalis. Įžanga

Posted: 2014-07-31 in Pezalai
Žymos:

Paryžius — meilės miestas | Kelionės | Darau, blėLabai svarbaus jubiliejaus proga su žmonike išlėkėm trim dienom į Paryžių. Na, meilės miestas ten, žinote ir panašiai. Bokštai visokie stovi ir dar krūvos kitų nuo ankstyvos vaikystės žinomų simbolių. Pabandysiu, kaip visada, pasidalinti sukaupta patirtimi, patarimais ir gudrybėm.

Kadangi čia pirmas įrašas, tai truputuką papaistysiu lyriškai.

Visų pirma, Paryžius tikrai yra meilės miestas ir ten reikia keliauti dviese: romantiškai praleisti laiką, praturtinti santykius, atšviežinti įžadus ir pavalgyti prancūziško maisto. Juk prancūziška virtuvė tikrai laikoma ypatinga, ar ne? O kas gi geriau padės praleisti laiką kartu, jei ne tikra prancūziška romantiška vakarienė tikrame Paryžiuje? Geriau tiesiog būti negali! Na o Eifelio bokšto viršūnėje sudaužtos šampano taurės įžiebs naujas kibirkštis jusyse… ir tik nebūkite skriagos ir nepagailėkite tų niekingų €10 už taurę — į Paryžių važiuojama atostogauti, o ne taupyti, ar ne? Kada gi kitą kartą ten, į tą Eifelio viršūnę, pakilsite? Mano galva, tokia kaina dar palyginti juokinga — juk šampanas patiekiamas vos ne 300 metrų aukštyje, nedidukėje aikštelėje. Tai — tiesiog fantastika.

Be abejo, Eifelis — tik pati ikoniškiausia Paryžiaus lankytinų vietų. Čia yra ir Notre Dame katedra, ir Triumfo arka, ir Luvras, ir La Défense dangoraižių bei trečiosios arkos vieta. Žinoma, ir Eliziejaus laukai, visiems žinomi iš vienos dainos.

Net neabejoju kad jus tikrai sužavės Notre Dame katedra su visomis savo rozetėmis, gargolomis ir chimeromis. Bet būtina aplankyti ir Sacré-Cœur katedrą Monmartre, apeiti ratą aplink altorių ir už savo artimuosius uždegti žvakelę.

Apskritai, Monmartras — nuostabią atmosferą turintis rajonas, kur kadaise buvo krūvos malūnų (dabar likęs Mulin Ružas ir de la Gallette), paskui valkiojosi bohemos atstovai, o dabar ten siaurose ir klaidžiose gatvelėse galima skaniai pavalgyti, papozuoti portretui, prisipirkti suvenyrų bei aplankyti dar ir Salvadoro Dali muziejų — šis, nors ir mažutis, yra ypač mielas trenktojo kūrėjo gerbėjams: prisižiūrėsite ne tik skulptūrėlių, bet ir juodraščių bei mažai publikuotų piešinėlių apmatų. Dar galėsite pažiūrėti, kur gyveno ir nuo visų slėpėsi Dalida ir kur van Gogas praleido porą metų. Na, o užsigardžiavimui galėsite nueiti pavėpsoti ir paaudrinti jausmų į erotikos muziejų.

Pabūti Paryžiuje ir neaplankyti Versalio rūmų bei sodų būtų didžiulė nuodėmė. Nuostabu pasivaikščioti po vienus dideliausių karalių rūmų ir kilometrais besidriekiančius sodus. Pavasarį ir vasarą gėlės ten veši įvairiausiomis spalvomis, tvenkiniuose raibuliuoja žuvytės, o po Grand Canal irstosi krūvos įsimylėjėliais pripildytų valtelių…

Ką aš galiu pasakyti apie Paryžių nuo savęs? Ten tikrai nėra ko važiuoti vienam. Paryžiumi reikia ne tik džiaugtis ir grožėtis, bet ir dalintis. Nesvarbu, ar jis pramintas meilės miestu pagrįstai, ar atsitiktinai įgijęs tokią etiketę, bet šis pavadinimas jam lipo ir pritiko.

Keliaukite į Paryžių ir dalinkitės juo. O apie visa tai detaliau — kituose įrašuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.